مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل خانگی

10 نکته | که هیچکس درباره گل نرگس | به شما نمی گوید و شما باید بدانید

مطالب پربازدید

10 نکته درباره گل نرگس

هنگامی که گلها در بهار شکوفا می شوند ، هیچ کس نمی گوید “من باید پیاز گل نرگس کمتری می کاشتم”. این منادی های خوشحال بهار با سرهای تکان دهنده و شادی آور خود ، روحیه شما را بالا می برند. وقتی هیچ چیز دیگری در پارک جرات اعلام پیروزی بر زمستان را ندارد.

نرگس – یا شما می گویید گل نرگس. این گل یکی از محبوب ترین گل ها در هر باغ یا گلخانه است . به شما جرات می دهم یک نفر را پیدا کنید که قادر به تشخیص نرگس زرد (یا حتی سفید) نباشد . با این حال ، چیزهای بیشتری برای دانستن وجود دارد . بیایید با ده چیز شروع کنیم که هیچ کس در مورد نرگس به شما نمی گوید:

گل نرگس پروفایل ، گل نرگس شیراز

1) گل نرگس همان narcissus است

گل نرگس نام عمومی narcissus (کلمه لاتین) است و در اینجا تصویر نرگس نهفته است . تماس لاتین ظاهرا بالاتر است . وقتی متکبران می گویند که نرگس را دوست ندارند ، آنچه می خواهند بگویند این است که برایشان مهم نیست که گونه های بزرگ و بزرگ زرد گل نرگس در گلخانه ها چه شکلی خواهند بود . اتفاقاً ، گل غیر محبوب شیپور نرگس کاذب است.

مطالب پربازدید

2) 40 نوع گل نرگس وجود دارد و هزاران گونه.

“گل نرگس چند شاخه ، یک تیره و گونه که شامل رقم محبوب” Paperwhite “است ، توسط گرما و دود تحریک می شود تا رشد کند. گل نرگس تازتتا از منطقه مدیترانه است و پیازها علاوه بر آتش سوزی جنگل ها ، گرمای شدید نیز دارند . کندرا موفق باشید که این گل را در هوای آزاد پرورش دهید . در صورتی که از خود می پرسید Jonquils نیز خودشیفته است. گونه نرگس Jonquila به دلیل گلهای کوچک ظریف و رایحه قوی معروف است.

3) نرگس را با گلهای دیگر در گلدان مخلوط نکنید.

گل نرگس یک شیره ترشح می کند . که هنگام برش ساقه ها ظاهر می شود – که می تواند برای گلهای دیگر سمی باشد . حداقل 24 ساعت صبر کنید تا گل های شاخه بریده را در ظرفی با انواع دیگر قرار دهید . اما برای بهترین نتیجه ، گل نرگس را در گلدان خود جدا نگه دارید.

4) گل نرگس را با سایر پیازهای باغچه مخلوط کنید.

نرگس ، لاله ، زنبق و کروکوس را با هم در لبه یک مسیر یا مسیر بکارید. وقتی گلها پشت سر هم شکوفا شوند ، هر دو آنها شاخ و برگهای در حال مرگ را پنهان می کنند . از آنجا که ساقه نرگس را نمی برید ، آنها شیره ای دفع نمی کنند تا به انواع دیگر کاشته شده در نزدیکی آسیب برساند . پاداش: پیاز گل نرگس سنجاب ها را دفع می کند و می تواند بر سایر گیاهان مجاور اثر محافظتی بگذارد.

نرگس زرد

5) پیازهای نرگس را باید به صورت توده هایی با تعداد نابرابر کاشت.

خوشه های گل ناهموار در باغ طبیعی به نظر می رسند. اعداد زوج یا ردیف های مستقیم می توانند بسیار کسل کننده یا متقارن به نظر برسند.

مطالب پربازدید

6) ساده ترین راه برای نگهداری گل سفید

آنها تمام غذای خود را در فولیکول های خود حمل می کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را در گلدان یا ظرفی با کمی آب قرار دهید تا ریشه ها را به رشد ترغیب کند. آنها را غرق نکنید (اگر در زیر گلدان یک لایه سنگ ریزه یا سنگریزه به اندازه 1 اینچ قرار دهید ، امتیاز اضافی خواهید گرفت).

7) گلهای سفید دوست دارند مست شوند

گل های نرگس سفید  هرچه رشد می کنند ، طولانی می شوند (و فشرده می شوند) مگر اینکه با یک قدم ساده جلوی این رفتار را بگیرید: آنها را مست کنید. افزودن الکل (اتانول) به آب پیاز باعث جلوگیری از رشد ساقه ها (حدود یک سوم قد طبیعی آنها) می شود اما سفیدی گل را کاهش نمی دهد.

8) باید پیاز گل نرگس را در پاییز بکارید.

پیاز گل نرگس شبیه خرس است: آنها در زمستان می خوابند . برای تهیه آنها به هفته ها یا ماه ها دمای سرد نیاز دارند برای رشد. وقتی نور خورشید در بهار شروع به گرم شدن آنها می کند ، آنها از خواب خارج می شوند.

گل نرگس اپارتمانی ، گل نرگس آبی

9) شما باید پیازهای نرگس را به صورت نوک تیز به سمت بالا بکارید.

گل نرگس “یوهان اشتراوس” در بهار شکوفا می شود .

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

سمت صاف پیاز محل جوانه زدن ریشه ها است. وشما باید به قسمت نوک تیز پیاز توجه داشته باشید.

10) گل نرگس یکی از آسانترین پیازهای گل دهنده بهاری برای رشد است.

گیاهان گل نرگس که سال به سال برمی گردند (و حتی اگر شاد شوند جوانه می زنند – یا طبیعی می شوند) . گل نرگس از ساده ترین پیازها برای رشد افراد مبتدی است . در طیف گسترده ای از مناطق خوش آب و هوا (در همه جای ایالات متحده به جز فلوریدا جنوبی رشد می کند) خوشحال ، آنها در بهار با چهره های زرد شاد از شما استقبال می کنند.

 نرگس

چه پیازی را انتخاب کنیم

اگر در کاشت گیاهان پیاز مبتدی هستید ، گل نرگس بهترین گزینه است ، زیرا کاشت پیاز را می توان هنگام گلدهی انجام داد و اگر در انتخاب پیاز دقت کنید ، بسیار مقرون به صرفه است. گل نرگس را در زمان مناسب پاییز بخرید. هرچه پیاز بزرگتر باشد گل شما بزرگتر می شود. اطمینان حاصل کنید که پیاز انتخاب شده شما هیچ بریدگی ، خراش ندارد. گل نرگس دو نوع است یک مدل فقط یک نوک دارد که متخصصان آن را بینی می نامند و مدل دیگر دو بینی دارد. هر بینی یک ساقه و یک گل می دهد و کارشناسان معتقدند که پیاز دو بینی گل های بزرگتری می دهد. بنابراین اگر این پیاز را گرفتید ، انتخاب بهتری است.

نکته پایانی

به راحتی در خاکی با رطوبت متوسط ​​و زهکشی شده در آفتاب کامل تا سایه سایه رشد می کند . برخلاف بیشتر نرگس ها ، این رقم برای تحمل خاک مرطوب در زمستان و در فصل رشد بهار ، با رطوبت در تابستان و پاییز تا حدودی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در جلبک های غنی از نظر ارگانیک بهترین است. پیازها را در اوایل تا اواسط پاییز بکارید.

گل نرگس و باران ، گل نرگس خشک شده

عمق کاشت به اندازه پیاز بستگی دارد. در سنت لوئیس ، شما باید هر پیاز را 2 تا 3 برابر عمق پیاز بکارید ، در قسمت بالای آن 3 اینچ خاک قرار داشته باشد. پس از شکوفه دادن گلها در بهار ، می توان قسمت بالای هر ساقه گل نرگس را تا آنجا که ممکن است جدا کرد تا از تشکیل بذر جلوگیری کند ، اما نباید شاخ و برگ گیاهان را تا زمانی که شروع به زرد شدن کرد قطع کرد. گلها معمولاً رو به آفتاب هستند ، بنابراین پیازها باید با هر قسمت سایه دار در پشت کاشت کاشته شوند. لامپ ها می توانند برای چند سال بدون مزاحمت بمانند. اگر به مرور زمان از کیفیت و کمیت گل آذین کاسته شود ، می توان بلافاصله پس از مرگ برگها ، توده ها را به وسیله چاله ها تقسیم کرد.

منبع : gardenista

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا