مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل آپارتمانی

“گل سنگ” را چگونه نگهداری کنیم ؟ رشد گیاه وابسته به میزان رطوبت

مطالب پربازدید

گیاه گل سنگ

گیاه هان گل سنگ ها (Hypoestes phyllostachya) گیاهی کوچک و چشمگیر با برگ های خال دار با رنگ روشن است . که در برابر بیشتر شاخ و برگ های دیگر برجسته می شوند . محبوب ترین گیاه خال در بازار دارای برگهایی است که دارای رنگ پایه صورتی و لکه های سبز هستند. اما بسیاری از انواع دیگر موجود است که به رنگ های بنفش ، سفید ، قرمز و غیره لکه دار شماره گذاری شده اند . پرورش دهندگان همچنین گیاهانی با رنگ های عمیق تر و کنتراست روشن تر تولید کرده اند ، بنابراین گیاهان بیشتر جوانه می زنند.

گل سنگ صورتی

این گیاه مناسب برای آپارتمان است و به راحتی در خانه رشد می کند. این گیاه را می توان در ترکیب با سایر گیاهان ،گلدان های شیشه ای که بسیار مناسب گیاهان رطوبت دوست مناسب هست این گیاه به همراه گیاهان برگ سبز کاشت تا جلوه زیبایی به تراریوم ببخشد. البته نگهداری از گلهای سنگی در خانه کار ساده ای نیست و نیاز به توجه و دقت زیادی دارد

گیاه گل سنگ سبز ، گیاه گل سنگ سفید

مطالب پربازدید

معرفی گیاه گل سنگ

گیاهان خال خال دشوار نیستند ، اما از آنجا که بومی آنها فقط در آب و هوای گرم است ، بسیاری از باغبانان گل سنگ را یکساله می دانند و هر ساله گیاهان جدید را جایگزین می کنند . همچنین می توان آن را در ظروف و به صورت گیاهان آپارتمانی پرورش داد . بهترین کاشت در بهار ، سرعت رشد متوسطی دارد و پس از رسیدن ، به خصوص هنگامی که در فضای داخلی رشد می کند ، نسبتاً جوان باقی می ماند.

نام گیاه شناسی Hypoestes phyllostachya است.

نام های رایج نقطه پولکا ، فلامینگو ، کک و مک ، سرخک ، نقطه صورتی است.

اندازه رسیده 1 تا 2 فوت طول و تقریباً 1 فوت طول دارد.

نوع خاک از نظر ارگانیک غنی ، رطوبت متوسط ​​، تخلیه مناسب است

مطالب پربازدید

pH خاک از 5.6 تا 6.5

شکوفه فصلی

رنگ گل یاسی است

 

گل سنگی

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

مراقبت از گیاهان گل سنگ

درجه حرارت و رطوبت گرم کلید اصلی رشد گیاهان گل سنگ است. انتظار دارید که به طور منظم آبیاری کنید مگر اینکه باران کافی باشد. آنها همچنین در طول فصل رشد (بهار تا پاییز) به تغذیه منظم نیاز دارند.

این گیاهان تمایل به پاهای بلند دارند ، بنابراین برای ایجاد عادت رشد بوته ، دو برگ بالای هر ساقه را به صورت هفتگی خرج کنید. این امر همچنین می تواند به گیاه کمک کند تا سالم و قوی شود.

علاوه بر این ، گیاهان نقطه های پولکا به طور پراکنده ، معمولاً در طول تابستان شکوفه می کنند . و گلهای بنفش غیر قابل توجه روی سنبله ها می روید. می توانید این سنبله های گل را فشار دهید تا انرژی گیاه بر روی رشد برگهای زنده آن متمرکز شود.

گل سنگ اردبیل ، گیاه گل سنگ

سبک رشد گل سنگ

هنگام رشد در فضای باز ، گیاهان گل سنگ شبیه نقطه ای هستند که دارای سایه ای است . در حقیقت ، یک محل کاشت بسیار روشن می تواند رنگ شاخ و برگ را کمرنگ و از ارزش تزئینی گیاه بکاهد . نور روشن و غیرمستقیم در داخل خانه ایده آل است . مانند نور پنجره ای که رو به شرق یا جنوب است.

خاک گیاه

گیاهان گل سنگ خاکی ارگانیک با زهکشی مناسب را ترجیح می دهند. به طور معمول ، این مخلوط گلدان ارگانیک چند منظوره کاملاً مناسب این گیاهان است . در صورت نیاز به بهبود زهکشی خاک ، کمی پوکه یا پرلیت را مخلوط کنید.

آبیاری گیاه گل سنگ

این گیاهان در هر زمان مقدار متوسطی از رطوبت در خاک را دوست دارند . از خشک شدن خاک که می تواند باعث پژمردگی شاخ و برگ و مقاومت گیاه شود خودداری کنید . اما هرگز اجازه ندهید خاک خیس شود ، که باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه می شود . یک قانون کلی خوب این است که آبیاری کنید که نیم اینچ خاک خشک شود . بخاطر داشته باشید که گیاهان کانتینر دار بیشتر از گیاهانی که در زمین کاشته شده اند نیاز به آبیاری مکرر دارند . علاوه بر این ، در زمستان کمی آبیاری را کاهش دهید . و به محض رشد دوباره در بهار ، برنامه عادی خود را از سر بگیرید.

دما و رطوبت

گیاهان گل سنگ فقط در مناطق کاشت USDA 10 و 11 مقاوم هستند ، و دما را بین 70 تا 80 درجه فارنهایت ترجیح می دهند . اگر قصد زمستان گذاری قبل از اولین یخ زدگی پاییز را دارید . باید آنها را در بهار بعد از عبور از خطر سرما کاشت و آنها را به داخل خانه آورد . علاوه بر این ، گل سنگ ها شرایط مرطوب را دوست دارند و سطح رطوبت حداقل 50٪ را ترجیح می دهند . در صورت نیاز به بالا بردن سطح رطوبت ، می توانید برگ های گیاه را اسپری کرده یا گلدان آنها را روی سینی پر از سنگریزه و آب قرار دهید به شرطی که کف گلدان به آب نرسد.

کود گل سنگ

این گیاهان تغذیه کننده نسبتاً سنگینی هستند. در فضای باز در خاک باغ ، آنها هر لایه بهار از یک لایه کمپوست مخلوط با خاک قدردانی می کنند. گیاهان کانتینر علوفه ای با کودهای آلی که برای گیاهان آپارتمانی در طول فصل رشد هر ماه یکبار طراحی شده اند.

گل سنگی

تکثیر گیاه

گیاهان خال خال را می توان از طریق بذر یا قلمه های ساقه پرورش داد. اگر از بذر شروع می کنید ، آنها را در اوایل بهار بکارید و آنها را روی یک سطح گرم و مرطوب خاک قرار دهید . آنها باید ظرف چند روز جوانه بزنند و نهال ها باید ظرف دو هفته برای پیوند آماده شوند. برای قلمه زدن ، یک ساقه به طول تقریبی 5 اینچ از یک گیاه ثابت ببرید ، و انتهای آن را به هورمون ریشه آغشته کنید. سپس قلمه ها را در خاک گرم و مرطوب بکارید. ریشه ها باید در حدود یک هفته شروع به رشد کنند.

انواع گیاه گل سنگ ، ابیاری گیاه گل سنگ

آفات و بیماری های شایع در گیاه

مراقب اندازه ، مگس سفید ، شپشک و شته در گیاهان لکه دار خود باشید. ممکن است متوجه تغییر رنگ برگها و سوراخ شدن آنها شویدیا به نظر می رسد ناسالم ، همراه با اشکالات کوچکی که روی گیاهان حرکت می کنند. گیاهانی که در داخل منزل تحت شرایط بهینه رشد نمی کنند . معمولاً از نظر آفات و بیماریها بیش از گیاهانی که در محیط صحیح خارج پرورش می یابند مشکل دارند.

گل سنگی صورتی

انواع گیاهان گل سنگ

در گونه های اصلی ، Hypoestes phyllostachya ، انواع مختلفی وجود دارد. همه آنها برای رنگ آمیزی برگهای خود پرورش داده می شوند . آنها عبارتند از:

کامینا: برگها سبز تیره و قرمز لکه دار است

“Confetti”: برگهای سبز و لکه های سفید ، صورتی ، صورتی ، قرمز یا بورگوندی

Brocade Pink: برگهای سبز با لکه های صورتی خالدار

سری Splash: برگهای سبز مخلوط با پاشیده های صورتی ، قرمز یا سفید

منبع : thespruce

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام ممنون از سایت خوبتون مقاله ای خیلی خوبی دارید اتفاقا من چند روز پیش گیاه سانسوریام رشد نمیکرد و با سایت جوانه بان آشنا شدم خوبی این سایت این بود مشاوره آنلاین داشت و من تونستم به راحتی و بی دردسر از مشاوران جوانه بان مشاوره بگیرم. الانم چند روز بعد مشاوره اون ها حال گیاهان سانسوریام خوب شده به شما هم پیشنهاد میکنم اگه شما هم در مورد بیماری گل و گیاهتون و زمینه نگهداری آن ها پرسشی دارید به سایت جوانه بان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا