مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل آپارتمانی

” دیفن باخیا ” گیاهی مناسب برای آپارتمان | آنچه که باید درباره گیاه سمی بدانید

مطالب پربازدید

دیفن باخیا – این گیاه خانگی چقدر سمی است؟

دیفنباخیا گیاهی بسیار زیبا و محبوب است. نام دیگر این گیاه عصای احمق است! زیرا در صورت خورده شدن ، به دلیل وجود آب سمی موجود در آن ، ممکن است فرد توانایی تکلم را از دست بدهد.

نحوه مراقبت از دیفن باخیا ، مشکلات دیفنباخیا در اکثر شرایط به راحتی برطرف می شود . شایع ترین مشکل در حال رشد دیفن باخیا سنگین تر ، رطوبت بیش از حد است . آبیاری بیش از حد یک مشکل معمول در بسیاری از گیاهان خانگی است و دیفنباخیا گیاهان داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کاشت dumbcane را در خاک و زهکشی خوب انجام دهید و به آرامی آب آن را بکارید . خاک را مرطوب نگه دارید ، اما مرطوب نباشد. قبل از آبیاری گیاه دیفن باخیا ، خاک را بررسی کنید تا مطمئن شوید یک سانتی متر پایین است . مشکلات دیگر گیاهان دیفنباخیا ممکن است در اثر روشنایی نامناسب ایجاد شود.

دیفن باخیا تکثیر ، دیفن باخیا کاملیا

مطالب پربازدید

نور مناسب

هنگام رشد دیفن باخیا، بیشتر گونه ها در شرایط نوری فیلتر شده . جایی که نور توسط یک پرده شفاف یا سایر پوشش پنجره فیلتر روشن می شود ، عملکرد بهتری دارند. نور صاف شده به ویژه در بهار و تابستان از اهمیت زیادی برخوردار است . درصورتی که دیفنباخیا از گیاهان آپارتمانی برگهای نازک و جدید تولید می کند . که در صورت روشن بودن بیش از حد نور یا تابش مستقیم گیاه ، در معرض آفتاب سوختگی قرار دارند .

دیفنباخیا گیاهان آپارتمانی را مرتباً بچرخانید تا نور کافی در همه طرف گیاه فراهم شود و از رسیدن نور به یک طرف آن جلوگیری شود . هنگام کشتن دیفن باخیا دمبل از انواع مختلف ، نیازهای روشنایی گیاه خاص را بررسی کنید . برخی از گیاهان دیفنباخیا به نور کم فیلتر شده نیاز دارند . اکثر انواع در محیط کم نور به خوبی عمل می کنند. با این حال ، رشد کندتر یا متوقف می شود . اما گیاه سالم و جذاب خواهد ماند. هنگام پرورش دیفن باخیا گنگ ، ماهی دو بار کود دهید تا رشد و گیاه سالم را ترغیب کند. از یک غذای گیاهی خانگی غنی از نیتروژن با نصف قدرت می توان استفاده کرد.

آنچه که باید بدانید

درمورد مسمومیت با دیفن باخیا تمام وقت که گیاه به صورت آنلاین بررسی می شود ، صحبت می شود ، اما واقعاً این گیاه چقدر برای گربه ها ، سگ ها و کودکان سمی است؟ دیفنباخیا یک گیاه خانگی بسیار محبوب است . همچنین برای کودکان و حیوانات خانگی سمی است.

دیفن باخیا یکی از محبوب ترین گیاهان داخل سالن است که مراقبت از آن آسان است و به عنوان یک گیاه اداری بسیار مناسب است. با این حال ، گیاه می تواند سمی باشد ، بنابراین شرایطی وجود دارد که ممکن است مناسب نباشد.

متأسفانه ، بسیاری از گیاهان خانگی رایج وجود دارد که هم برای انسان و هم برای حیوانات خانگی سمی است . بنابراین باید هنگام پرورش آنها احتیاط کرد . (نخل ساگو گیاه دیگری است که تمام قسمتهای گیاه برای انسان سمی است).

مطالب پربازدید

یکی دیگر از گیاهان بسیار سمی که اغلب در باغ ها رشد می کند ، Brugmansia – که به آن Trump’s Trumpets نیز می گویند.

دیفن باخیا قیمت ، دیفن باخیا قرمز

محبوبیت دیفن باخیا

Diefenbachia یک گیاه خانگی جذاب است. بومی مناطق استوایی است. این گیاه در تمام دنیا به عنوان گیاه خانگی زینتی کشت می شود. با برگهای بزرگ لکه دار سفید که روی ساقه مستقیم رشد می کنند بسیار جذاب است.

صاحبان خانه این گیاه را دوست دارند زیرا گیاه در شرایط کم نور به راحتی رشد می کند و گوشه ای از اتاق را پر می کند تا جلوه ای طبیعی ایجاد کند.

نام رایج دیفن باخیا dumbcane است. این نام اثر سمی آن را نشان می دهد ، به خصوص هنگام خوردن . سم می تواند به طور موقت باعث ناتوانی جنسی شود. نام متداول دیگر آن “مادرشوهر” است.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

مسمومیت با دیفنباخیا

اثر سمی دیفن باخیا به این دلیل رخ می دهد که گیاه حاوی بلورهای اگزالات سوزنی شکل (اسید اگزالیک) و همچنین مارچوبه است . که پروتئینی است که در گیاه یافت می شود. هنگامی که برگ را می جوید ، این کریستال ها احساس سوزش می کنند.

اگر گیاه در اطراف کودکان یا حیوانات خانگی رشد کند ، این می تواند مشکل ساز شود . این وضعیت به طور کلی خفیف و موقتی است. سم از طریق آب موجود در گیاه که در ساقه و برگ وجود دارد و بندرت از طریق ریشه ها عبور می کند.

برای کودکان و حیوانات خانگی ، مشکلات شدیدتر از بزرگسالان است . این اثرات بندرت تهدید کننده زندگی هستند . شایعترین بیمارانی که تحت سمیت دیفن باخیا درمان می شوند ، کودکان زیر 5 سال هستند.

دیفن باخیا انواع ، دیفن باخیا ارزان

علائم مسمومیت با دیفن باخیا

علائم سمیت دیفن باخیا علائم مسمومیت دیفنباخیا در چشم و دهان ظاهر می شود

بیشتر علائم مسمومیت با دیفنول مربوط به دهان است . خوردن سم برگ می تواند باعث بروز هر یک از این علائم شود:

علائم دهانی

تورم و زخم در دهان یا زبان

احساس سوزش در دهان یا گلو

استفراغ و حالت تهوع

گرفتگی صدا

– مشکل در بلعیدن

علائم چشم

اگر سم از دست به چشم منتقل شود ، این علائم ممکن است رخ دهد:

آسیب قرنیه

چشم درد.

علائم پوستی

قرمزی عمومی

سوزش

مضطرب است ، هیجان زده است

علائم بلع

اگر آب گیاه خورده شود ، انتظار می رود

اسهال

استفراغ

مشکل تنفس (در صورت مصرف کافی)

از آنجا که آب برگ احساس سوزش می کند ، بعید است که مقادیر زیادی مصرف شود ، بنابراین علائم اخیر سناریوهای “بدترین حالت” هستند.

دیفن باخیا طلایی ، دیفن باخیا مینیاتوری

مسمومیت توسط حیوانات

از آنجا که سگها و گربه ها احتمالاً به طور تصادفی جویدن می کنند ، ممکن است سمیت گیاه شدیدتر باشد . مرگ و میر با سگ ، گربه ، خرگوش و پرندگان خانگی گزارش شده است .

اگر سگ یا بچه گربه کوچکی دارید . دیفنباخیا گیاه خوبی برای رشد در داخل خانه نیست زیرا آنها دوست دارند هر چیزی را از نزدیک بجوند .

علاوه بر علائم ذکر شده در بالا برای انسان ، مسمومیت با دیفن باخیا در حیوانات نیز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

علائم مسمومیت در حیوانات

خراشیدن صورت

بیخوابی

افتادن

مشکل خوردن

بی اشتهایی

بیهوشی

از آنجا که علائم در حیوانات می تواند زندگی را تهدید کند ، در صورت مشکوک به مسمومیت با دیفن باخیا باید با دامپزشک تماس گرفته شود.

دیفن باخیا 1

درمان مسمومیت با دیفنباخیا

اگر خود یا فرزندتان صدمه دیده است ، ابتدا دهان را با یک پارچه خنک و مرطوب پاک کنید. برای تسکین علائم شیر بنوشید. برای علائم چشمی ، با آب خنک خوب بشویید.

متداول ترین درمان های پزشکی اضافی برای دیفن باخیا آنتی هیستامین ها ، زغال دارویی یا داروهای آرام بخش است.

تا زمانی که دهان یا تماس چشمی گیاه شدید نباشد ، علائم معمولاً طی چند روز از بین می روند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کنترل سم تماس بگیرید.

هشدارها با کارخانه اداری دیفنباخیا

دیفنباخیا یک گیاه محبوب اداری است و در صورت استفاده از این روش نباید مشکلی ایجاد کند. با این حال ، از آنجا که این گیاه در بسیاری از خانه ها نیز رایج است ، احتیاط لازم است. اگر گیاه باید بریده شود ، استفاده از دستکش عاقلانه است.

اگر فرزند یا حیوانات خانگی دارید ، نباید آنها را از دسترس دور نگه دارید. اگر گیاه می روید ، توجه داشته باشید که این گیاه اثرات سمی دارد. اطمینان حاصل کنید که در صورت تورم لب ها یا زبان ، مراقبت های پزشکی فوری برای کودک یا حیوان خانگی خود انجام دهیدنفس کشیدن و بلعیدن مشکلی ندارد.

گل دیفن باخیا

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا