مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
انواع نوشیدنی

معایب قهوه ” مضرات نوشیدن قهوه برای زنان باردار و کودکان “

مطالب پربازدید

قهوه یکی از دوست داشتنی ترین نوشیدنی های جهان است.

به لطف مقادیر بالای آنتی اکسیدان و مواد مغذی مفید ، به نظر می رسد کاملاً سالم نیز باشد . با ما همراه باشید تا معایب نوشیدن قهوه ، خطرات بیش از حد کافئین و خطر سقط جنین با نوشیدن قهوه را بررسی کنیم . مضرات نوشیدن قهوه برای زنان باردار توصیه نمی شود.

قهوه سیاه معمولی (بدون شیر یا خامه) کم کالری است . در حقیقت ، یک فنجان قهوه سیاه فقط حدود 2 کالری دارد. با این حال ، افزودن خامه یا شکر باعث افزایش ارزش حرارتی می شود.

معایب قهوه

دانه های قهوه همچنین حاوی پلی فنول ، نوعی آنتی اکسیدان هستند.

مطالب پربازدید

آنتی اکسیدان ها می توانند بدن را از رادیکال های آزاد ، نوعی ماده زائد که بدن به طور طبیعی و در نتیجه فرآیندهای خاص تولید می کند ، خلاص کند.رادیکال های آزاد سمی هستند و ممکن است باعث التهاب شوند.

معایب قهوه برای زنان باردار

در سال 2018 ، برخی از محققان اظهار داشتند که محتوای آنتی اکسیدانی قهوه ممکن است از سندرم متابولیک محافظت کند.

نویسنده یک مقاله از سال 2017 یادداشت کرد که اگرچه دانشمندان می توانند وجود برخی ترکیبات در دانه های قهوه را ثابت کنند ، اما هنوز مشخص نیست که با ورود آنها به بدن انسان چه اتفاقی برای آنها می افتد.

کافئین یک انتقال دهنده عصبی مهاری را در مغز شما مسدود می کند ، که باعث اثر محرک می شود. این باعث بهبود سطح انرژی ، خلق و خو و جنبه های مختلف عملکرد مغز می شود.

مطالب پربازدید

آیا قهوه برای شما بد است؟

قرن هاست که قهوه مورد ستایش و تمسخر قرار می گیرد. سرزنش شده است که باعث ناتوانی جنون است ، و بار دیگر درمان تنبلی یا “هدیه از بهشت” است. چیزهای سنگین اما نکات مثبت و منفی قهوه ای که امروزه می شناسیم از نظر علمی چیست ؟ آیا برای دریافت کافئین بدن باید معایب نوشیدن قهوه را زیر پا بگذاریم.

خوب ، آیا برای شما خوب است یا بد؟

اگر کلسترول بالا دارید ، باید به نوشیدن قهوه توجه کنید.برای دیگران ، مقادیر مناسب ( 1-6 فنجان در روز ) قهوه می تواند برای شما مفید باشد. این می تواند از بیماری های جدی جلوگیری کند ، ذهن و عضلات شما را تقویت کند و حتی در کاهش وزن به شما کمک کند. به یاد داشته باشید ، تا زمانی که قهوه مخصوص و بدون سم می نوشید و آن را با احتیاط دم می کنید ، می توانید و باید از آن لذت ببرید زیرا می دانید برای شما مفید است. اگر وقت خود را برای خواندن این مقاله اختصاص دادید (متشکرم!) ، لطفاً آن را به اشتراک بگذارید تا دوستانتان نیز آن را درست کنند.

معایب نوشیدن قهوه اصل

کافئین ، پرمصرف ترین ماده روانگردان در جهان ، شناخته شده ترین ماده سازنده قهوه است. درباره اثرات مفید آن بر روی بدن انسان کاملاً تحقیق شده است ، اما به طور کلی قهوه یک نوشیدنی پیچیده با هزار ماده مختلف است. برخی مطالعات استدلال می کنند که قهوه بدون کافئین ممکن است اثرات سلامتی یکسانی داشته باشد و نشان می دهد که این کافئین نیست که مسئول بیشتر فواید سلامتی قهوه است.

تحقیقات در مورد قهوه و نکات مثبت و منفی آن برای انسان تقریباً به پایان نرسیده است ، اما در اینجا لیستی از آنچه در حال حاضر می دانیم آورده شده است.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

اگر به افزودن محرک های طبیعی برای تقویت قهوه خود علاقه دارید ، برخی از نکات را در اینجا بخوانید.

معایب و خطرات نوشیدن قهوه

 قهوه بد ممکن است سمی باشد.

قهوه ی جنس بد می تواند ناخالصی های زیادی در آن وجود داشته باشد که باعث انواع بیماری ، سردرد یا حالت تهوع شود. اگر قهوه شما از دانه هایی که بیش از حد پاره شده اند یا در غیر این صورت خراب شده اند درست شود ، این اتفاق می افتد. حتی یک لوبیای خراب می تواند فنجان شما را سمی کند. اگر سرمایه گذاری می کنید و قهوه ای با کیفیت بالا خریداری می کنید ، دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید.

 قهوه می تواند شما را بکشد

بله ، اگر در یک جلسه کوتاه 80-100 فنجان (23 لیتر) بنوشید. این دوز کشنده است و در بدن 10-13 گرم کافئین وجود دارد. قبل از رسیدن به این مرحله ، بیشتر آن را استفراغ می کنید زیرا 23 لیتر از هر مایعات زیادی است. حتی نوشیدن 23 لیتر آب می تواند شما را بکشد.

معایب قهوه

قهوه می تواند باعث بی خوابی و بد خوابی شود

باز هم ، این کافئین است که در اینجا کار می کند. حداکثر مقدار کافئین توصیه شده شما 400 میلی گرم است ، تقریباً مقداری که از 4 فنجان قهوه دریافت خواهید کرد. اگر به کافئین حساس هستید ، در مورد قهوه مراقب باشید. احتمالاً از قبل آگاه هستید که چه مقدار و چه نوع قهوه ای مناسب شماست یا مناسب شما نیست.

 اگر باردار هستید بیش از یک فنجان در روز ننوشید

مطالعات در مورد تأثیر قهوه بر روی جنین بحث برانگیز بوده است ، اما یک چیز مطمئناً است: اگر هنگام بارداری قهوه بنوشید ، کافئین به جنین نیز خواهد رسید و کودک شما به کافئین حساسیت زیادی دارد. بنابراین ، اگر شما یک قهوه نوشیدنی سنگین وزن هستید و نمی توانید در دوران بارداری نوشیدن آن را قطع کنید ، حداقل قهوه مصرفی خود را به یک فنجان در روز کاهش دهید.

 از قهوه ی فیلتر شده استفاده کنید. دانه های قهوه حاوی کافستول و کهول هستند ، دو ماده ای که به نظر می رسد سطح کلسترول را افزایش می دهند. فیلتر قهوه بیشتر  را به دام می اندازد.

 

معایب نوشیدن قهوه عربیکا

قهوه برای کودکان ، ممکن است شب ادراری را افزایش دهد.یک نظرسنجی گزارش داد که مصرف کافئین در کودکان 5-7 ساله ممکن است شب ادراری افزایش دهد.

معایب نوشیدن بیش از حد قهوه

مصرف بیش از حد قهوه و کافئین باعث ایجاد کیست در بافت پستان در برخی زنان میشود.کافئین می تواند باعث بی اختیاری شود . مطالعه ای نشان داده که افرادی که کافئین زیادی مصرف می کنند 80٪ بیشتر در معرض بی اختیاری قرار دارند.

کافئین می تواند باعث سوء هاضمه شود . افرادی که نوشیدنی های کافئین دار مصرف می کنند اغلب ناراحتی معده یا سو هاضمه را گزارش می کنند. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که نوشیدنی ها با معده ی خالی مصرف شوند.کافئین می تواند سردرد ایجاد کند .

در حالی که دوزهای کافئین  می تواند علائم سردرد را تسکین دهد ، استفاده بیش از حد از کافئین می تواند باعث سردرد شود و منجر به میگرن شود. کافئین می تواند باعث نا باروری در زنان شود . قهوه می تواند  28٪ احتمال بارداری در زنان را کاهش دهد.

معایب نوشیدن کافئین و سقط جنین

 در یک مطالعه اخیر ، مردان و زنانی که در طول هفته های قبل از بارداری حداقل دو نوشیدنی کافئین دار در روز مصرف می کردند ، اندکی خطر سقط جنین را افزایش می دهند.

مصرف بیش از حد کافئین . در حالی که مصرف بیش از حد نادر است ، اما می تواند منجر به بسیاری از علائم ناخوشایند از جمله مرگ شود ، به ویژه در افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند.

معایب نوشیدن قهوه و سقط جنین

کافئین باعث انقباضات شدید قلبی می شود . یک مطالعه اخیر نشان داد که قلب بلافاصله پس از مصرف نوشیدنی های انرژی زا انقباضات قویتری ایجاد می کند.

کافئین موجب پیری زود هنگام می شود.

کافئین با استخوان سازی تداخل می کند و همچنین می تواند منجر به خطر شکستگی استخوان شود . این وابسته به دوز است ، اما مصرف کنندگان کافئین سنگین باید توجه داشته باشند.

 

برخی از افراد ، به ویژه زنان باردار ، باید قهوه را به شدت محدود یا قطع کنند.

افرادی که دچار استرس و اضطراب ، فشار خون بالا یا بی خوابی هستند نیز باید مصرف قهوه خود را کاهش دهند زیرا این امر وضعیت آنها را بدتر می کند.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا