لامپ هوشمند

شرکت “سونی” به تازگی لامپ هوشمند چند منظوره خود را بروزرسانی کرده و آن را مجهز به “دستیار گوگل” کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت “سونی” در سال ۲۰۱۶ میلادی، از یک لامپ هوشمند چند کاره رونمایی کرد که دارای سنسورهایی برای نور، دما، رطوبت و حرکت است.

این لامپ همچنین مجهز به یک کارت حافظه، اسپیکر و میکروفون است.

این لامپ می‌تواند از سنسورهای تشخیص حرکت خود بهره گرفته و وقتی حضور شما را در اتاق متوجه شد با حسگر مادون قرمزش اقدام به روشن کردن تلویزیون کند.

از آن زمان تاکنون سونی امکانات بیشتری را برای این لامپ فراهم آورده است.

 

این لامپ چند کاره سونی با کمک میکروفون و اسپیکری که در خود جای داده امکان ارتباط صوتی از فواصل مختلف میان اعضای خانواده را نیز میسر می‌سازد.

“جان دلاک”سخنگوی شرکت سونی پیش از این گفته بود: از این وسیله برای کنترل سایر لوازم خانه و ردیابی اشیاء درون اتاق استفاده می‌شود. ما برای اینکه محل نصب مناسب برای این وسیله را پیدا کنیم، به خوبی فکر کردیم که نهایتا تصمیم گرفتیم تا این وسیله را به شکل یک لامپ سقفی وارد منازل کنیم و خانه های مردم را به یک خانه هوشمند تبدیل کنیم، زیرا سقف عموما موانع بسیار کمی دارد که محدوده عملکردی این لامپ چندکاره را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

حال این شرکت اعلام کرده است که این لامپ مجهز به “دستیار گوگل”( Google Assistant) شده و آخرین نسخه بروزرسانی این لامپ امروز عرضه خواهد شد.

این لامپ اخیرا با “الکسا”( Alexa) دستیار صوتی “آمازون” سازگار شده است.

متاسفانه این لامپ هنوز هم تنها در “ژاپن” قابل دسترس است.

 

 

منبع: ایسنا

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here