مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
فال و طالع بینی

فال حافظ پیشگویی آینده با قرآن – ” نیت کنید و اشاره فرمایید ” فال روزانه حافظ

مطالب پربازدید

فال حافظ پیشگویی

فالحافظ آنلاین یکی از پرطرفدارترین فال های ایرانی و یکی از فال هایی است که به یک سنت در بین مردمان ایران تبدیل شده است. فال حافظ پیشگویی آینده طرفداران خاصی دارد و عده زیادی برای پی بردن به آینده از این فال استفاده می کنند. همچنین فال پیشگویی تاروت نیز در سایت ما انجام می شود. معمولا یکی از فال هایی که با استفاده از اشعار حافظ و کتاب فال آن انجام می شود، فال خواستگاری حافظ می باشد. در این مطلب برای فال حافظ پیشگویی با معنی و تفسیر پیشنهادی ارائه کرده ایم با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

برای گرفتن فال حافظ نیت کنید و اشاره فرمایید


پیشگویی حافظ به ما این امکان را می دهد که از آینده باخبر شویم و این مساله برای مردم بسیار جالب است که پیچیدگی های آینده را کشف کنند و بدانند به راستی چه خواهد شد؟ در فرهنگ لغت فال یک کلمه عربی می باشد . که به معنای بخت و اقبال است و فال گیری و پیشگویی آینده در میان جوامع گوناگون وجود داشته است. در میان ایرانیان گرفتن فال حافظ بسیار رایج می باشد. کتاب ها و مطالب گسترده در این زمینه نوشته شده است . گاهی اوقات حیوانات و به خصوص پرندگان نماد پیشگویی بودند که البته هم اکنون نیز این مساله جریان دارد.

فال پیشگویی حافظ ، فال حافظ نتیجه و تفسیر دقیق

فال حافظ پیشگویی

اما بحث اصلی ما فال حافظ است . این که فال حافظ در میان ایرانیان از چه زمانی رایج شد و چی شد ؟ که به جزئی از آداب و رسوم مردم تبدیل گشت . این مساله داستان طولانی دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

مطالب پربازدید

بعد از مرگ حافظ شیرازی اختلافاتی مبنی بر دفن او در مصلی پیش آمد و عده ای اجازه این کار را نمی دادند . در نتیجه بر حسب مشورت تصمیم گرفتند ، اشعار این شاعر نامی را در سبدی انداخته و از کودکی خواستند یکی از آن ها را بردارد . شعری که در فال آمد در مورد بهشت و وصال بود و بدین ترتیب مخالفان سکوت پیشه کردند . از آن ماجرا به بعد فال حافظ پیشگویی در میان ایرانیان رواج پیدا کرد و افراد برای رسیدن به مقاصد خود مانند ازدواج ، عشق ، سفر و … از حافظ شیرازی فال می گرفتند.

نحوه صحیح گرفتن فال حافظ پیشگویی

برای این که فال حافظ بگیرید حتما سعی کنید از یک شخص باسواد و با ایمان کمک بگیرید . که البته صدای زیبایی هم داشته باشد و بتواند شعر های حافظ را برای شما بخواند . در مراسمات مختلف مانند عید نوروز، شب یلدا و سایر مراسمات این فال به عنوان یک سنت در بین ایرانیان رایج گردیده است.

فال حافظ پیشگویی درست ، فال حافظ با تفسیر و معنی ردست

نحوه نیت کردن برای فال حافظ با معنی و تفسیر

برای گرفتن فال حافظ حتما باید نیت کرده و سپس اقدام به گرفتن فال کنید . بدون نیت فال حافظ مفهومی ندارد. برای نیت کردن توصیه می شود برای حافظ فاتحه ای قرائت کرده و سه تا صلوات بفرستید . همه چیز به اعتقاد شما بستگی دارد و یکی از بیت های شعر حتما جوابگوی نیت شما خواهد بود . حتی اگر فکر کردید معنای کلی فال پیشگویی حافظ با نیت شما هم خوانی ندارد از کلمات کمک بگیرید . برای گرفتن فال حافظ همواره میتوانید جملات زیر را زیر لب زمزمه کنید.

 • ای حافظ شیرازی ، تو کاشف هر رازی ، ما طالب یک فالیم ، بر ما بنما رازی
 • حافظ ای حافظ شيرازی ، بر من نظر اندازی ، من طالب يک رازم ، تو کاشف هر فالی . قسم به شاخه نباتت ، قسم به قرآنی که در سينه داری ، اين فال مرا بگشای .
 • ای حافظ شیرازی ، تو کاشف هر رازی ، به حق شاخ نباتت ، به حق جام شرابت ، منظور خودت را از مراد ما بیان کن .

فال حافظ با تفسیر و معنی ، فال حافظ آینده پیشگویی

مطالب پربازدید

فال حافظ پیشگویی و ارتباط آن با علم

فال حافظ ارتباط عمیقی با علم عرفان دارد . و انسان را به صبر، بردباری و عشق دعوت می کند . گاهی انسان در زندگی دچار اضطراب می شود و هیچ علمی نمی تواند به او کمک کند . در این حین فال حافظ می تواند به کمک او شتافته ، او را از تنگنا نجات دهد . و آینده را برایش روشن سازد . همچنین نکته دیگر این است که اشعار حافظ بسیار وزن دار و زیبا هستند . در میان اشعار حافظ میبینیم که معنی این اشعار به صورتی است که یک نویدی را می دهد . این اشعار به دلیل بار مثبت معنایی که دارند برای روح و روان افراد بسیار آرامش بخش می باشند.

فال پیشگویی حافظ آینده ، فال حافظ از دیوان حافظ

شاید دلمان بخواهد از آینده خبردار شویم . شاید می خواهیم بدانیم معشوقه مان چقدر دوستمان دارد؟ شاید می خواهیم سرنوشت یک عشق را بدانیم در این هنگام علم نمی تواند به ما کم کند . اما با تفالی از حافظ و درک درست معنای آن می توان به پاسخ این سوالات دست پیدا کرد.

پیشگویی و رابطه آن با علم جدید

صورت های فلکی شبیه علوم پنهانی هستند که وجود دارند ، اما قابل اثبات نیستند. بسیاری از پدیده ها در این جهان به دلیل و برهان نیاز ندارند و دانش و علم به تنهایی همه نیازهای انسان را برآورده نمی کند. احساسی در انسان وجود دارد که از فصل های دانش و علم فراتر می رود. و این احساس که یک ضرورت برای زندگی انسان است. هر روز به انسان یادآوری می کند که دانش و دانش به تنهایی برای مشکلات زندگی کافی نیست .بلکه ایمان ، اعتماد و صبر است. و عشق ضروری است.

اما از نظر علمی . روانشناسان امروز معتقدند که تصاویر ذهنی مثبت می توانند. تغییرات عمیقی ایجاد کنند. امروز با مهندسی صحیح ذهن و تصاویر مثبت از طریق افکار متعالی پیشگویی فال حافظ ، می توانیم با امید ، آرزو ، عشق ، محبت ، عطوفت ، تحمل و … خود را تغییر داده و تغییر شکل دهیم.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

البته هرگز شخص به دلیل پیشگویی . مسئولیت پذیری و وظیفه خطیری که در قرآن ذکر شده ، سقوط نمی کند. حافظ فقط یک واسطه برای شناختن خود ، دستیابی به کرامت انسانی ، انجام تعهدات ما در برابر خدا . خلقت خدا و پیگیری مداوم انسان برای کمال است.

تفسیر فال حافظ پیشگویی

فال حافظ نیاز به علم و سواد دارد و باید کسی آن را برای شما انجام دهد که بتواند تفسیر اشعار حافظ را به شما بگوید . اما شاید چنین شخصی در دسترس شما نباشد . بدین منظور تلاش کرده ایم امکانی را برای شما فراهم آوریم که بتوانید به صورت آنلاین فال گرفته و تفسیر آن را نیز مشاهده کنید . تفسیر این فال ها دقیق است و بنابراین نیاز نیست در آن شک کنید . برای گرفتن پیشگویی فال حافظ در سایت ما باید ابتدا نیت کرده و سپس فاتحه ای برای شادی روح حافظ قرائت کنید و دکمه مربوطه را بزنید.
جهت گرفتن فال و مشاهده نتیجه فال خود روی دکمه “فال بگیر” کلیک کنید

طالع بینی ، نوعی پیشگویی است که شامل پیش بینی وقایع زمینی و انسانی با مشاهده و تفسیر ستارگان ثابت ، خورشید ، ماه و سیارات است . افراد مومن معتقدند که درک تأثیر سیارات و ستارگان در امور زمینی به آنها امکان می دهد ، سرنوشت افراد ، گروه ها و ملت ها را پیش بینی و تحت تأثیر قرار دهند . اگرچه طالع بینی در طول تاریخ خود اغلب علمی قلمداد می شده است . اما امروزه کاملاً مغایر با یافته ها و نظریه های علم مدرن غربی قلمداد می شود.

ماهیت و اهمیت فال حافظ پیشگویی 

طالع بینی روشی است برای پیش بینی وقایع پیش پا افتاده بر اساس این فرض که اجرام آسمانی ، به ویژه سیارات و ستاره هایی که در صورت فلکی یا پیکربندی های تصادفی در نظر گرفته شده اند (که به آنها صورت فلکی می گویند) . به نوعی یا تغییر در دنیای زیر ماه را مشخص می کند. یا نشان می دهد . مبنای نظری این فرض از نظر تاریخی در فلسفه هلنیستی نهفته است . طالع بینی اساساً از فال های آسمانی (“فال”) که برای اولین بار در بین النهرین باستان تدوین و فهرست بندی شده اند ، متمایز است.

در ابتدا ، ستاره شناسان پیش از این وجود یک جهان ژئوسنتریک را تصور کرده بودند. که در آن “سیارات” (از جمله خورشید و ماه) در مدارهایی با مراکز در مرکز زمین یا نزدیک آن می چرخند . در آن ستارگان به کره ای از شعاع محدود که مرکز آن نیز مرکز زمین است . ثابت می شوند. بعداً اصول فیزیک ارسطویی اتخاذ شد که بر اساس آن بین حرکتهای ابدی و دایره ای عنصر آسمانی و حرکتهای خطی محدود چهار عنصر زیر. ماه: آتش ، هوا ، آب و خاک یک تقسیم مطلق وجود دارد.

طالع بینی حافظ پیشگویی

اعتقاد بر این بود که بین اجرام آسمانی خاص و حرکات مختلف آنها ، تشکیلات با یکدیگر و روند تولید و زوال در دنیای آتش ، هوا ، آب و زمین روابط خاصی وجود دارد. این روابط بعضی اوقات برای درک کامل ذهن هر انسانی بسیار پیچیده تلقی می شد. از این رو ، معدن ممکن است به راحتی از نظر هرگونه خطا معذور باشد. مجموعه ای مشابه از روابط خاص توسط کسانی که فیزیک آنها نزدیکتر به فیلسوف یونانی افلاطون بود ، تصور شد. برای منجمان افلاطونی اعتقاد بر این بود که عنصر آتش از طریق اجرام آسمانی گسترش می یابد . آنها بیشتر از ارسطویی ها متمایل به احتمال دخالت الهی در فرآیندهای طبیعی از طریق تأثیرات آسمانی بر روی زمین هستند . زیرا آنها به خدای خود ایجاد اجرام آسمانی اعتقاد داشتند.

طالع بینی حافظ پیشگویی آینده

نقش الهی در نجوم بسیار متفاوت است . طالع بینی فال حافظ پیشگویی ، در سخت ترین جنبه های خود ، وجود یک جهان کاملاً خودکار را پیش فرض می داند و امکان مداخله و اختیار انسان را از خداوند سلب می کند . به همین ترتیب ، مورد هجوم شدید مسیحیت و اسلام ارتدوکس قرار گرفته است . با این حال ، برای برخی ، طالع بینی یک علم دقیق مانند نجوم نیست . بلکه فقط جهات و جهاتی را نشان می دهد که می توان با اراده الهی یا اراده انسان تغییر کرد. در دین های مختلف با مطالعاتی که انجام شده به نتیجه هایی باور نکردنی رسیده اند. به این معنا که این اشعار خبر از آینده میدهد و سر شار از بار مثبت می باشد. 

در تفسیر Bardesanes ، یک محقق مسیحی سوری که اغلب به عنوان یک معرفت شناس تعریف می شود . (معتقد به صرفه جویی در دانش باطنی و این دیدگاه که ماده شرور است و روح خوب است) . حرکت ستارگان فقط در قلمرو عناصر حکمرانی می کند. و روح را برای انتخاب بین خوب آزاد می کند . شیطانی هدف نهایی انسان رسیدن به رهایی از دنیای مادی است. که تحت سلطه طالع بینی است . برخی از ستاره شناسان ، مانند هاررانیان (از شهر باستانی حران در بین النهرین) . هندوها ، خود این سیارات را به عنوان خدایانی قدرتمند می دانند. که تصمیمات آنها را می توان با دعا و مراسم مذهبی یا از طریق الهیات ، علم تغییر داد . اقناع خدایان یا سایر قدرتهای خارق العاده.

در تعابیر دیگر – به عنوان مثال ، تعابیر مسیحیان پریسلین (پیروان پریستلیان ، زاهد اسپانیایی قرن چهارم که ظاهراً دیدگاه های دوتایی داشتند) . ستاره ها اراده خداوند را فقط به کسانی تربیت می کنند که در نمادگرایی نجومی آموزش دیده اند.

اهمیت فال های ستاره ای ” فال حافظ با معنی و تفسیر “

این دیدگاه که ستارگان اراده الهی را به نمایش می گذارند . نزدیکترین ایده به گروههای شایع آسمانی بین النهرین است . هدف اصلی آنها آگاهی دادن به دربار سلطنتی در مورد فاجعه یا موفقیت قریب الوقوع بود . اینها ممکن است. اشکال پدیده های هواشناسی یا اپیدمیولوژیکی را در بر داشته باشد . که کل جمعیت انسان ، حیوان یا گیاه را تحت تأثیر قرار می دهد . با این حال ، آنها اغلب درگیر امور نظامی دولت یا زندگی شخصی حاکم و خانواده اش بودند.

از آنجا که امین آسمانی به عنوان تعیین کننده تلقی نمی شد بلکه به عنوان نشانه ای دیده می شد . به عنوان نوعی زبان نمادین که در آن خدایان در مورد آینده با انسانها ارتباط برقرار می کنند . تنها بخشی از طیف وسیعی از حوادث شوم است . اعتقاد بر این بود که پیشگویی فال حافظ ناخوشایند آنها می تواند ، با استفاده از روشهای آیینی یا شعارهای مخالف کاهش یابد یا باطل شود.

اهداف طالع بینی

از طرف دیگر ، هدف اصلی طالع بینی ، آگاهی دادن به فرد از مسیر زندگی وی براساس موقعیت سیارات و نشانه های زودیاک (دوازده علامت زودیاک) در لحظه تولد یا بارداری وی بود. . از این علم ، به نام ژنتیک (ریخته گری هنگام تولد) ، تکنیک های اساسی طالع بینی توسعه یافته است. زیرمجموعه های اصلی طالع بینی که پس از ژنتیک ایجاد شده اند ، عمومی ، غیرقانونی هستند. و البته یک نوع انرژی و انگیزه می تواند در فرد شکل بگیرد.

فال حافظ پیشگویی

طالع بینی فال حافظ پیشگویی عمومی رابطه بین لحظات مهم آسمانی : (به عنوان مثال ، زمان اعتدال بهاری ، کسوف یا پیوندهای سیاره) با گروه های اجتماعی ، ملت ها یا تمام بشریت را مطالعه می کند . در بررسی ها نشان می دهد که اشعار حافظ به پونه ای سروده شده اند که معنای پر احساس دارد والهام بخش می باشد.

وی با استفاده از ابزارهای نجومی به سوالاتی که قبلاً در بین النهرین از پارو مطرح شده بود ، پاسخ می دهد.

طالع بینی آب مروارید (مربوط به آغاز کار یا منابع) تعیین می کند . که آیا یک لحظه انتخاب شده. منجر به موفقیت در عملی که از آن آغاز شده است یا خیر . اساساً با تفسیر دقیق ژنتیک ناسازگار است . به یک فرد (یا جامعه) اجازه می دهد . تا در مواقعی که از نظر طالع بینی مساعد است عمل کند . بنابراین از هرگونه شکست قابل پیش بینی تولد (یا تولد) خود فرار می کند.

فال حافظ یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های پیش‌بینی آینده در فرهنگ ایرانی است. حافظ شاعر و معاصر ایرانی بود که اشعار خود را در قرن چهاردهم میلادی نگاشت. کتابی به نام “دیوان حافظ” وجود دارد که در آن شعرهای حافظ گردآوری شده‌اند و هنوز هم در جامعه ایرانی مورد توجه قرار می‌گیرد.

باور بر این است که حافظ، نه تنها شاعری بود بلکه دارای قدرت پیش‌بینی آینده نیز بوده است. بنابراین، در روشی که به فال حافظ معروف است، شخصی که در پیشگویی آینده علاقه‌مند است، معمولاً دیوان حافظ را در دست می‌گیرد و با یک سوال در ذهن و با کلام خود، صفحه‌ای از دیوان را باز می‌کند. سپس با توجه به شعر حافظ که در آن صفحه قرار دارد، سعی می‌کند پاسخ یا تفسیری برای سوال خود پیدا کند و از آن به عنوان راهنمایی برای آینده خود استفاده کند.

به عنوان مثال، شخص ممکن است در مورد ازدواج، شغل، سلامتی، یا هر موضوع دیگری سوالی داشته باشد و با باز کردن دیوان حافظ، شعری را پیدا کند که به نظرش در رابطه با سوالش مناسب است. سپس سعی می‌کند از طریق تفسیر آن شعر، به پاسخ یا راهنمایی برای سوال خود برسد.

اما وقتی که از قرآن به عنوان مرجعی برای پیشگویی آینده استفاده می‌شود، این به معنای استفاده از آیات و احادیث موجود در قرآن است. شخصی که به فال قرآن علاقه‌مند است، معمولاً قرآن را باز می‌کند و با اتفاق‌افتادن دست او بر روی یک صفحه خاص، آیه‌ای را پیدا می‌کند. سپس با توجه به مفهوم و مضمون آن آیه، سعی می‌کند تفسیری برای سوال یا مشکل خود پیدا کند.

فال حافظ پیشگویی آینده با قرآن نشان می‌دهد که برخی افراد در جستجوی راهنمایی و پاسخ به سوالاتشان درباره آینده‌شان، به قرآن و احادیث آن روی می‌آورند و سعی می‌کنند از طریق تفسیر آن، به راهنمایی و پاسخ مورد نیاز خود دست یابند. این فرآیند به عنوان یک روش پنداشته می‌شود که ممکن است در برخی افراد احساس آرامش و راحتی بخصوص در مواجهه با مشکلات زندگی، به وجود آورد.

در این مطلب برای نیت کردن فال حافظ با معنی و تفسیر مطلبی ارائه کردیم.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از اطلاعاتی که رایگان ارائه میدید. سایت فوق العاده ای دارید.خسته نباشید

   1. سلام شب تون بخیر
    مطالب فال حافظ پیشگویی رو خودتون نوشتید؟
    بنده خبرنگار هستم میخوام مطلبی در مورد فال ها تهیه کنم
    لطفا راهنمایی کنید
    مچکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا