مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
فال و طالع بینی

فال خواستگاری حافظ ” فال حافظ رایگان ” فال خواجه حافظ شیرازی

مطالب پربازدید

امروزه ازدواج یکی از مهمترین مسائل پیش روی تمام دختران و پسران جوان است . تمام افراد به خصوص دختران دم بخت تمایل دارند بدانند فردی که خواستار او است چه ویژگی دارد و یا با فردی که علاقه دارند ازدواج خواهند کرد؟ برای همین به سمت گرفتن فال می روند تا کمی از آینده اطلاع پیدا کنند یکی از فال های رایج که نسب به بقیه فال ها دارای اعتبار و محبوبیت بیشتری هست، فال خواستگاری حافظ یا استخاره برای خواستگاری است.

بنابر این در ادامه قصد داریم به بررسی و نحوه گرفتن فال خواستگاری حافظ ، استخاره برای خواستگاری بپردازیم.

فال حافظ از زمان قدیم در بین مردم ایران از جایگاه خاصی برخوردار بوده است و اکثر مردم ایران زمین بر طبق آداب و رسوم کهن خود در جشن و دورهمی هایی مانند: عید ها شب های یلدا با نیت های خاصی فال می گرفتند که حال و احوال آن ها را بازگو کند ، یکی از فال هایی که دختران و پسران جوان برای پی بردن به حال و احوال خود و یا دختران هنگامی که خواستگار به طلب آن ها می آمد برای آن که در تصمیم گیری خود مطمئن شود و بسنجند که ازدواج با این شخص خوشبختی به همراه خواهد داشت یا نه اقدام به گرفتن فال خواستگاری حافظ است.

آشنایی با فال خواستگاری حافظ “استخاره برای خواستگاری “

خواجه حافظ شیرازی یکی از بزرگ ترین و معروف ترین شاعران قرن ۸ هجری است که سروده ها و غزلیات زیادی از او به یادگار مانده است . این شاعر در برخی شعر هایش از آیات قرآن الهام گرفته و از همین رو است که تاثیر بسزایی در ساختار شعر ها ایجاد کرده، او در سرودن شعر های تک بیتی نیز چیره دست بوده است .

مطالب پربازدید

فال خواستگار حافظ ، استخاره برای خواستگار

فال حافظ یا طالع بینی حافظ

بین فال و طالع بینی تفاوتی اساسی وجود دارد ، طالع بینی نوعی پیش گویی است که فرد در اآن قدرت انتخاب و اختیار ندارد ولی فال نوعی پیش گویی است که بر اساس انتخاب فرد گفته می شود .

اولین فال حافظ از در چه زمانی گرفته شده است؟

اولین بار گرفتن فال حافظ ، فقط ساعاتی بعد از مرگ او آغاز شد، هنگامی که برخی افراد از خاک کردن حافظ در گورستان مصلی جلو گیری می کردند برای رفع این مشکل تمام اشعار حافظ را درون سبدی ریختند و از کودکی خواستند تا یکی از ان ها را از درون سبد خارج کند و به طور شگفت آوری حافظ با شعر خود جواب آن افراد نادان را می دهد و از آن پس به حافظ لسان الغیب نیز گفته می شود.

فال حافظ ، استخاره آنلاین برای خواستگاری

چگونه فال خواستگاری حافظ بگیریم؟

  • برای گرفتن این فال بهتر است که فال توسط یک کودک بی گناه و یا یک ریش سفید گرفته شود ولی هر شخصی می تواند با نیت درست برای خودش فال حافظ بگیرد.
  • اگر خودتان تصمیم به گرفتن فال حافظ دارید بهتر است لباسی تمیز پوشیده و در مکان آرامی اقدام به گرفتن فال کنید.
  • بهتر است از یک دیوان کامل حافظ استفاده کنید.
  • قبل از گرفتن فال برای شادی روح حافظ فاتحه ای بخوانید.
  • نیت کردن

فال خواستگاری ، استخاره رایگان برای خواستگاری

مطالب پربازدید

اگر قصد گرفتن فال حافظ را دارید اول نیت کرده مثلا در مورد خواستگار خود یا اگر پسر هستید برای شخصی که به خواستگاری او رفتید نیت کنید ، مهمترین بخش فال نیت آن است و قبل از باز کردن کتاب شعر معروف را می خوانیم .

نحوه باز کردن کتاب

پس از نیت کردن شخص کتاب حافظ را بر روی دست چپ خود قرار داده و با دست راست آن را باز می کند .  بعد از باز کردن کتاب باید صفحه سمت راست نگاه کنید و غزل بالای صفحه جواب فال هست.

فال خواستگاری حافظ ، استخاره برای خواستگاری

تعبیر شعر فال خواستگاری حافظ

یکی از سختی های فال ، تعبیر معنی آن است برای این منظور بهتر است به شخصی مراجعه کنیم که در این کار تبحر داشته باشد .  تمامی غزلیات حافظ معمولا چند معنی متفاوت دارند و پذیرفتن خوبی یا بدی غزل بستگی به حال عاطفی و روحی فرد دارد.

سخن آخر

همان گونه که گفته‌ شد گرفتن فال حافظ در بین ما ایرانیان بسیار شایع است و افراد برای نیت های مختلف خود اقدام به کمک گرفتن از حافظ می کنند ، فال خواستگاری حافظ نیز از محبوبیت خواص خود برخودار است و از آن که حافظ ، حافظ قرآن بوده میتوان تاثیرات ان را بر روی اشعار او یافت.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا