مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
ترفندهای اینترنتی

نحوه سرچ در گوگل و روشهای جستجو چند مطلب در گوگل با علامت ها

مطالب پربازدید

نحوه سرچ در گوگل

20 نکته در نحوه سرچ در گوگل برای استفاده موثرتر از Google . میلیون ها نفر به دلایل مختلف هر روز از جستجوی Google استفاده می کنند. دانش آموزان از آن برای مدرسه ، تجار از آن برای تحقیق و میلیون ها نفر دیگر از آن برای سرگرمی استفاده می كنند. اما بیشتر افراد ممکن است از جستجوی Google در حد بالقوه خود استفاده نکنند.

آیا می خواهید با جستجوی موثرتری از جستجوی Google استفاده کنید و سریعاً نتایج جستجوی مورد نظر خود را بدست آورید؟ در اینجا 20 نکته و ترفند جستجوی Google برای به حداکثر رساندن بازده جستجو وجود دارد.

پیدا کردن کلمه در گوگل ، سرچ گوگل

از زبانه ها در سرچ گوگل استفاده کنید

اولین نکته استفاده از برگه ها در نحوه سرچ در گوگل است. در بالای هر جستجو تعدادی زبانه وجود دارد. معمولاً وب ، تصاویر ، اخبار و موارد دیگر را مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این برگه ها می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید چه نوع تحقیق را انجام دهید.

مطالب پربازدید

اگر به تصاویر نیاز دارید ، از تب Image استفاده کنید. اگر به دنبال مقاله اخبار اخیر هستید ، از تب News استفاده کنید.

این ابتدایی است و اکثر مردم در واقع از برگه ها استفاده می کنند. اگر نیستید ، توصیه می شود که به آنها پیوند دهید. اگر به درستی استفاده شود می توانند زمان جستجو را به شدت کاهش دهند.

از نقل قول استفاده کنید

هنگام جستجوی مورد خاص ، سعی کنید از نقل قول ها برای کاهش حدس نحوه سرچ در گوگل استفاده کنید. وقتی پارامترهای جستجو را در علامت های نقل قول محصور می کنید ، آنها به موتور جستجو می گویند که کل عبارت را جستجو کند.

به عنوان مثال ، اگر Puppy Dog Sweaters را جستجو کنید ، موتور محتوای حاوی این سه کلمه را به ترتیب ترتیب جستجو می کند.

با این حال ، اگر “Pweppy Dog Sweater” را جستجو کنید ، این عبارت دقیقاً همانگونه که تایپ کرده اید جستجو می شود. این می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات خاصی را که ممکن است در محتوای دیگر دفن شود ، در صورت مرتب نکردن صحیح ، پیدا کنید.

مطالب پربازدید

برای حذف کلمات از خط فاصله استفاده کنید

گاهی ممکن است خود را در جستجوی کلمه ای با معنای مبهم بیابید. نمونه آن موستانگ است. وقتی در گوگل موستانگ را جستجو می کنید ، ممکن است هم برای یک ماشین فورد یا یک اسب نتیجه بگیرید. اگر می خواهید یکی از آنها را برش دهید ، از خط فاصله استفاده کنید و به موتور بگویید که مطالب را برای یکدیگر نادیده بگیرد. مثال زیر را ببینید.

ماشین های موستانگ

این به موتور جستجو می گوید که باید یک موستانگ را جستجو کند اما هر نتیجه ای را با عبارت “ماشین” در آن حذف کند. این می تواند هنگام یافتن اطلاعات در مورد چیزی بدون کسب اطلاعات در مورد چیز دیگری بسیار مفید باشد.

برای جستجوی سایتهای خاص از نقطه بزرگ استفاده کنید

ممکن است نمونه ای وجود داشته باشد که شما باید مقالات یا محتوای یک وب سایت خاص را در گوگل جستجو کنید. نحو سرچ در گوگل بسیار ساده است .

به دنبال صفحه ای باشید که به صفحه دیگری لینک شود

این نکته نحوه سرچ در گوگل کمی مبهم است. به جای جستجوی یک صفحه خاص ، شما به دنبال صفحه ای هستید که به یک صفحه خاص لینک شود.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

اینگونه درباره اش فکر کن. اگر می خواهید بدانید چه کسی به مقاله نیویورک تایمز در سایت خود استناد کرده است ، با استفاده از این ترفند تمام سایت های لینک دهنده به آنها را پیدا می کنید. مثال زیر:

لینک: nytimes.com

با این کار تمام صفحات پیوند دهنده به وب سایت رسمی نیویورک تایمز باز می گردند. URL در سمت راست می تواند هر چیزی باشد.

به هر حال توجه داشته باشید که هرچه موضوع خاص تر باشد ، نتیجه کمتری خواهید گرفت. می دانیم که احتمالاً افراد زیادی از این ترفند جستجوی Google استفاده نمی کنند ، اما می تواند برای برخی از افراد بسیار مفید باشد.

سرچ در گوگل ، روش جستجو در گوگل

از علامت کلمات وحشی استفاده کنید

کارت های وحشی ستاره یکی از مفیدترین موارد موجود در لیست است. در اینجا نحوه کار آن آورده شده است.

وقتی از یک ستاره در اصطلاح جستجو نحوه سرچ در گوگل استفاده می شود ، یک حافظه مکان ذخیره می کند که می تواند بعداً توسط موتور جستجو به طور خودکار پر شود. اگر همه متن ها را نمی دانید این یک روش عالی برای یافتن اشعار است. بیایید نگاهی به نحو بیندازیم: “بیا * حالا * من”

از نظر من یا شما ، این ممکن است مزخرف باشد. با این حال ، سرچ در گوگل با دانستن اینکه ستاره می تواند هر کلمه ای باشد ، این عبارت را جستجو خواهد کرد.

بیشتر اوقات ، آنها شعر “بیا با هم” بیتلز خواهند بود و این همان چیزی است که جستجو به شما می گوید.

سایت های مشابه سایت های دیگر را جستجو کنید

این منحصر به فرد است و تقریباً همه می توانند از آن استفاده کنند اگر از وجود آن اطلاع داشته باشند.

فرض کنیم شما یک وب سایت مورد علاقه دارید. این می تواند هر چیزی باشد. با این حال ، این سایت کمی کسل کننده است و شما می خواهید وب سایت های دیگری مانند آن را پیدا کنید. من از این ترفند استفاده خواهم کرد این نحو است:

مرتبط: amazon.com

اگر آن را در بالا جستجو کنید ، پیوندی به آمازون پیدا نخواهید کرد. متناوباً ، پیوندهایی به فروشگاههای آنلاین مانند آمازون پیدا خواهید کرد. سایتهایی مانند Barnes & Noble ، Best Buy و سایر سایتها که اقلام فیزیکی را بصورت آنلاین می فروشند. این یک ابزار قدرتمند سرچ در گوگل است که می تواند به شما در یافتن سایت های جدید برای مرور کمک کند.

برای انجام ریاضیات از سرچ در گوگل استفاده کنید

جستجوی Google در واقع می تواند ریاضیات را برای شما انجام دهد. توصیف این مسئله کاملاً پیچیده است زیرا از بسیاری جهات قابل استفاده است. می توانید سوالات اساسی یا برخی چیزها را بپرسیداز کدام.

توجه به این نکته مهم است که همه مسائل ریاضی را حل نخواهد کرد ، اما بسیاری از آنها را حل خواهد کرد. در اینجا چند نمونه از نحوه سرچ در گوگل آورده شده است: 8 * 5 + 5 پلانک موافق است .

اگر اولین مورد را جستجو کنید ، 45 باز می گردد. همچنین یک ماشین حساب نمایش داده می شود که می توانید برای یافتن پاسخ سوالات بیشتر از آن استفاده کنید . این کار در صورت نیاز به انجام سریع ریاضیات اما نمی خواهید این کار را در ذهن خود انجام دهید ، این مفید است. اگر ترم دوم را جستجو کنید ، مقدار عددی ثابت پلانک را نشان می دهد.

بنابراین می تواند عملیات ریاضی را انجام دهد ، اما همچنین می تواند با نشان دادن مقادیر برای اصطلاحات مشهور ریاضی ، به شما در حل مسائل ریاضی کمک کند.

نحوه سرچ در گوگل چندین کلمه همزمان

سرچ در گوگل انعطاف پذیر است. این می داند که شما ممکن است فقط با جستجوی یک کلمه یا عبارت آنچه را می خواهید پیدا نکنید. از این رو به شما امکان می دهد بدنبال عوارض باشید.

با این ترفند می توانید یک کلمه یا عبارت را با یک کلمه یا عبارت دوم جستجو کنید . این می تواند به شما در نحوه سرچ در گوگل دقیق کمک کند تا دقیقاً همان چیزی را که می خواهید پیدا کنید. این نحو است:

“بهترین راه های آماده شدن برای مصاحبه شغلی” یا “چگونه برای مصاحبه شغلی آماده شویم”

با کاوش در آن ، به هر دو اصطلاح نگاه خواهید کرد. نکته نقل قول بالا را به خاطر دارید؟ در اینجا نیز استفاده می شود. در این حالت دقیقاً این دو اصطلاح جستجو می شود. این کار را می توان با کلمه انجام داد ، مانند مثال زیر:

شکلات یا شکلات سفید

این صفحات حاوی شکلات یا شکلات سفید را جستجو می کند!

جستوجو در گوگل ، نحوه جستجو در گوگل

گروهی از اعداد را جستجو کنید

جستجوی یک دسته اعداد توصیه دیگری است که انتظار نداریم افراد زیادی از آن استفاده کنند. با این حال ، افرادی که از آن استفاده می کنند احتمالاً زیاد استفاده خواهند کرد.

افرادی که به پول یا آمار علاقه مند هستند این توصیه به ویژه مفید خواهند بود. در واقع ، شما از کولون و یک عدد استفاده می کنید تا به نحوه سرچ در گوگل اطلاع دهید که در حال جستجو برای مجموعه خاصی از اعداد هستید. مانند نحو زیر:

کدام تیم ها قهرمان جام استنلی .. 2004 شدند؟

41.43

در حالت اول ، جستجو تیم برنده جام استنلی را در سال 2004 برمی گرداند. دو نقطه حاوی تنها یک عدد به شما نشان می دهد که شما قبل یا بعد از 2004 به هیچ چیز دیگری نیازی ندارید. این می تواند جستجو را به تعداد مشخصی کاهش دهد نتایج تحقیق.

 

در مرحله دوم ، گوگل اعداد 41 ، 42 و 43 را جستجو می کند. آنها مبهم هستند ، اما اگر شما نیاز به جستجوی اعدادی مانند این دارید بسیار مفید هستند.

منبع : lifehack

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا