مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
فال و طالع بینی

فال و طالع بینی “پیشگویی” – فال پی ام سی – فال حافظ از دیوان حافظ

مطالب پربازدید

فال و طالع بینی

فال لغتی عربی به معنای بخت، طالع و پیش گویی است. فال یکی از ابزار مورد استفاده در سراسر جهان طالع بینی و پیش بینی آینده است. عده ای این پیش گویی ها را سرگرمی و خرافات می دانند اما عده ای شدیدا به این پیش گویی ها معتقدند.

روزانه افراد زیادی به صورت آنلاین و در سایت های مختلف فال های مختلفی می گیرند و یا برای طالع بینی به افرادی که اصطلاحا فالگیر می گویند مراجعه می کنند و از آن ها می خواهند تا اتفاقات آینده را برایشان پیش گویی کنند.

فالگیرها برای فال گیری روش های مختلفی دارند که شامل

فال قهوه

ته مانده قهوه ترک که فرد برای فالگیر به جا می گذارد در اختیار فال گیر قرار می دهد تا با تفسیر اشکال باقی مانده در فنجان قهوه آینده و اتفاقات آن را پیش گویی کنند.

مطالب پربازدید

خواندن و تفسیر اشکال قهوه را تایسو گرافی می گویند.

فال حافظ

یکی از روش های رایج و اصیل فال گیدی نزد ایرانیان است که در مراسم های  خاصی ازجمله عید نوروز و شب یلدا، توسط بزرگ تر فامیل انجام می شود.

بدای گرفتن فال حافظ ابتدا نیت کرده، سپس دیوان حافظ را باز کرده و صفحه سمت راست و غزل بالای صفحه را انتخاب کرده و باصدای بلند برای بقیه افراد خانواده می خواند و شروع به تفسیر اشعار براساس روحیات و عقاید خود می کند.

فال و طالع بینی
Illustration of horoscope

تفاوت فال و طالع بینی

طالع بینی روشی برای پیش بینی اتفاقات پیش رو در آینده است که بر اساس وضعیت ستارگان و تاریخ تولد افراد انجام می شود که این مهم ترین تفاوت فال و طالع بینی می باشد.

در طالع بینی ستاره شناسان ماه های شمسی را براساس وضعیت ستارگان برج نام نهادند که براساس شکل صورت جانورانی گه مشابه آن ستاره هستند، آن برج را به نام آن جانور می خوانند.

مطالب پربازدید

در سالیان های خیلی دور مردم به تغییرات ماه و ستارگان توجه داشتند و آن تغییرات را در تعیین سرنوشت خود و اتفاقات آینده موثر می دانستند.

استخاره

نوعی دیگر از فال است که به معنای طلب خیر کردن از خداوند بزرگ است، چرا که تنها خداوند است که عالم بر تمام اتفاقات هستی چه در حال و چه در آینده  می باشد. زمانی که انسان در کاری سرگردان و حیران می ماند و نمی تواند با کمک عقل و مشورت با بزرگان به یک نتیجه و تصمیم درست برسد با  توسل به استخاره از خداوند بزرگ برای کارش چاره می خواهد که قطعا خداوند هم درست ترین و بهترین چاره را پیش پای انسان خواهد گذاشت.

فال نخود

یکی از فال های قدیمی ایرانیان و رایج میان عشایر بختیاری است که معمولا توسط ریش سفیدان ایل انجام می شود. نتیجه این فال خیلی نزدیک به واقعیت  و قابل اعتماد است. روش انجام فال نخود  به این گونه است که ابتدا ۴۱نخود را بر روی سطحی صاف گذاشته سپس آن را با دست راست و چپ به سه قسمت مساوی تقسیم میکنیم ، مقداری بادست راست، مقداری هم با دست چپ و باقی مانده هم در وسط باقی می ماند. سپس نخود ها را ۴تا۴تا ازهم جدا می کنیم و براساس نخود های باقی مانده حالت های احتمالی را بررسی می کنیم

نخود های وسط هم که جدا شد باقی مانده اش در بالا مقابل ستون اول گذاشته ردیف چپ هم به این شکل.

چند حالت اتفاق می افتد

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
  • در ردیف سمت راست یک نخود در وسط دوتا و درسم چپ هم دوتا باقی بماند>>>>>>بهترین حالت که به پنج تن آل عبا معروف است و حاجت فرد براورده می شود.
  • اگر از هر ردیف ۴تا باقی ماند مجموعا ۱۲امام می گویند>>>>>>>خوب است
  • اگراز هر ردیف سه تا باقی بماند>>>>>> به آن نوح نبی می گویند که این حالت هم خوب است.

فال تفاله چای

فال  و طالع بینی بر اساس جابه جا شدن تفاله های چای وتفسیر شکل هایی که در اثر جا به جا شدن این تفاله ها ایجاد شده اند، صورت می گیرد.

اکثر روش های فال گیری را بیان کردیم که عده زیادی آن ها را خرافات می دانند و عده ای زندگی خود را براساس آن پایه ریزی نموده اند. اما باید بدانیم تنها کسی که از آینده و پیشامد های آن باخبر است خداوند دانا وحکیم است.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا