نماینده سابق مردم تهران گفت:در چهل سالگی انقلاب نیازمند انقلابی بزرگتر برای تحقق هر چه بیشتر آرمان های امام راحل هستیم.

 زاکانی زاکانی ،نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،ظهر امروز در همایش هیئات  برگزیده کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج)قم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر انقلابی بودن و رصدگری و در نهایت آتش به اختیار بودن اظهار کرد: اگر انقلابی نباشیم و فکر و اندیشه رصد جویانه نداشته باشیم و همچنین آتش به اختیار نباشیم، ناقص هستیم.

وی با اشاره به انجام وظیفه درست در زمینه‌های مختلف، گفت: اگر کسی بتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، با وجود اینکه در زمان غیبت امام زمان(عج) هستیم ارزش آن بسیار بیشتر است.

 

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به هدف گذاری در سیر تکاملی انقلاب ادامه داد: ما توانستیم این انقلاب و نظام را شکل دهیم، ولی نتوانستیم الگوی کاملی که از آن ارائه داده بودیم را به ظهور برسانیم، لذا چالش‌های جدی پیش روی این انقلاب قرار دارد.

وی با بیان اینکه اینطور نیست که در مسیر جامعه اسلامی حرکت نکرده‌ایم، گفت: آنچه که باید بگوییم این است که اکنون در این جایگاهی که ایستاده‌ایم، آن چیزی نیست که باید باشیم.

زاکانی با اشاره به تعریف مقام معظم رهبری از جامعه اسلامی ادامه داد: اکنون ما نیازمند یک انقلاب در این مسیر هستیم، این موانع جدی است، اگر در سال 1357 انقلاب اول را شکل دادیم و به پیروزی رساندیم و پرونده استبداد را بستیم و همچنین در سال 1358ابعاد مختلف انقلاب را مقابل آمریکا قرار دادیم که بزرگتر از انقلاب اول بود، اما اکنون در 40 سالگی انقلاب اسلامی نیازمند یک انقلاب بزرگتری هستیم که این انقلاب را به آرمان‌های امام(ره) و اسلام ناب محمدی برسانیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه وقتی از انقلاب صحبت می‌کنیم معنی لغوی آن مد نظر نیست، گفت: در بحث انقلاب، آن انقلابی مد نظر است که با آرمان‌های امام(ره) همسو باشد.

زاکانی با اشاره به انقلاب سوم، اظهار کرد: اکنون ما نیازمند یک الگو سازی هستیم که انقلاب براساس مکتب امام(ره) شناخته شود.

وی با بیان اینکه حداقل 11 دلیل وجود دارد که اگر این تحول اتفاق نیفتد دچار مشکلات جدی می‌شویم، گفت: جامعه ما به جایی رسیده است که دیگر نمی توان این مسیر را به راحتی طی کرد و نیازمند تغییر جدی است که باید حرکت انقلابی صورت بگیرد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وقتی رهبر انقلاب می گویند باید انقلابی باشید می‌خواهند نیرویی را تأمین کنند، اظهار کرد: برای تحقق اهداف انقلاب نیازمند انقلاب سوم هستیم، اگر این انقلاب اتفاق نیفتد نمی‌توانیم بگوییم که مستقل هستیم.

زاکانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اکنون در عرصه جهانی در حال مقابله با مظاهر مادی است و در این مسیر نیازمند یک الگوسازی هستیم، گفت: طی این 39 سال گذشته، در دهه اول مشکلات مختلفی وجود داشت، بعد از دفاع مقدس الگوی گرفته شده یک الگوی غربی بوده است، و این مسیر اشتباه اکنون ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه از پنج گام انقلاب دو گام را برداشته‌ایم، اظهار کرد: این اتفاق به این دلیل افتاده است که با هم متحد نبوده‌ایم و دشمن از این موقعیت استفاده کرده و ما را از ادامه این مسیر بازداشته است و اکنون نیازمند یک جهش هستیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استقرار مردم سالاری دینی نیازمند این تغییر است، ادامه داد: وقتی می گوییم مردم سالاری دینی یعنی مردم 5 حق دارند؛ این حقوق شامل حق انتخاب، حق مشارکت در تمام امور، حق نظارت و همچنین حق بازخواست و مطالبه گری است.

زاکانی با اشاره به مکتب امام(ره) ادامه داد: مقابل مکتب امام چند دیدگاه وجود دارد، عده ای دشمن این مکتب، عده ای رقیب این مکتب و همچنین عده ای پیرو این مکتب هستند.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب اکنون در سطح جهانی در حال فعالیت است، ادامه داد: اکنون جامعه ما و انقلاب از هم فاصله گرفته‌اند، زیرا برخی مسؤولان در مسیر مکتب امام(ره) نیستند، به همین خاطر باید انقلاب سوم ایجاد شود.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دستاوردهای انقلاب بیان کرد: اگر به دنبال انقلاب سوم نباشیم، این دستاوردها را از دست خواهیم داد و اگر به دنبال تغییر نباشیم، دشمن تغییر را به ما تحمیل می کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here