مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

آقای وزیر چرا کارگران را از بقیه مردم جدا کردید؟

مطالب پربازدید

علی خدایی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر کار مبنی بر اینکه بیش از «یکبار» اجازه افزایش دستمزد کارگران در سال وجود ندارد، اظهار داشت: در یکی از رسانه ها مطالبی به نقل از آقای شریعتمداری منتشر شده که در آن وزیر کار اعلام کرده با استعلام از معاونت حقوقی رئیس جمهور دستمزد در سال فقط یکبار باید افزایش یابد؛ همچنین آقای شریعتمداری سوالی مطرح کرده مبنی بر اینکه «مگر می شود کارگران را از بقیه مردم جدا کرد؟»؛ این دقیقا سوالی است که ما از وزیر کار داریم«مگر می شود کارگران را از بقیه مردم جدا کرد؟»

 

وی ادامه داد: چطور زمانیکه کارگران در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری از شمول قانون کار خارج شدند، این سوال برای شما پیش نیامد؟ وقتی مزایای دریافتی کارمندان چندین برابر کارگران شد، چرا کارگران را از بقیه جدا کردید؟ وقتی در توزیع بسته حمایتی، کارمندان در اولویت قرار گرفتند و هنوز نوبت کارگران فرا نرسیده چرا مردم را از کارمندان جدا کردید؟ زمانیکه امنیت شغلی را برای کارمندان دولت در نظر گرفتید اما کارگران را بدون امنیت شغلی رها کردید چطور کارگران را از مردم جدا کردید؟

اینکه آقای شریعتمداری یکجانبه با نقص صریح سه جانبه گرایی مخالف افزایش دستمزد است و از طرف دیگر اعلام می کند که شورای عالی کار را برگزار خواهیم کرد نکنه با خود فکر می کنند ما خواهان دیدار ایشان هستیم، خیر، هدف ما از برگزاری شورای عالی کار افزایش دستمزد است و باید این شورا با دستور کار«افزایش دستمزد» تشکیل جلسه دهد.

مطالب پربازدید

خدایی تاکید کرد: متاسفانه در شورای عالی کار سه عضو کارگری در برابر ۶ عضو کارفرمایی و دولت مذاکره می کنند؛ بنابراین ممکن است با رای گیری نظر خود را اعمال کنند اما پیش از برگزاری شورای عالی کار این اظهارات غیرقانونی است.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا