مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

میرزاده: فضای مجازی باعث شده مفاسد بهتر دیده شود

مطالب پربازدید

میر حمایت میرزادهمیرحمایت میرزاده (عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده اصلاح طلب مردم گرمی) در انتقاد از کسانیکه می گویند فضای مجازی فسادزا است در گفتگویی با ایلنا سخنانی ایراد کرد که گزیده ای از آن به شرح ذیل است:‌ اول اینکه گفته می‌شود به واسطه فضای مجازی فساد ایجاد می‌شود بنده این را قبول نمی‌کنم بلکه فضای مجازی باعث شده اگر جایی فسادی هست روشن‌تر شده و دیده شود.

داستان فضای مجازی هم مثل یک شمسیر یا چاقوی دولبه است که می‌توان برای پوست کندن میوه یا کشتن کسی از آن استفاده کرد. مهم این است که افراد از آن چطور استفاده می‌کنند.

 

بالاخره یک روز این فیلترینگ هم تمام خواهد شد. ما باید یاد بگیریم که سطح فرهنگ جامعه و فرزندانمان را بالا ببریم تا از این چاقو درست استفاده کنند و به شکم کسی نزنند. این بحث قطعا هم حل خواهد شد.

مطالب پربازدید

روزی یکی از مشکلات جامعه ما مزاحمت‌های تلفنی بود. در همین کشور کسی که تلفن می‌گرفت اولین کارش شماره ناشناس گرفتن بود اما الان دیگر تمام شده است. آیا دیگر می‌شنوید که کسی بگوید مزاحم تلفنی دارم؟ اصلا معنی ندارد. چرا؟ چون‌که سطح فرهنگ بالا رفت و همه فهمیدند استفاده از این وسیله برای ایجاد مزاحمت معنایی ندارد. حتی به‌خاطر ترس هم نیست بلکه به این خاطر است که سطح آگاهی‌شان بالا رفته و معنی و مفهومی ندارد که شماره‌ای گرفته شود و مزاحمتی ایجاد شود.

بحث فضای مجازی هم همین است، آرام آرام همه متوجه خواهند شد که از این فضا هم می‌شود برای بشریت برای رفاه و دوستی و عشق استفاده کرد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا