مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار کنکور و دانشگاه

آزمون TELC در ایران برگزار می‌شود

مطالب پربازدید
دانشگاه آزادسازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی دومین آزمون بین المللی زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) در سال ۱۳۹۷ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در متن اطلاعیه سازمان سنجش در مورد این آزمون آمده است: بدین وسیله به اطلاع می رساند، با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده با دانشگاه FHM  آلمان و مرکز تلک، مقرر شده است برای دومین بار در جمهوری اسلامی ایران آزمون زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) که یک آزمون تعیین سطح به زبان آلمانی بوده و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان نیز برگزار می شود، توسط مراکز مجاز شامل “پردیس دانشگاه شهید بهشتی”، “سازمان مدیریت صنعتی”، “موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام” در سطح A۲ برگزار شود.

 

مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون، توسط مرکز تلک و دانشگاه  FHM در آلمان صادر خواهد شد. مدرک آزمون تلک (TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در ایران است. این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه های آلمانی زبان اروپا به خصوص برای دوره های پیش آمادگی PSP برای پنج گروه هدف به شرح ذیل کاربرد دارد و مورد قبول همه شرکت ها و مراکز دولتی جهت پذیرش کار و مهاجرت می باشد.

 

مطالب پربازدید

دوره PSP یک دوره پیش آمادگی شامل ٦٥ درصد زبان آلمانی تخصصی و ٣٥ درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام در محیط کاری و فرهنگی آلمان برای پنج گروه هدف می باشد:

۱- دیپلمه هایی که قصد معادل سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاه های آلمانی را دارند، که خود به سه دسته تقسیم می شوند:

 

۱-۱- دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های مهندسی ادامه تحصیل بدهند (PSP technic).

 

مطالب پربازدید

۱-۲- دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل بدهند  ( PSP business) .

 

۱-۳- دیپلمه هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارند، ( PSP medicine).

 

۲- افرادی که با مدرک کارشناسی می خواهند وارد دوره کارشناسی ارشد بشوند (در رشته دلخواه).

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

 

۳- افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می خواهند وارد دوره دکتری به زبان آلمانی بشوند.

 

۴- پزشکان و یا افرادی که با مدرک دکتری قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص و یا یافتن کار در بیمارستان و غیره دارند. برای این گروه علاوه بر دوره PSP، دانش علوم پزشکی آنان نیاز به تایید دارد.

 

۵- کلیه صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت، فارغ از این که در چه رشته ای تحصیل کرده اند، علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی می توانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و یافتن شغل در بازار آلمان را آموزش ببینند(PSP Professional).

 

همه گروه های مذکور برای اخذ ویزا و ورود به دوره های PSP در دانشگاه FHM، نیاز به مدرک سطح A۲ زبان آلمانی از مرکز تلک دارند.

 

ساختار و مواد آزمون تلک (TELC):

آزمون تلک شامل چهار بخش به شرح ذیل می باشد:

 

– بخش Listening (شنیداری، پاسخ بصورت نوشتاری)

 

– بخش Reading (پاسخ بصورت نوشتاری)

 

– بخش Writing (پاسخ بصورت نوشتاری)

 

– بخش Speaking (گفتاری) – (ارزیابی توسط اساتید دارای گواهینامه آزمونگری از مرکز تلک و دانشگاه FHM آلمان و مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد)

 

آزمون تلک بصورت کاغذی (Paper) می باشد، به گونه ای که پاسخ همه سوالات به غیر از بخش Speaking (گفتاری) توسط داوطلب در دفترچه آزمون درج می شود.

 

با توجه به بخشنامه های شماره ۱۵۲۴۴/۹۷ مورخ ۹۷/۰۱/۲۵ و ۹۷۲۱۴/۹۷ مورخ ۹۷/۰۳/۲۸ و در راستای اجرای تصویب نامه شماره ۶۳۷۹۳/ت۵۵۶۳۳ هـ مورخ ۹۷/۰۵/۱۶ هیات محترم وزیران، نرخ ثبت نام در آزمون بین المللی زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) بصورت علی الحساب به مبلغ هیجده میلیون (۱۸۰۰۰۰۰۰) ریال (معادل ۱۸۹ یورو) می باشد، بدیهی است چنانچه نرخ ارز توسط بانک مرکزی تغییر یابد و منجر به افزایش یا کاهش مبلغ ثبت نامی شود، مراتب توسط سازمان سنجش بررسی خواهد شد و با ابلاغ به مراکز، مابه التفاوت وجه ثبت نامی توسط مؤسسات مجری، از داوطلبان اخذ میشود و یا به آنان عودت داده می شود. سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع صادر کننده مجوز فعالیت، جهت برگزاری آزمون های بین المللی در ایران می باشد و فعالیت مراکزی که از این سازمان مجوز اخذ نکرده اند، فاقد اعتبار و غیر قانونی است.

 

مراکز دارای مجوز برگزاری آزمون زبان آلمانی مرکز تلک (TELC):

۱- پردیس دانشگاه شهید بهشتی

پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت): www.sbu.ac.ir/pardis/pardis۲

 

نشانی محل برگزاری آزمون: تهران – اتوبان شهید چمران – ولنجک – خیابان یمن – خیابان رشید الدین فضل اله – میدان شهید شهریاری – دانشگاه شهید بهشتی – ساختمان مرکز فنّاوری اطلاعات – سایت مرکزی

 

شماره تماس: ۲۹۹۰۸۰۰۱ – ۰۲۱

 

دورنگار: ۴۴۶۳۴۷۹۶ – ۰۲۱

 

۲- سازمان مدیریت صنعتی

پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت): www.imi.ir

 

نشانی محل برگزاری آزمون:  تهران – خیابان ولی عصر(ع) – نبش خیابان جام جم

 

شماره تماس: ۲۲۰۱۰۶۹۰ – ۰۲۱

 

دورنگار: ۲۲۰۴۳۰۰۱ – ۰۲۱

 

۳- موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام

پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت): https://CDC.irsafam.com

 

نشانی محل برگزاری آزمون:  تهران – میدان آرژانتین – خیابان الوند – کوچه ۳۷ شرقی – پلاک ۴

 

شماره تماس: ۸۸۲۰۵۰۹۶ – ۰۲۱

 

دورنگار: ۴۳۸۵۱۱۹۶ – ۰۲۱

 

ثبت‌نام از روز سه‌شنبه  مورخ ۹۷/۰۶/۲۰ آغاز شده و در روز دوشنبه مورخ ۹۷/۰۶/۲۶ پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است، ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی مراکز فوق انجام خواهد شد.

 

تاریخ برگزاری آزمون‌

مرحله اول: شامل آزمون کتبی بخشهای Listening، Reading و  Writing: روز سه‌شنبه مورخ  ۹۷/۰۷/۰۳ هجری شمسی برابر با ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی.

 

مرحله دوم: شامل آزمون Speaking (گفتاری): روز چهارشنبه مورخ  ۹۷/۰۷/۰۴ هجری شمسی برابر با ۲۶  سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی.

 

ساعت و زمان شروع آزمون از طریق پایگاه خبری و اطلاع رسانی مراکز مجری، به نحو مقتضی به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: ایسنا

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا