مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار کنکور و دانشگاه

اعتراضات و سردرگمی داوطلبان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد بدون دریافت پاسخ منطقی ادامه دارد

مطالب پربازدید

مصوبه غیرقانونی دانشگاه آزاد سبب سردرگمی بسیاری از داوطلبان رشته های پزشکی شده و موجی از اعتراض‌ها را ایجاد کرده است.

آرم دانشگاه آزادمدتی است داوطلبان گروه پزشکی دانشگاه آزاد با مشکلاتی بسیار مواجه شده‌اند؛ دانشجویانی که با امید تحصیل در رشته‌های پزشکی، از دانشگاه‌ دولتی انصراف داده و قدم در دانشگاه آزاد گذاشتند؛ راهی فریبنده که در مدت زمانی کوتاه با مصوبه‌ای از سوی دانشگاه آزاد به بی‌راه‌ای تلخ کشیده شد.

طبق مصوبات غیرتخصصی دانشگاه آزاد، داوطلبان رشته پزشکی می‌توانستند با ثبت نام در یکی از رشته‌های مامایی، دامپزشکی، داروسازی و یا پزشکی، سرکلاس حاضر شده و ادامه تحصیل بدهند، اما این اتفاق میسر نشد و دانشجویان بی‌پناه از دانشگاه دولتی مانده و از دانشگاه ‌آزاد هم رانده شدند، دانشگاه آزاد ظرفیت پذیرش داوطلب را نداشت، از این رو نتوانست دانشجویان ثبت‌نام شده را جذب کند، البته مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه با این عنوان که تخلف به وجود آمده نتیجه کار برخی از روسای واحدها بوده است، هفت تن را از حوزه ریاست اخراج کردند.

عزلی که دردی از جوانان دوا نکرد

در این بین مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نیز که وظیفه بررسی ظرفیت‌ها را بر عهده داشت، با انجام کار غیرقانونی و غیرتخصصی خود بسیاری از جوانان را سردرگرم کرد و حالا عزل رئیس این مرکز نیز دردی از داوطلبان را دوا نکرده است و حالا با آغاز ماه دوم سال تحصیلی و با گذشت حدود چندین هفته از این اتفاق، هنوز بسیاری از داوطلبان سردرگم هستند.

مطالب پربازدید

داوطلبانی که نه جایی در دانشگاه آزاد دارند و نه توان بازگشت به دانشگاه‌های دولتی، هر روز به دنبال پیدا کردن راهی برای سرو سامان تحصیلی،‌ با تجمع مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تلاش می‌کنند صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.

امروز دومین روز از اعتراض گسترده داوطلبان پزشکی در برابر اقدامات غیرقانونی و مصوبه غیرتخصصی دانشگاه آزاد رخ داد، اما همانند روزهای گذشته، هیچ مسئول بلند مرتبه‌ای از دانشگاه آزاد جوابگوی اعتراضات نبوده و تنها برخی اطلاعیه‌ها مبنی بر امکان انتخاب رشته دوباره و مهمانی دائم برای داوطلبان فراهم شده است.

اعتراضی که بدون جواب مانده است

هیچ کدام از مسئولان دانشگاه آزاد تاکنون در هیچ مجامع عمومی یا رسانه‌ای لب به سخن نگشوده‌ و تنها با انتشار برخی اطلاعیه‌ها به دنبال حل مشکل داوطلبان هستند‌،‌ هرچند تا امروز ثابت شده است که مشکل داوطلبان با صدور اطلاعیه حل نخواهد شد زیرا اگر به این صورت بود اعتراض دوباره داوطلبان صورت نمی‌گرفت.

آینده داوطلبانی که برای سربازی به مشکل برخورده‌اند، آن‌هایی که از دانشگاه دولتی اولیه خود انصراف داده‌ و جوانانی که برای تحصیل به مشکل برخورده‌اند، امروز با چالشی اساسی مواجه است و باید دید طی روزهای آینده مسئولان دانشگاه آزاد به فکر پاسخگویی شفاف و نجات داوطلبان از سردرگمی خواهند افتاد یا خیر.

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا