چهارمين جشنواره آواها و نواهاي رضوي

0
3
چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی
ads

چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضویاحد جاودانی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران) با اعلام کرد: جشنواره آواها و نواهای رضوی در چهارمین سال برگزاری با استقبال هنرمندان و اهالی موسیقی مواجه شده است که این نشان از علاقه‌مندی و ابراز ارادت جامعه هنری و هنرمندان عرصه موسیقی به ساحت نورانی امام هشتم(ع) است.

وی همچنین گفت: شرکت‌کنندگان در این دوره در بخش‌های رقابتی شامل: آواهای رضوی در حوزه‌های مولودی خوانی، منقبت خوانی، چاوشی خوانی، مرثیه خوانی، توسل خوانی، منظومه خوانی، ثنا و نیایش، مناجات خوانی، پیش خوانی‌های تعزیه، موسیقی آوازی در تمامی حوزه‌های موسیقی ایرانی(ردیف دستگاهی، مقامی) و نواهای رضوی در حوزه‌های هم‌نوازی ساز و آواز در تمامی حوزه‌های موسیقی ایرانی(ردیف دستگاهی، مقامی) شرکت می‌نمایند.

بخش غیررقابتی جشنواره نیز شامل: مرور آثار تولید شده در حوزه رضوی، تجلیل از هنرمندان و ذاکران رضوی و بخش ملل است. بخش موسیقی ملل این جشنواره برای سومین سال پیاپی با دعوت از هنرمندان سایر کشورها که در حوزه رضوی تولید اثر کرده‌اند به ارائه و معرفی آثار موسیقایی در سطح بین‌المللی می‌پردازد.

شورای سیاست‌گذاری و داوران این جشنواره که به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود متشکل از: احمد صدری، حسام‌الدین سراج، شهرام صارمی ، مهیار شادروان، هوشنگ جاوید، قاسم رفعتی و جهانگیر نصری‌اشرفی است که مسئولیت سیاست‌گذاری و انتخاب آثار برتر را به عهده دارند.

استان تهران در ایام دهه کرامت (میلاد امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) از تاریخ ۱۳تا ۱۵تیرماه ۹۸) میزبان برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از سری برنامه‌های هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) خواهد بود . آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ۳۰خرداد ماه است و ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به نشانی tehran.shamstoos.ir انجام خواهد شد.

هشتمین جشنواره استانی شعر و داستان سوره فراخوان داد

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here