مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار اقتصادی و بازرگانی

حقوق های زیر ۳ میلیون تومان باید از مالیات معاف شوند

مطالب پربازدید

سمیه محمودیسمیه محمودی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ با اشاره به اینکه بودجه سال آینده متناسب با شرایط اقتصادی کشور نیست، اظهار داشت: علیرغم آنکه کشور مشکلات عدیده ای به ویژه در زمینه اقتصادی دارد، اما بودجه ۹۸ واقعی بسته نشده و مسائل مهم در آن نیامده است.

 

این در حالی است که بودجه شرکت ها و بانک ها بسیار زیاد است، در حالی که به گفته خودشان اغلب این شرکت ها زیان ده هستند اما بودجه زیادی به آنان تخصیص داده شده است.

 

مطالب پربازدید

در بودجه ۹۸ آمده که افراد با زیر ۲.۵ میلیون معاف از مالیات هستند، در حالی که باید در بودجه هم افرادی که زیر ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می کنند باید از مالیات معاف شوند و این مسئله حاکی از آن است که در تدوین بودجه هیچ گونه فکری نشده است.

از آنجایی که بودجه ۹۸ بسته شده است، مجلس نمی تواند عدد آن را تغییر داده و افزایش دهد و صرفا ما می توانیم از سرجمع بودجه یک بخش کم کنیم و به بخش دیگر اضافه کنیم.

البته بودجه ۹۸، بدترین بودجه ای است که تاکنون تدوین شده و مجلس کمترین دخالت را می تواند در آن داشته باشد، چرا که در جمع بودجه همه بخش ها کاهش زیادی یافته است و امکان کاهش یک بخش برای اعطا به بخش های دیگر هم مانند سالهای گذشته نیست.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا