مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار اقتصادی و بازرگانی

مشاهده سوابق بیمه تأمین اجتماعی فقط با چند کلیک

مطالب پربازدید

دفترچه بیمه تامین اجتماعی

انواع بیمه‌های تأمین اجتماعی

بیمه اجباری

بیمه اختیاری

بیمه صاحبان حرفه و مشاغل آزاد

مشاهده و اطلاع از سوابق بیمه یکی از دغدغه‌های همه بیمه شدگان مخصوصاً افراد کارمند و کارگر است. در برخی موارد مشاهده شده است که کارفرما به دلایل مختلفی مدتی از پرداخت بیمه کارکنان خود سر باز زده است و همین امر مشکلاتی را برای بیمه شده ایجاد نموده است؛ بنابراین توصیه می‌شود، خود نیز برای مشاهده سوابق بیمه تأمین اجتماعی اقدام کنید تا در زمان بازنشستگی دچار مشکل نشوید.

نحوه اطلاع از سوابق بیمه تأمین اجتماعی

برای مشاهده سوابق بیمه تأمین اجتماعی خود به روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، اقدام کنید. برخی از این روش‌ها نیاز به ثبت نام دارند که بیمه شده می‌تواند با توجه به راهنمایی‌های سایت سازمان تأمین اجتماعی، اقدام به ثبت نام کند.

۱- مراجعه به شعب بیمه تأمین اجتماعی: با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی می‌توانید درخواست دریافت سوابق بیمه تأمین اجتماعی خود را به واحد مربوطه دهید و آن را دریافت کنید. این روش از قدیمی‌ترین و طاقت فرساترین روش‌های مشاهده سوابق بیمه تأمین اجتماعی است و باید ساعت‌ها در صف انتظار ایستاد. پس توصیه می‌کنیم از روش‌های دیگری که در ادامه معرفی می‌کنیم، استفاده کنید.

مطالب پربازدید

۲- مراجعه به پورتال سازمان تأمین اجتماعی: یکی از راه‌های مناسب برای مشاهده سوابق بیمه تأمین اجتماعی خود، مراجعه به پورتال سازمان می‌باشد. سازمان تأمین اجتماعی با راه‌اندازی خدمات غیر حضوری بیمه تأمین اجتماعی گامی مهم در ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان خود برداشته است و بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت تامین اجتماعی وارد بخش “مشاهده سوابق بیمه شدگان” شده و با ثبت نام و وارد کردن کدملی و رمز عبور خود از سوابق بیمه‌ای خود مطلع شوند.

۳- استفاده از کد دستوری USSD: بیمه شدگان برای مشاهده سوابق بیمه خود می‌توانند با شماره گیری کد دستوری *۱۴۲# از خدمات غیر حضوری بیمه تأمین اجتماعی استفاده کنند و آخرین سابقه خود را نیز با چند کلیک ساده دریافت کنند.

نکته: برای مشاهده سوابق بیمه خود با استفاده از کد دستوری، ابتدا باید در سایت “سامانه سوابق بیمه شدگان تأمین اجتماعی” ثبت نام کنید.

نکته: کد دستوری برای سیم کارت‌های همراه اول  ‎*142# و برای سیم کارت‌های رایتل و ایرانسل ‎*142*4#‎ می‌باشد.

۴- استفاده از اپلیکیشن تأمین اجتماعی همراه: راه دیگر مشاهده سوابق بیمه تأمین اجتماعی، استفاده از اپلیکیشنی است که سازمان تأمین اجتماعی آن را در اختیار همه افراد قرار داده است. با دانلود و نصب این اپلیکیشن بر روی موبایل خود در هر زمان می‌توانید از سوابق بیمه‌ای خود اطلاع پیدا کنید. در این اپلیکیشن علاوه بر مشاهده سوابق خود، می‌توانید خدماتی همچون فیش حقوق مستمری، نوبت‌دهی اینترنتی، برگ پرداخت حق بیمه و… را نیز دریافت کنید.

مطالب پربازدید

امکان تمدید بیمه تأمین اجتماعی در بیمه بازار

اگر شما هم از بیمه شدگان بیمه تأمین اجتماعی هستید، برای دریافت خدماتی مانند تعویض دفترچه، صدور دفترچه و تمدید دفترچه بیمه تأمین اجتماعی دیگر نیاز به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نخواهید داشت. بیمه بازار، این امکان را فراهم کرده است که بدون مراجعه حضوری به شعب سازمان تأمین اجتماعی بتوانید بیمه تأمین اجتماعی خود را در کمترین زمان ممکن (حداکثر دو روز کاری) صادر یا تمدید کنید. علاوه بر این خدمات، می‌توانید برای خرید بیمه اتومبیل و بیمه موتورسیکلت خود مانند خرید بیمه شخص ثالث، خرید بیمه بدنه و همچنین خرید بیمه عمر و بیمه آتش سوزی منزل نیز به سایت بیمه بازار مراجعه کنید.

بیمه بازار سامانه مقایسه و فروش آنلاین انواع بیمه‌ نامه‌های شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه اتومبیل، بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی و… می‌باشد که این امکان را فراهم کرده است که در ساده‌ترین حالت ممکن و در چند ثانیه، امکان مقایسه و استعلام نرخ بیمه‌نامه مورد نظر برای شما ایجاد شود.

بیمه بازار امکان مقایسه، استعلام قیمت و خرید آنلاین از شرکت‌های بیمه‌ای تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مانند بیمه ایران ، آسیا، البرز ، پارسیان، پاسارگاد، رازی ، دانا، کارآفرین، نوین و… را ایجاد نموده است.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا