مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار اقتصادی و بازرگانی

بسته معیشتی خانوار و ثبت نام متقاضیان – مراحل ثبت نام

مطالب پربازدید

ثبت نام حمایتی بسته معیشتی

در آبان ماه 1398، خبر گران شدن و افزایش قیمت بنزین، همه مردم را شوکه کرد. این افزایش قیمت ناگهانی، که بدون هیچ خبر قبلی انجام گرفته بود، باعث بوجود آمدن اعتراضاتی در برخی شهرها شد و دولت مردان را به این فکر انداخت که چاره‌ای بیاندیشند. بعد از چند روز رایزنی و صحبت در این رابطه، اعطای بسته معیشتی ، تصویب و قرار بر این شد که هر ماه، به کسانی که شایستگی دریافت این بسته را دارند، مبلغی پرداخته شود تا بتواند طبعات این افزایش قیمت را تا حدی کاهش دهد و آرامشی را در کشور ایجاد کند. در این طرح قرار است دولت به 60 میلیون ایرانی که شامل 20 میلیون خانواده است، مبلغی پرداخته شود. این عدد با توجه به تعداد اعضای خانواده تعیین می‌شود.

حال این سوال پیش می آید کــه چگونه میتوان این بسته را دریافت کرد و… ؟

گروهی به صورت خودکار این بسته حمایت معیشتی را از طریق کارت یارانه به حسابشان واریز می شود و گروهی دیگر هم که این بسته حمایتی را دریافت نکرده‌اند، از طریق ثبت نام در سایتی که دولت آن را به مردم اطلاع داده، اینترنتی ثبت نام کنند.

اولین بسته معیشتی در سال 1399 در ساعت 24 شب دهم فروردین به حساب سرپرستان خانوار، واریز شده است. در هر ماه، یک بار این مبلغ به حساب واریز می‌شود.به گزارش اقتصاد آنلاین سامانه یارانه معیشتی در دی ماه سال گذشته به نشانی hemayat.mcls.gov.ir است که از ۱۰ دی ماه تا ۲۴ دی ماه برای ثبت نام خانواده های جدید، مشاهده نتایج اعتراض خانواده های غیر مشمول (یعنی کسانی که به آنها این بسته حمایت معیشتی تعلق نگرفته است) و مشاهده ی اطلاعات خانواده های مشمول (یعنی کسانی که این بسته حمایت معیشتی به آنها تعلق میگیرد) بازگشایی شده است.

 

مطالب پربازدید

از طرف دیگر هیئت وزیران، شرایط جدید پرادخت یارانه و بسته معیشتی بنزین را در قالب یک آیین نامه ابلاغ کرده است .این آیین نامه نسبت به شرایطی که پیش از این توسط وزارت رفاه و ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی اعلام شده بود تغییر چندانی ندارد.

روش ثبت نام کردن بسته معیشتی

برای این کار در سامانه باید گزینه ثبت خانوار جدید را انتخاب کنید و در آن شماره ملی، تاریخ تولد و شماره همراه تلفن خود را وارد کنید.بعد از کلیک روی گزینه ثبت، کار تمام است و در خواست شما در سامانه ثبت شده و بعد از بررسی از طریق پیامک به همان شماره تلفنی که وارد کرده اید، به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

بسته معیشتی خانوار، بسته معیشتی خانوار

ملاک دریافت بسته حمایت معیشتی چیست؟

آقای حسین میرزایی در پاسخ به اینکه چه کسانی بسته حمایت معیشتی را دریافت کردند و ملاک های مشمولیت این افراد چه چیزی است؟

پاسخ داد:به عنوان مثال اگر شما خودرویی خریداری کنید، ملکی معامله می کنید و یا به سفر خارجی می روید، حقوقی برای شما واریز می شود، جایی بیمه پرداز یا کارفرما هستید و …

مطالب پربازدید

این اطلاعات همگی ثبت شده اند و این داده ها از بخش های مختلف مبنی بر کد ملی در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان نیز وجود دارد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا