اخبار بین الملل

بازگشت مجدد کلینتون به عرصه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

مشاور سابق هیلاری کلینتون از بازگشت مجدد او به رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، مارک پِن، مشاور سابق هیلاری کلینتون از حضور نامزد حزب دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا خبر داد.

بازگشت مجدد هیلاری کلینتون به رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

پن یکی از نویسندگان نشریه کنگره آمریکا است که در جدیدترین یادداشت خود که با همکاری اندور استین، از پیشگامان دموکرات شهر منهتن و رئیس شورای شهر نیویورک در نشریه وال استریت ژورنال به چاپ رسانده از بازگشت هیلاری کلینتون به عرصه رقابت‌های انتخاباتی خبر داده است.

در بخشی از یادداشت او آمده است: «کلینتون این بار نیز تا آخرین نفس خواهد جنگید. او اجازه نخواهد داد که چیز کوچکی مانند دو شکست گیج‌کننده او را از قرار گرفتن در مسیر کاخ سفید باز دارد».

پن معتقد است کلینتون اجازه نخواهد داد شکست او در انتخابات ریاست جمهوری  سال ۲۰۱۶، باختی تحقیرکننده برای سابقه سیاسی او باشد.

در این یادداشت با بررسی شرایط موجود پیش‌بینی شده است که کلینتون از بخت بالایی برای پیروزی در انتخابات برخوردار است. پن در ادامه نوشت: انتظار داشته باشید که او رئیس جمهور می شود. او قاطعانه بر آنهایی پیروز می شود که هرگز قدمی برایش برنداشتند. آن ها هم‌اکنون او را زنی قوی، متعصب و دموکرات می بینند که جرات، تجربه و عزم جدی برای شکست دونالد ترامپ را دارد.

پن بر این باور است که با گذشت دو سال از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به پیروزی دونالد ترامپ منجر شد کلینتون ضمن بررسی شرایط، گزینه های کمپین خود را چیده و استراتژی های خود را برای شکست ترامپ آماده  کرده است.

هیلاری کلینتون پیش از انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در برنامه «ری کُد» به میزبانی «کارا سویشر» گفته بود درهای بازگشت به رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری  همچنان باز است. او در این مصاحبه گفت: دوست دارم رئیس جمهور شوم.

با شکست جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و رقابت تنگاتنگ آنها با دموکرات ها در سنا، به نظر می رسد فرصت مورد نظر برای کلینتون نیز فراهم شده است.

فیلیپ رینز، مشاور قدیمی هیلاری کلینتون پس از قدرت گرفتن دموکرات ها در مجلس نمایندگان گفت: شانس او برای پیروزی در انتخابات بسیار بالا است.

هیلاری و همسرش بیل کلینتون در ماه گذشته میلادی اعلام کردند از سال آینده تور سیاسی خود را به ۱۳ شهر آمریکا آغاز خواهند کرد. او در ماه سپتامبر کتاب خاطرات خود درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را با عنوان «آنچه اتفاق افتاد» منتشر کرد و ضمن انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ، رقیب انتخاباتی خود در حزب جمهوری خواه، دموکراسی در آمریکا را در بحران توصیف کرد.

منبع: yjc.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید