مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
ورزش درمانی

برای سوزاندن | چربی ران پا | چه ورزش هایی مناسب هستند

مطالب پربازدید

ورزش بانوانسوزاندن چربی ران پا

سوزاندن چربی ران پا بسیاری از زنان به دنبال سوزاندن چربی‌های ران پا هستند زیرا در بدن زنان یکی از جاهایی که چربی‌های اضافی به سرعت جمع می‌شوند ران پا است. چربی‌های پا علاوه بر این که باعث از بین رفتن تناسب اندام می‌شوند برای سلامتی نیز مضر هستند.

می‌توان با انجام حرکات ورزشی خاصی چربی‌های ران پا را سوزاند.

بهترین حرکاتی که می‌توان حتی در خانه نیز انجام داد عبارتند از:

اسکات، لانژ از پهلو،  اسکات و ضربه زدن با پا، بالا بردن پا از بغل، حرکت دورانی پا. این حرکات عضلات ران پا را سفت‌تر می‌کنند و باعث می‌شوند که چربی‌ها نیز از بین بروند. البته این حرکات را باید با ورزش‌های هوازی تلفیق کرد تا چربی سوزی صورت گیرد.

مطالب پربازدید

داشتن تغذیه سالم نیز برای سوزاندن چربی‌های پا بسیار تاثیرگذار است. نکات زیر می‌تواند از جمع شدن چربی در ران پا جلوگیری کند:

 

1. میزان کالری دریافتی را محدود کنید: 

از خوردن شیرینی و غذاهای چرب بپرهیزید. میوه و سبزیجات مصرف کنید. پروتئین به اندازه کافی در برنامه غذایی داشته باشید

2. بین وعده‌های غذایی فاصله زیادی نگذارید:

مطالب پربازدید

این باعث می‌شود که بیش از حد غذا بخورید

3. قبل از غذا آب بخورید:

از خوردن نوشابه، الکل، میلک شیک و نوشیدنی‌های پرکالری دیگر خودداری کنید

4. تا جایی که می توانید پیاده روی کنید:

از پله به جای آسانسور استفاده کنید

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

ورزش کاهش وزن ران

در هر بازو نیم اسکات به وزن 2 کیلوگرم و بازوها کنار بدن و پاها با هم قرار گرفته اند. زانوها را خم کرده و در حالت نیمه چمباتمه قرار بگیرید. بازو را به عقب بکشید ، ران ها را سه بار خم کنید. با پای راست خود بلند شوید و زانوی چپ خود را در زاویه 90 درجه نگه دارید. به حالت اول برگردید. پاها را عوض کنید و دوباره حرکت کنید. یک دایره درست کنید ، 3 تا 2 ست 30 تایی ایجاد کنید.

کاهش وزن ران با رژیم های غذایی و تمرینات بدن سازی

روش دیگر برای کاهش چربی ران استفاده از رژیم غذایی مناسب همراه با تمرینات بدن سازی ساده یا پیچیده است. به این ترتیب با کمک مربی می توان حرکات متناسب با وزن بدن را انجام داد.

زیرا اگر حرکت های اشتباهی انجام دهید ، می توانید از نتیجه عکس بگیرید. بدن سازی فقط استفاده از دمبل و وزنه نیست و شما می توانید بیشتر تمرینات را در خانه بدون تجهیزات انجام دهید. برخی از تمرینات بدن سازی با توجه به وزن بدن و برخی دیگر توسط ماشین انجام می شود.

در اینجا 9 تمرین عالی برای کاهش وزن آورده شده است که می توانید خیلی راحت در خانه انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید که برای انجام هرگونه حرکت و ورزش ، ابتدا باید با یک تمرین گرم کردن شروع کنید ، ویدیوی آن نیز در وب سایت ویتامین منتشر شده است.

منبع: ایسنا

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا