مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار بین الملل

رضا پهلوی، برای چندمین بار خواستار اعمال تحریم های هدفمند علیه ایران شد.

مطالب پربازدید

رضا پهلویرضا پهلوی شاهزاده خودخوانده‌ای که تمام تلاش خود را برای تحریم بیشتر ایران به کار بسته است، در تازه‌ترین اقدام خود، در جریان یک سخنرانی در مؤسسه واشنگتن پیشنهاد کرد، دولت ترامپ با ضبط اموال ایران کمک مالی بیشتری در اختیار نیروهای اپوزیسیونِ برانداز قرار دهد!

رضا پهلوی که در فضای رسانه‌ای، او را با نام «رضا ربع پهلوی» می‌شناسند، برای بار چندم خواستار اعمال “تحریم های هدفمند” علیه ایران شد.

مؤسسه واشنگتن که رضاربع پهلوی در آن به سخنرانی پرداخته از سال ۱۹۸۵ تأسیس شده و مؤسسان آن، رئیس و نایب رئیس پیشین لابی اسرائیلی AIPAC هستند.

سخنرانی فرزند شاع مخلوع ایران در این مؤسسه آمریکایی که برای فشار بیشتر به ایران، تحریم و در نهایت براندازی تلاش می‌کند، واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی نیز به دنبال داشته است.

مطالب پربازدید

در همین زمینه، رسانه ها و کارشناسان خارجی نیز به سخنان رضا پهلوی پرداختند و اشاره کردند که او به دنبال هموار کردن فشار بیشتر ترامپ بر ایران است.

 

رضا پهلوی بارها اعلام کرده که حکومت ایران به دلیل سیاست های داخلی و خارجی مخرب در آستانه سقوط است و در صورت سقوط نظام ایران خاورمیانه دچار تغییر اساسی خواهد شد؛ از جمله اینکه دیگر ایران به دنبال نابودی اسرائیل نخواهد بود.

پهلوی در حالی که خواستار «تغییر رژیم» در ایران شد، از دولت ترامپ نیز خواست تا سیاست هایی از جمله تحریم را برای این هدف در نظر بگیرد.

به طور کلی، به نظر می رسد، یک رابطه نزدیک میان تندروهای ضد ایرانی دولت ترامپ از جمله پمپئو و جان بولتون از یک سو و برخی معارضان ایران از جمله رضا پهلوی ایجاد شده و این معارضان در حال متقاعد کردن دولت ترامپ برای تحریم بیشتر و حتی اقدام نظامی علیه ایران هستند.

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا