مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
کامپیوتر و اینترنت

زبان برنامه‌نویسی جولیا جای پایتون را می‌گیرد؟

مطالب پربازدید

زبان برنامه‌نویسی جولیا جای پایتون را می‌گیرد؟

زبان برنامه نویسی
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-08-22 13:28:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

فناوری اطلاعات > نرم افزار – پایتون به‌عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی دنیا در میان توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری به‌زودی جای سی پلاس پلاس/ C++ را می‌گیرد اما زبان جوان‌تری به نام جولیا به‌عنوان جایگزین پایتون در دنیای برنامه‌نویسی مطرح‌شده است.

به گزارش خبرآنلاین، پایتون نزدیک به 30 سالی است که در «یادگیری ماشین» و توسط «دانشمندان علوم داده» استفاده می‌شود اما جولیا از 2012 بدین سو مطرح‌شده و به‌سرعت در حال محبوب شدن است.

هفته گذشته موسسه بررسی شاخص‌های زبان برنامه‌نویسی به نام TIOBE نام جولیا را در صدر فهرست 50 زبان برنامه‌نویسی مطرح جهان قرارداد. «استفن اوگرادی» از موسسه redMonk نیز به علاقه شدید برنامه نویسان به زبان جولیا اذعان کرده و می‌گوید: جولیا در 3 ماه اخیر با سه پله رشد به رتبه 36 رسیده است درحالی‌که سال گذشته 52 بود.

وی افزود: برخی از کمپانی‌های بزرگ اخیراً درخواست‌هایی درباره جولیا مطرح کرده‌اند که اهمیت آن را دوچندان می‌کند.آن‌ها این سؤال را مطرح کرده‌اند که جولیا مردنی است یا نه؟

مطالب پربازدید

زبان برنامه‌نویسی پویا و سطح بالای جولیا در سال 2012 توسط 4 مهندس برای انجام محاسبات علمی پیشرفته توسعه داده شد و نکته قابل‌توجه اینکه به‌عنوان زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، در تعریف توابع بسیار قوی و انعطاف‌پذیر بوده و امکان تعریف رَویه‌ها و عملگرهای محاسباتی جامع برای ساختارهای داده متفاوت را فراهم می‌آورد.

جولیا اوپن سورس بوده و با پروانه MIT کار می‌کند که سرعت زبان سی/C و پویایی زبان Ruby را در کنار قابلیت‌های Lisp و Matlab را دارد.

فهرست محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی جهان با رفرنس Red Monk را در زیر مشاهده می‌کنید:

1 JavaScript
2 Java
3 Python
4 PHP
5 C#
6 C++
7 CSS
8 Ruby
9 C
9 Objective-C
11 Swift
12 Scala
12 Shell
14 Go
14 R
16 TypeScript
17 PowerShell
18 Perl
19 Haskell
20 Lua

زبان برنامه‌نویسی جولیا جای پایتون را می‌گیرد؟

مطالب پربازدید

منبع] خبر آنلاین

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا