فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

ترفند تقسیم و تکه تکه کردن فایل های بزرگ با WinRAR

تقسیم فایل‌های بزرگ با WinRAR

برخی ویدئوها و فایل‌ها حجم بسیار زیادی دارند و این امر، انتقال آن‌ها را با مشکلاتی مانند تاخیر در ارسال مواجه می‌کند. برای رفع این مشکل، ترفندی که به کار برده می‌شود، تقسیم فایلی بزرگ به قسمت‌ها یا پارت‌های کوچکتر است تا بتوان به راحتی آن را آپلود و دانلود کرد.

برای تقسیم بندی این فایل‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن ها استفاده کرد و فایل را به قسمت‌های مختلفی تقسیم کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از برنامه winrar است. در این مقاله قصد داریم، نحوه کار با این نرم‌ افزار را به شما آموزش دهیم تا در صورتی که به آن نیاز پیدا کردید، از آن بهترین استفاده را ببرید.

برای کار با آن تمام مراحل را گام به گام با ما انجام دهید:

  • قبل از هر چیز لازم است که شما مطمئن شوید که این برنامه را بر روی کامپیوتر خود نصب دارید. در صورتی که این برنامه را ندارید حتما آن را دانلود کنید. در مرحله بعدی لازم است بر روی فایل مورد نظرتان کلیک راست کنید تا کادری مانند کادر زیر برایتان باز شود.
  • در مرحله بعد، بر روی add to archive  کلیک کنید. این قسمت با کادری قرمز برایتان مشخص شده است.

تکه تکه کردن فایل ها با WINRAR

  • با انتخاب یکی از گزینه‌های موجود در قسمت Archive format، می‌توانید فرمتی مورد نظر برای تکه سازی فایل را انتخاب کنید. در قسمت Split to volumes, size شما باید حجمی که تمایل دارید هر یک از قسمت‌ها داشته باشید، را انتخاب کنید و در قسمت       Set password میتواند برای فایل های فشرده خود پسوردی تعیین کنید.

تقسیم فایل های بزرگ با WINRAR

  • بعد از آن نرم افزار شروع به کار کرده و تکه تکه کردن فایل مورد نظرتان را مانند تصویر زیر شروع می‌کند.

قسمت بندی فایل ها با winrar

  • در انتهای کار نیز شما فایل خود را مشاهده می‌کنید که به اندازه‌هایی که مشخص کردایم، آماده هستند. در انتهای فایلی که فایل اصلی‌تان قرار دارد، تمام فایل‌های زیب شده را می‌توانید مشاهده کنید.

پیکربندی فایل ها با winrar

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.