سیرکباب و پیازچه با ماستمیان وعده ها در رژیم غذایی نقش مهمی ایفا می کنند و مانع از گرسنگی در بین وعده های غذایی می شود اما نکته بسیار مهم این است که میان وعده غذایی باید سالم باشد و رژیم غذایی را خراب نکند. بنابراین باید به دنبال میان وعده ای بسیار مغذی با کالری پایین باشیم.

مواد لازم:

  • سیر: یک دوم فنجان (پوست نگرفته)
  • ماست ساده یونانی: یک دوم فنجان
  • خامه ترش سبک: یک دوم فنجان
  • پیازچه تازه: دو قاشق غذا خوری
  • نمک: سه هشتم قاشق چای خوری
  • فلفل سیاه: به مقدار لازم

 

طرزتهیه:

1. یک ماهی تابه بزرگ و نچسب را روی حرارت متوسط گرم کنید. حبه های سیر را به ماهی تابه اضافه کنید. درب ماهی تابه را بگذارید و به مدت 8 دقیقه یا تا زمانی که مقداری قهوه ای و نرم شدند بپزید، مواد را هم دائما داخل ماهی تابه تکان دهید. اجازه دهید کمی سرد شود. سیرها را از داخل پوستشان در بیاورید و داخل مخلوط کن بریزید. پوسته ها را دور بیندازید و ادامه دهید تا سیرها پوره شوند.

2. ماست، خامه ترش، پیازچه، نمک و فلفل را در یک کاسه متوسط ترکیب کنید و با یک همزن دستی خوب هم بزنید. سیر را به مخلوط ماست اضافه کنید و دوباره با همزن هم بزنید. غذای شما آماده سرو است از آن لذت ببرید.

3. می توانید با این ترکیب قطعات هویج و کرفس میل کنید.

برای خشک كردن سیر: قسمت بالای حبه سیر را ببرید تا حبه های سیر از بین نرود. سپس آن را به شکل مناسب و کوچک در فر قرار دهید و 2 قاشق چای خوری روغن زیتون روی آن بریزید و به مدت یک ساعت در فر قرار دهید و بعد از خنک شدن و پوست گیری ، آن را در رژیم با نان و سیب زمینی له شده استفاده کنید.

برای خشک شدن گوجه: آنها را از وسط خرد کرده و قسمت داخلی آن را خارج کنید تا زودتر خشک شود. گوجه فرنگی های پوست شده را با فاصله در پایین سینی فر قرار داده و به مدت 6 ساعت در فر با دمای 100 درجه سانتیگراد قرار دهید. بگذارید در فر خنک شود و سپس در یک کاسه بریزید. قبل از مصرف مدتی در آب جوش قرار دهید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here