فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی حرفه ای + خمیر پیتزا آمریکایی و ایتالیایی

طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی حرفه ای

با تهیه خمیر پیتزا با وسایل مورد نیاز در منزل میتوانید یک خمیر خوب و عالی درست کنید. قسمت اصلی یک پیتزا همان خمیرش هست که طعم پیتزا رو لذیذ میکند. در این مقاله طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی حرفه ای را با راحت ترین و استاندارد ترین روش ممکن در اختیارتان قرار می دهیم تا طعم لذیذ پیتزا را بچشید.

طرز تهیه خمیر پیتزا

مواد مورد نیاز:

  • آرد یا آرد ۳ صفر ۵۰۰ گرم
  • پودر مخمر ۲ ق چ
  • نمک ۱ ق چ
  • روغن زیتون ۱ ق غ

طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی حرفه ای

برای تهیه خمیر ابتدا آرد رو داخل ظرفی ریخته و پودر مخمر، نمک و روغن زیتون رو بهش اضافه می کنیم و باهم مخلوط میکنیم و کم کم بهش آب اضافه میکنیم تا در حدی که خمیر به دست نچسبه اگر احتیاج بود اواسط ورز دادن خمیر مقداری آرد بهش اضافه میکنیم. سپس خمیر رو به مدت ۱۵ دقیقه ورز بدید و یک ظرف را کمی چرب کنید و خمیر را داخل او قرار بدید و ظرف رو به مدت ۲ ساعت در جای گرم قرار بدید تا خمیرمون آماده بشه. بعد از ۲ ساعت خمیر رو به مدت ۱۰ دقیقه ورز بدید و داخل قالب پهن کنید .

حتما حتما اول سس رو بر روی خمیر اضافه کرده و بعد بقیه مواد رو روش اضافه کنید و قبل از قرار دادن خمیر داخل فر، درجه حرارت رو روی ۱۸۰ درجه تنظیم کنید (البته درجه بعضی از فرها باهم فرق میکنه) مواظب باشید خمیرتون نسوزه و به مدت ۲۵ دقیقه که بازهم بستگی به فر داره. هر موقع دیدید مواد روی خمیر طلائی شده زود درجه فر رو کم کنید تا نسوزه.

نکته: هرچقدر که خیر رو نازکتر کنید خمیر پیتزای ایتالیایی خواهید داشت  و هر چقدر که خمیر رو ضخیم تر کنید خمیر پیتزا آمریکایی خواهید داشت.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.