فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

گل ماریجوانا – تأثیرات ماری جوانا بر روی بدن شما ” ماده مخدر خطرناک

ماری جوانا از قسمت های خشک گیاه شاهدانه از جمله گل ، دانه ، برگ و ساقه تولید می شود. همچنین به گلدان ، گیاه دارویی ، حشیش و دهها نام دیگر نیز معروف است. در حالی که بسیاری از افراد آن را سیگار یا تبخیر می کنند ، شما همچنین می توانید ماری جوانا را به عنوان یک ماده غذایی در مواد غذایی ، چای دم کرده یا روغن مصرف کنید. در این مقاله به بررسی گل ماریجوانا ، نشانه مصرف گل ، فواید ماریجوانا می پردازیم.

مدیتیشن با ماریجوانا

درمان اعتیاد

گل گیاه ماریجوانا

روشهای مختلف مصرف دارو ممکن است متفاوت بر بدن شما تأثیر بگذارد. هنگامی که ماری جوانا دود می کنید در ریه های شما استنشاق می شود ، این دارو به سرعت وارد جریان خون شما می شود و راهی به مغز و اندام های دیگر می شود. در صورت خوردن یا نوشیدن ماری جوانا ، اثرات آن کمی بیشتر طول می کشد.

گل ماریجوانا

در مورد اثرات ماری جوانا بر روی بدن بحث و گفتگوهای مداوم وجود دارد. افراد اثرات جسمی و روانی مختلفی را گزارش می کنند ، از آسیب و ناراحتی گرفته تا تسکین درد و آرامش.

گل ماری جوانا چه اتفاقی می افتد با ورود این دارو به بدن شما

ماری جوانا به دلایل پزشکی در بعضی از کشورها قابل استفاده است و در بعضی مناطق استفاده تفریحی نیز قانونی است. مهم نیست که چقدر از ماری جوانا استفاده می کنید ، این دارو می تواند باعث اثرات آنی و طولانی مدت مانند تغییر در درک و افزایش ضربان قلب شود. با گذشت زمان ، سیگار کشیدن ماری جوانا می تواند باعث سرفه مزمن و سایر مشکلات سلامتی شود.

اثرات ماری جوانا بر روی بدن معمولاً فوری است. تأثیرات طولانی مدت ممکن است به نحوه استفاده از آن ، میزان استفاده از آن و میزان استفاده شما از آن بستگی داشته باشد.

انواع گل ماریجوانا

اما در سالهای اخیر ، خواص دارویی ماری جوانا در حال استقبال عمومی بوده است. از سال ۲۰۱۷ ، تا حدی ماری جوانا پزشکی را تصویب کرده اند. THC و ماده دیگری به نام (cannabidiol CBD) مواد اصلی مورد علاقه درمانی هستند.

با وجود پتانسیل افزایش مصرف تفریحی ، دانستن تأثیراتی که ماری جوانا در بدن شما می تواند به همان اندازه همیشه مهم باشد. در ادامه بخوانید تا ببینید چه تأثیری در هر سیستم بدن شما دارد.

گیاه ماریجوانا

دستگاه تنفسی

مشابه دود تنباکو ، دود ماری جوانا از انواع مواد شیمیایی سمی از جمله آمونیاک و سیانید هیدروژن ساخته شده است که می تواند معابر برونش و ریه شما را تحریک کند. اگر سیگاری معمولی هستید ، بیشتر احتمال دارد که بازدم ، سرفه کرده و خلط ایجاد کنید. همچنین خطر ابتلا به برونشیت و ذات الریه بیشتر است. ماری جوانا می تواند بیماریهای تنفسی موجود مانند آسم و فیبروز کیستیک را تشدید کند.

گل ماری جوانا

دود ماری جوانا حاوی مواد سرطان زا است ، بنابراین ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد. با این حال ، مطالعات در مورد این موضوع نتایج مختلط داشته است. براساس گزارش موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر (NIDA) ، هیچ مدرک قطعی در دست نیست که دود ماری جوانا باعث سرطان ریه می شود. تحقیقات بیشتری لازم است.

سیستم خون

THC از ریه های شما به جریان خون و در کل بدن شما منتقل می شود. در عرض چند دقیقه ، ضربان قلب شما ممکن است به ۲۰ تا ۵۰ ضربان در دقیقه افزایش یابد. این نبض سریع می تواند تا سه ساعت دوام آورد. اگر بیماری قلبی دارید ، ممکن است خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

یکی از نشانه های استفاده اخیر از ماری جوانا چشم های کوچک خون است. چشم ها قرمز به نظر می رسند زیرا ماری جوانا باعث رقیق شدن رگ های خونی در چشم ها می شود.

فواید گل ماریجوانا

THC همچنین می تواند فشار چشم را کاهش دهد ، که می تواند علائم گلوکوم را برای چند ساعت تسکین دهد. تحقیقات بیشتر برای درک مواد مؤثر در ماری جوانا و اینکه آیا این یک درمان مناسب برای گلوکوم است ، لازم است.

تأثیر حشیش بر سلامتی چیست ؟

در طولانی مدت ، ماری جوانا تأثیر مثبتی بر جریان خون شما دارد. منبع این تحقیق هنوز واضح نیست ، اما ماری جوانا ممکن است به جلوگیری از رشد رگ های خونی که از تومورهای سرطانی تغذیه می شوند ، کمک کند. فرصت های درمانی و پیشگیری از سرطان وجود دارد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

سیستم عصبی مرکزی

اثرات ماری جوانا در سراسر سیستم عصبی مرکزی (CNS) ادامه دارد. تصور می شود ماری جوانا درد و التهاب را تسکین می دهد و به کنترل تشنج کمک می کند. هنوز هم برخی از اثرات جانبی طولانی مدت وجود دارد که باید در سیستم عصبی مرکزی مورد توجه قرار گیرند.

THC مغز شما را تحریک می کند تا مقدار زیادی دوپامین را آزاد کند ، یک ماده شیمیایی که به طور طبیعی “خوب است”. این همان چیزی است که سابقه ی دلپذیری را به شما می دهد. این ممکن است درک حسی و درک شما از زمان را افزایش دهد. در هیپوکامپ ، THC نحوه پردازش اطلاعات را تغییر می دهد ، بنابراین قضاوت شما ممکن است به خطر بیفتد. هیپوکامپ مسئولیت حافظه را بر عهده دارد ، بنابراین ایجاد قد و خاطره جدید در هنگام بلند بودن نیز می تواند دشوار باشد.

فواید ماری جوانا برای مغز

گل گیاه ماریجوانا

همچنین در مناطقی از مغز که در حرکات و تعادل نقش دارند ، تغییراتی در مخچه و گانگلیون زیرین ایجاد می شود. ماری جوانا می تواند تعادل ، هماهنگی و واکنش شما را تغییر دهد. دلالت همه این تغییرات این است که رانندگی ایمن نیست.

دوزهای بسیار زیاد ماری جوانا یا غلظت بالای THC می تواند باعث توهم شود.

THC می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تحت تأثیر قرار دهد. مطالعات مربوط به منابع حیوانی که شامل حیوانات شده اند نشان داده اند که THC می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند و شما را در مقابل بیماری آسیب پذیرتر کند. برای درک کامل اثرات ، تحقیقات بیشتری لازم است.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.