انگلیسی

یکی از مؤثرترین راههای بهبود مهارت‌ ریدینگ زبان انگلیسی، اغلب خواندن وب‌سایت‌های خبری است. در حقیقت، با خواندن اخبار از طیف وسیعی از منابع با پوشش انواع موضوعات مختلف، شما می‌توانید واژگان خود و درک مفاهیم و دستور زبان و نحو را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهید.

خواندن اخبار راه خوبی برای آشنایی با روش‌های مختلف استفاده از زبان است. به‌عنوان‌مثال، اگر شما یک سایت خبری رسمی بسیار حرفه‌ای را بخوانید، می‌توانید ببینید که جملات حرفه‌ای چگونه باهم ترکیب‌شده‌اند، درحالی‌که اگر موضوعات سرگرم‌کننده بیشتری بخوانید، می‌توانید کاربرد غیررسمی زبان را نیز یاد بگیرید.
علاوه بر این، خواندن اخبار به زبان انگلیسی می‌تواند به بهبود درک شما در جنبه‌های مختلف فرهنگی انگلیسی‌زبان کمک کند و باعث می‌شود تفاوت‌های بین زبان انگلیسی، آمریکایی، کانادایی، استرالیا و آفریقای جنوبی را بهتر متوجه شوید؛ بنابراین، با توجه به این موضوع، 10 سایت خبری وجود دارد که به شما امکان می‌دهد که توانایی خواندن انگلیسی خود را تمرین کنید. مطالعه این مقاله نیز به شما در بهبود مهارت رایتینگ انگلیسی کمک خواهد کرد.بانوی انگلیسی

 

1-BBC News
یکی از معتبرترین سازمان‌های خبری در جهان، شرکت Broadcasting British Broadcasting Corporation یک پخش‌کننده خدمات عمومی در بریتانیا است و بخش بی‌بی‌سی در وب‌سایت، طیف وسیعی از موضوعات را که شامل اخبار دنیا، اخبار انگلستان، سرگرمی، فن‌آوری، سیاست و ورزش است را در بردارد.
به‌طورکلی، مقالات بی‌بی‌سی با زبان انگلیسی بریتانیایی به‌صورت حرفه‌ای نوشته‌شده است. این سایت تلاش می‌کند که ازلحاظ سیاسی بی‌طرف باقی بماند و به‌جای اظهارنظر درباره موضوعات، واقعیات را بیان می‌کند… با توجه به مطالبی که گفته شد، این سایت کمتر جدی و بیشتر سرگرم‌کننده است.

 

2-The Cut
“The Cut” تحت عنوان زیرتر خبری نیویورک  ، یک سایت خبری عمومی است که تمرکز زیادی بر اخبار مربوط به انتخاب مد، زیبایی و شیوه زندگی دارد. این سایت به زبان انگلیسی آمریکایی نوشته‌شده است، لحن نسبتاً ساده‌ای دارد و مخاطب آن در درجه اول زنان جوان است.
این سایت علاوه بر پوشش اخبار مد و سبک زندگی، بعضی مواقع با موضوعات مشهوری چون، تلویزیون، فیلم و حتی سیاست مقابله می‌کند.

3-Toronto Star
Toronto Star یکی از پرطرفدارترین وب‌سایت‌های خبری در کانادا است که به روزنامه‌ای با همین نام مرتبط است. بنابراین، انتخاب خوبی برای افرادی است که تمرکز بر زبان انگلیسی کانادایی و یا افرادی که علاقه خاصی به امور کانادایی دارند هست، اگرچه اخبار بین‌المللی نیز در آن برجسته است.
به لحاظ سیاسی، این وب‌سایت به‌عنوان یک تعصب لیبرال محسوب می‌شود و برخی از زبان‌های مورداستفاده آن، حساسیت بیشتری نسبت به آنچه از بی‌بی‌سی می‌بینید، دارد. بااین‌وجود، Toronto Star اصرار دارد که نویسندگان آن همیشه استانداردهای روزنامه‌نگاری را در حد عالی رعایت کنند.

 

 

4-ABC News
سازمان ABC یک شرکت خبری دولتی استرالیایی است که وب‌سایت آن در سراسر جهان مطرح هست. ABC News. به‌مانند بی‌بی‌سی در بریتانیا طوری طراحی‌شده است تا بی‌طرفی بودن سیاسی آن حفظ شود، به‌این‌ترتیب انتخاب خوبی است برای کسانی که به دنبال یک منبع خبری بی‌طرف برای تقویت ریدینگ هستند.
ازلحاظ مباحث تحت پوشش، این وب‌سایت دارای داستان‌های مربوط به امور ملی و بین‌المللی و همچنین سیاست، کسب‌وکار، ورزش، علم و موارد دیگر است. یک گزینه خوب برای افرادی است که امیدوارند انگلیس استرالیایی را که از گویش‌های انگلیسی و آمریکایی متفاوت است یاد بگیرند، گرچه به دلیل ماهیت حرفه‌ای آن، استفاده از عبارات عامیانه در آن حداقل است.

5-The Debrief
یکی دیگر از منابع خبری بریتانیایی است که طیف گسترده‌ای از موضوعات را پوشش می‌دهد، ازجمله امور جاری، سیاست، فن‌آوری، تلویزیون، شیوه زندگی، مد و شایعات مشهور. همان‌طور که انتظار می‌رود، آن‌هم به زبان انگلیسی بریتانیایی نوشته‌شده، جنبه سیاسی کمی دارد و عمدتاً خوانندگان جوان را مخاطب قرار می‌دهد.
بسیاری از بخش‌های The Debrief موارد خبری عمومی و حتی راهنمایی‌هایی در مورد موضوعاتی مانند نحوه لباس پوشیدن و نحوه خوردن غذاهای سالم را در بردارد. The Debrief به دلیل اینکه مخاطبان جوان را مورد هدف قرار می‌دهد اکثر محتویات آن به‌راحتی برای افراد قابل‌خواندن است و همچنین برای جمع‌آوری کلمات عامیانه مفید است.

 

6-The Learning Network
انتخاب مناسب برای کسانی است که نمی‌توانند به‌طور کامل انگلیسی بخوانند. این وب‌سایت، زیرمجموعه وب‌سایت نیویورک‌تایمز است و شامل نمونه‌هایی از مقالاتی است که به زبان انگلیسی آمریکایی نوشته‌شده است که برای دانشجویانی که در حال یادگیری زبان هستند، بسیار مفید است.
درواقع، بسیاری از مطالب این وب‌سایت به‌طور مستقیم به زبان آموزان تعلق دارد. برخی از آن‌ها طور خاصی طراحی‌شده‌اند تا شما بتوانید خودتان را آزمایش کنید. یکی از چیزهای عالی در مورد سایت این است که نظرات دانش آموزان زبان را منعکس می‌کند و به شما فرصتی برای تعامل و همچنین خواندن می‌دهد. شما با کمک اتیچر میتوانید زبان را به راحتی در منزل یاد بگیرید.

 

7-The New Statesman

“New Statesman” یک وب‌سایت خبری بریتانیایی است که عمدتاً به موضوعات سیاسی و امور جاری مربوط می‌شود و یک انتخاب مناسب برای خوانندگان انگلیسی‌زبان هست، همکاران قابل‌توجه این وب‌سایت در مهر و موم‌های اخیر، مهدی حسن، آل ستر کمپ بل، جیمیم خان و راسل برند بوده‌اند.
ستون‌ها، گزارش‌ها و مقالات در وب‌سایت New Statesman ممکن است برای کسانی که فقط زبان انگلیسی را درک می‌کنند چالش‌برانگیز باشد، اما به‌عنوان نمونه‌ای از نوشته سیاسی باکیفیت بالا بسیار تحسین‌برانگیز هستند. همچنین این سایت و معلم های بومی آن را از دست ندهید.

8-The Pool
به‌عنوان یک پلت فرم خبری “تبلیغاتی برای زنان پرمشغله” است. این سایت به‌وضوح به مخاطب زن متکی است و بر موضوعاتی نظیر امور جاری، مد و سرگرمی تمرکز دارد.
اکثر محتوای این وب‌سایت، کوتاه است و برای زبان آموزانی که قصد در تقویت مهارت ریدینگ خود دارند، بسیار مناسب است. زبان آموزان همچنین می‌توانند مواردی را که می‌خواهند، با یک کلیک انتخاب کنند، زیرا مشخص‌شده که تقریباً خواندن هرکدام از آن‌ها چقدر زمان می‌برد.

9-Daily Mail Online
روزنامه آنلاین در انگلستان، رسمی‌ترین وب‌سایت روزنامه‌های جهان است و نمونه دیگری از انگلیسی بریتانیایی است که برای سرگرمی و اطلاع‌رسانی نوشته‌شده است.
از یک دیدگاه سیاسی، این وب‌سایت جنبه محافظه‌کارانه دارد، علاوه بر گزارش دهی در مورد اخبار مهم فعلی، تمرکز زیادی بر داستان‌های مشهور از سراسر جهان دارد.

 

 

10-New Yorker
سرانجام اگر شما واقعاً می‌خواهید خودتان را به چالش بکشید و توانایی‌های خواندن انگلیسی خود را به حد توان آزمودن کنید. نیویورکر یک وب‌سایت بسیار عالی برای شما است. شاید نکته قابل‌توجه محتوای وب‌سایت این است که بسیاری از قطعات آن طولانی هستند. در حقیقت، مقالاتی که بیش از 10،000 کلمه دارند، غیرمعمول نیست.
همانند مجله New Yorker، این وب‌سایت بر موضوعاتی نظیر سیاست، مسائل فرهنگی و امور جاری، از طریق گزارش‌گیری، تفسیر، مقالات و حتی شعر تمرکز دارد. علاوه بر این، New Yorker با کمک گرفتن از طنز، مطالب را برای خواننده جذاب‌تر می‌کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here