اخبار جامعه

صدقه نمی خواهیم، حقوق کارگران را بدهید

دبیرکل خانه کارگر در آئین افتتاح خانه کارگر دزفول، گفت: خوزستان از تمام استان های ما در زمینه صنعت و کار افضل است، ولی مشکلاتش هم زیاد است. از مسئولان ملتمسانه می خواهم کارگران دزفول، خوزستان و ایران را برای احقاق حقوقشان یاری کنند.

علیرضا محجوبعلیرضا محجوب ضمن تبریک افتتاح خانه کارگر دزفول به مردم و کارگران این شهرستان، گفت: در مورد زندگی توده‌های ضعیف و مزدبگیر جامعه، در جلسات غیرعلنی مجلس هم گفتیم که چه حقوق کارگر و چه حقوق مستمری بگیران قابل تطبیق با هزینه نیست.

امروز شاخص نابرابری در اقتصاد به سمت طبقات ثروت‌مند و دارا گردش می‌کند و این از نظر اجتماعی خبر بد و مأیوس‌کننده‌ای است؛ همه باید عدالت را بپذیریم، صدقه و کمک از کسی نمی‌خواهیم، فقط می‌گوییم حقوق کارگر و کارمند آن گونه که حقش است باید داده شود.

حقوق‌بگیران ما تحت فشار اقتصادی هستند، ولی این فشار یکطرفه است و شامل ثروت‌مندان نمی‌شود و این تورم برای ما عذا و برای ثروتمندان جشن است. هیچکس حق ندارد در مورد تورم کوچک‌نمایی کند. بین تورم عددی و سایر تورم‌ها تفاوت قائل هستیم؛ آنچه حس می‌شود برای ما معتبر است نه عدد و ارقام. تورم مؤثر در زندگی کارگران بیداد می‌کند؛ تورم در غذا عدد بالای ۵۰ را نشان می‌دهد و این عدد تکان‌دهنده است.

خوزستان از تمام استان‌های ما در زمینه صنعت و کار افضل است، ولی مشکلات زیادی هم دارد. از مسئولین ملتمسانه می‌خواهم کارگران دزفول، خوزستان و ایران را برای احقاق حقوقشان یاری کنند.

 

 

لیست پایگاه‌های درمانی هلال احمر در عراق برای اربعین ۹۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید