مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
مطالب ویژه

انواع کاکتوس | انواع مختلف کاکتوس با معرفی شرایط رشد و منطقه آب و هوایی

مطالب پربازدید

انواع کاکتوس

انواع کاکتوس که با نام خانوادگی آن آلوئه ورا شناخته می شود ، گیاهی بی نظیر و بسیار محبوب است. این گیاه به دلیل تنوع گسترده ای در گونه های مختلف شناخته شده است که از نظر ظاهری هر یک از آنها بسیار مشخص است. آب و هوای خشک و گرم مناسب رشد برای آنها است . برخلاف اکثر گیاهان ، آلوئه ورا به آب بسیار کمی احتیاج دارد و در مناطق زهکشی شده رشد می کند . آنها آنچه را که از آب به دست می آورند ذخیره می کنند . که به آنها امکان می دهد از دوره های خشک زنده بمانند.

انواع کاکتوس آپارتمانی ، انواع کاکتوس برگی

گیاهان آلوئه ورا و گیاهان آبدار دو اصطلاحی هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما همیشه یکسان نیستند. همه گیاهان آلوئه ورا ساکولنت هستند اما همه گیاهان آلوئه ورا نیستند. آلوئه ورا ساختاری به نام آرئولا دارد که اشکال کوچک و خطی است که باعث رشد خار ، شاخه یا مو می شود و خانواده آنها را مشخص می کند. بسیاری از ساکولنت ها هاله ای ندارند و بنابراین در یک خانواده گیاهی متفاوت طبقه بندی می شوند.

در حالی که به طور کلی اعتقاد بر این است که آلوئه ورا یک گیاه بیابانی است ، اما می تواند در محیط خانه نیز رشد کند. ما گونه ها را به آلوئه ورا داخل و خارج تقسیم کردیم. برای کمک به تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین گیاه ، نگاهی به ظاهر هر یک از آنها ، میزان آب و نور خورشید بیندازید.

مطالب پربازدید

انواع کاکتوس داخلی

اگرچه گیاه آلوئه ورا به دلیل عشق به نور خورشید شناخته شده است ، اما بسیاری از آنها به عنوان گیاهان داخلی رشد می کنند. برای تزئینات منحصر به فرد ، یکی را به طاقچه پنجره یا فضای زندگی خود اضافه کنید. آلوئه ورا در محیط داخلی به نور کمتری احتیاج دارد و اندازه آن کوچکتر است و آن را به یک گیاه خانگی ایده آل تبدیل می کند.

کاکتوس گوش خرگوش (Opuntia microdasys)

در اصل از مکزیک ساخته شده است ، نام کاکتوس اسم حیوان دست اموز به دلیل ظاهر آن گرفته شده است. دارای دو بالش گوش خرگوش است. روی آن با گلوله یا گز قهوه ای پوشانده شده و باید با احتیاط به کار گرفته شود. کاکتوس گوش خرگوش به انواع کاکتوس بدون تیغ دو یا سه پا رشد می کند و آن را به یک گیاه خانگی ایده آل تبدیل می کند. در صورت تابش نور کافی در تابستان گلهای سفید و میوه های بنفش تولید می کند.

کاکتوس چانه ای

معروف به کاکتوس چانه ، آلوئه ورا یکی از انواع آلوئه ورا در آمریکای جنوبی است. نام آن در یونانی به معنای “گلدان برهنه” است که نشانگر کمبود مو یا خار در جوانه های گل است. بسته به تنوع ، برخی از کاکتوس های چانه به دنبال سایه می روند در حالی که دیگران در زیر نور خورشید رشد می کنند.

ساگوارو آلوئه (Carnegiea gigantea)

کاکتوس ساگوارو توان این را دارد که تا چهل پا رشد کند ، اما به آرامی رشد می کند. این بدان معناست که می توان سالها قبل از استفاده از آن به عنوان گیاه داخل منزل استفاده کرد. این بدنه بشکه ای شکل است که به آن ظاهری کاکتوس کلاسیک می بخشد. این گیاه بومی کویر سونوران است و به نور زیادی احتیاج دارد. اگر به عنوان گیاه داخل منزل نگهداری می شود ، حتماً آن را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید.

کاکتوس بانوی پیر انواع (Mammillaria hahniana)

کاکتوس بانوی پیر نوعی کاکتوس بالش از خانواده mammillaria است که شامل 250 گونه است. این مو و خار دارد و به دلیل هاله گلهای کوچک صورتی یا بنفش که در بهار شکوفا می شوند ، مشهور است. کاکتوس بانوی پیر باید در یک مخلوط خاک شنی کاشته شود و هر دو هفته یکبار آبیاری شود.

مطالب پربازدید

کاکتوس ستاره ای (astrophytum austria)

کاکتوس ستاره ای که با نام کاکتوس جوجه تیغی دریایی یا کاکتوس دلار ماسه ای نیز شناخته می شود ، توسط بدن گرد و هشت بخشی آن شناخته می شود. روی آن با موهای سفید و نقاط سفید کوچک پوشانده شده است. در بهار آن یک گل زرد شکوفا می شود. گیاه ستاره آلوئه ورا فقط 2 تا 6 اینچ قد می کشد و آن را به یک گیاه خانگی ایده آل تبدیل می کند.

انواع کاکتوس برگدار ، انواع کاکتوس اچینوپسیس

کاکتوس عید پاک (Hatiora gartneri)

این گیاه بومی برزیل ، کاکتوس عید پاک است که در اواخر زمستان و اوایل بهار شکوفا می شود. شکوفه های آن از سفید تا نارنجی تا اسطوخودوس است. خارهای گیاه روی هم چیده شده و به آنها شکلی منحصر به فرد داده است.

 کریسمس (Schlumbergera bridgesii)

کاکتوس کریسمس که اغلب با کاکتوس شکرگذاری اشتباه گرفته می شود ، در اواخر زمستان شکوفا می شود. این شکوفه های قرمز زنده دارد که یک هدیه معمول در تعطیلات است. کاکتوس کریسمس در خانه و در شرایط متوسط ​​خانه به خوبی کار می کند. از آبیاری زیاد خودداری کنید زیرا این امر منجر به پوسیدگی ریشه ها می شود. این گیاه می تواند با محیط کم نور سازگار شود ، اما شکوفه ها با نور بیشتر برتری دارند.

کاکتوس ماه (Gymnocalycium mihanovichii)

کاکتوس ماه که به کاکتوس چانه نیز معروف است ، از نظر اندازه ، شکل و رنگ متفاوت است. انواع محبوب کاکتوس هیبوتان است. منشا America آن آمریکای جنوبی است و به رنگهای قرمز روشن ، صورتی ، زرد و نارنجی وجود دارد. این گیاهان جوان در آستانه پنجره هایی که نور جزئی دریافت می کنند ، رشد می کنند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

انواع کاکتوس بیرونی

وقتی کاکتوس را تصور می کنید ، ممکن است یک سازه عظیم را در یک آب نبات تصور کنید. اگرچه بسیاری از انواع در طبیعت رشد می کنند ، اما برخی از آنها در حیاط خانه شما به خوبی عمل می کنند. بسته به آب و هوایی که در آن زندگی می کنید ، یک کاکتوس در فضای باز می تواند بهترین گزینه برای باغ شما باشد.

بشکه آلوئه ورا (Verucactus)

بشکه آلوئه ورا را بشکه ای یا گردی می نامند. دنده ها در کناره های گیاه قرار گرفته و خارها از آن رشد می کنند. برخی از انواع محبوب عبارتند از بشکه طلا ، بشکه کالیفرنیا ، کاکتوس قلاب ، بشکه آبی و بشکه Colefeller. گل ها در ماه های مه و ژوئن شکوفا می شوند و رنگ های قرمز یا زرد را نشان می دهند.

کاکتوس شکرگذاری (Schlumbergera truncata)

کاکتوس شکرگذاری که به کاکتوس خرچنگ معروف است ، تقریباً در زمان تعطیلات شکوفا می شود. همچنان در ماه های زمستان شکوفا می شود .

آنها در دمای سرد رشد می کنند. این گیاه در فضای باز در آب و هوای خنک عملکرد خوبی دارد اما باید در منطقه ای باشد که هیچ سرمازدگی نداشته باشد.

انواع کاکتوس اپونتیا ، انواع کاکتوس قاشقی

شب ملکه (Epiphyllum oxypetalum)

ملکه شب که به کاکتوس هلندی نیز معروف است ، کاکتوس اپی فیلوم است که در درختان رشد می کند. بومی برزیل است و گلهای سفید و بزرگی تولید می کند. این آلوئه ورا به دلیل تمایل به یک گیاه شبانه نامگذاری شده است. استفاده از خاک کمی اسیدی ، ملکه شب را به شکوفائی بیشتر تشویق می کند.

کاکتوس گلابی خاردار انواع(اوپونتیا)

کاکتوس گلابی خاردار یک تیره بسیار رایج در مناطق مستعد خشکسالی است. برخی از تغییرات رایج ، گلابی پیازدار و گلابی خاردار هندی است. گلابی در حیاط خانه ها به خوبی کار می کند . اما خارهای آن را از بین می برد ، بنابراین ممکن است برای همه مناسب نباشد . این کاکتوس گل های زرد ، قرمز یا بنفش تولید می کند.

 چولا (Cylindropuntia fulgida)

کاکتوس چولا بومی جنوب غربی آمریکا است ، دارای یک ساقه گرد با خارهای تیز است. بیش از 20 گونه در خانواده گیاهان وجود دارد که اندازه آنها متفاوت است. آنها گلهای سبز یا نارنجی تولید می کنند. کاکتوس چولا به آب زیادی احتیاج ندارد اما به نور زیادی احتیاج دارد.

کاکتوس توتم قطبی (Pachycereus schottii monstrosus)

کاکتوس توتم نام خود را از قد و قامت بلند خود گرفته است و ارتفاع آن از ده تا دوازده فوت است. کاکتوس قطب توتم تزئین شده با چین و چروک. اگرچه در نور رشد می کند ، آفتاب ظهر می تواند گیاه را سوزاند.

در ادامه این مطلب به زودی انواع دیگر کاکتوس در اختیارتان قرار میگیرد.

منبع : ftd

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا