گل آپارتمانی

گل پتوس یک گیاه بسیار مقاوم مناسب با فضای آزاد و محیط خانه کم نور

گل پتوس یا پیچک یا پیچک شیطان

گل پتوس گیاهی با رشد سریع برای پوشش زمین در زیر درختان است . گل پتوس در فضای آزاد و در آفتاب کامل تا سایه کامل خوب عمل می کند . با این حال ، انواع آن با برگهای سبز در نور جزئی خورشید بهترین عملکرد را دارند . و آنهایی که دارای برگ های متنوع هستند شرایط آفتابی را تحمل می کنند . وقتی نوبت به مراقبت از پتوس در فضای باز می رسد ، اگر گیاهان در طول روز سایه ببخشند ، موفقیت بیشتری کسب می کنند.

گل پتوس برگ پهن ، گل پتوس طلایی

دمای پایین برای پتوس

گل پتوس شیطان (Epipremnum aureum) که به آن گودال های طلایی یا گودال نیز گفته می شود . یک درخت پیچک همیشه سبز استوایی است که بومی جزایر سلیمان است . و می تواند در فضای باز در مناطق مقاوم USDA 10 تا ۱۲ یا در محیط داخلی به عنوان گیاهان آپارتمانی مقاوم و بدون دغدغه در هر منطقه پرورش یابد . در منطقه USDA 9b (با دمای بالا) ، گیاه ممکن است در زمستان روی زمین یخ بزند . اما معمولاً در بهار شکوفا می شود . نیازهای رو به رشد گل پتوس ، در داخل یا خارج از خانه ضروری است و نسبتاً بدون آفت و بیماری است . بنابراین حتی باغبانان انگشت شست سیاه نیز باید با آن موفقیت کسب کنند. در واقع ، گیاه به دلیل بی توجهی رشد می کند.

رشد گیاه

گل پتوس با رشد سریع ، کوهنوردی است که ارتفاع آن به رشد گیاه به عنوان گیاه خانگی یا فضای باز بستگی دارد . در چشم انداز ، آنها می توانند تا ۴۰ فوت رشد کنند . در حالی که گیاهان داخلی اگر بریده نشوند ، به طور معمول ۶ تا ۸ فوت قد دارند . این تاک برگهای مومی شکل ، قلبی شکل تولید می کند که در زرد و سبز روشن متنوع است. و دوباره اندازه برگ ها به محل رشد گیاه بستگی دارد. در داخل خانه ممکن است طول برگها حدود ۴ اینچ باشد . اگرچه برگهای گیاهان در فضای باز می توانند تا ۳۰ اینچ رشد کنند . گیاهان داخلی به ندرت شکوفا می شوند ، اما وقتی در فضای باز رشد می کند ، پیچک فضای سبز ۶ اینچی قائم ایجاد می کند که گلهای جوان را احاطه کرده است .

باغداران چندین گزینه از انواع گل پتوس شیطان دارند که دارای رنگ برگهایی هستند که با رنگهای زرد و سبز متفاوت است . به عنوان مثال ، برگهای “Wilcoxii” دارای رنگهای سفید و سبز کاملاً مشخص هستند . “Marble Queen” دارای شاخ و برگ خامه ای با لکه های خاکستری-سبز و سبز است و “Tri-color” دارای برگهای سبز خالدار به رنگهای زرد ، سبز روشن و کرم است.

گل پتوس قلبی ، گل پتوس مشکی

خاک گل پتوس

گل پتوس وقتی در فضای باز رشد می کند ، در طیف وسیعی از شرایط خاک از اسیدی تا قلیایی رشد می کند. و حتی مکان های مرطوب را گاهی تحمل می کند . اگر آن را در ظروف می کارید ، یک گیاه گلدان چند منظوره با زهکشی مناسب برای رشد مناسب است.

نور مورد نیاز

گل پتوس تا حدی در فضای باز کاملاً سایه می زند ، اما وقتی کاشته می شود در سایه عمیق رشد کند می شود. و شاخ و برگ گیاهان را از دست می دهد و بیشتر سبز می شود . اگر گیاه را در محیط داخلی پرورش می دهید ، آن را در محلی قرار دهید که از نور خورشید فیلتر شده یا نور مصنوعی درخشان برخوردار باشد .

کود دهی گیاه

اگر کود دادن گل پتوس را فراموش کردید نگران نباشید زیرا ماده مغذی سنگینی نیست و ممکن است رشد آن لحظه ای طول نکشد . با این حال ، شما می توانید گیاهان داخلی و خارجی را با یک کود مایع گیاهان داخلی تغذیه کنید . یک یا دو برنامه در طول فصل رشد باید کافی باشد. همیشه دستورالعمل های برچسب را برای دستورالعمل های برنامه و مقدار مشخصی که باید استفاده کنید دنبال کنید .

گل پتوس ایستاده ، گل پتوس ابلق مرمری

نیاز آب

گل پتوس بسیار مقاوم به خشکی است . پس نگران نباشید اگر متوجه شدید آبیاری گیاهان چند هفته است که شما را آزار می دهد. در حالی که گیاه به طور فعال در حال رشد است . گیاهان آپارتمانی شما به صورت عمیق آبیاری می شوند . تا جایی که از سوراخ های زهکشی پایین تر گسترش می یابند . حدود یک بار در هفته یا زمانی که قسمت بالای خاک یا دو خشک خشک می شود . در طول زمستان ، آبیاری را تقریباً هر دو هفته کاهش دهید . گیاهان را هفته ای یکبار در فضای باز آبیاری کنید ، اما تعداد دفعات آنها را در زمستان هر دو هفته یکبار کاهش دهید.

کاربردهای منظره و داخلی

گل پتوس پیچک در منظره کاربردهای گوناگونی دارد . می توانید به آن اجازه دهید تا از درخت بالا رود تا اثر گرمسیری واقعی برگهای بزرگ آن را بدست آورد . از آن روی حصار استفاده کنید یا بگذارید روی دیوار آویزان شود . آن را در ظروف بزرگ و سبدهای آویز بکارید یا از آن به عنوان پوشش زمینی استفاده کنید . هنگام کاشت پیچک شیطان در نزدیکی بوته ها یا پرچین ها ، به دلیل تمایلات رشد شدید ، مراقب باشید. برگ ها به سرعت در یک درختچه یا پرچین رشد می کنند و در نهایت کنترل را به دست می گیرند.

همچنین بدانید که پیچک پتوس وقتی از آن به عنوان پوشش زمین استفاده می شود . برای هرچه بیشتر نگه داشتن آن نیاز به هرس مکرر دارد. اگر چندین گیاه پیچک شیطانی کاشته اید ، یک فاصله ۳ فوت بین آنها بگذارید.

نکته

در برخی از مناطق ، پیچک شیطان یا گل پتوس گیاهان بومی مهاجم است و خفه می شود.

گل پتوس که در فضای داخلی رشد می کند ، سبزی سرسبز به سبدهای آویز . گلدان های رومیزی یا کاشت هایی با کفی های چوبی متصل شده برای بالا رفتن از ساقه می افزاید . قسمت های بریده شده در یک کاسه آب رشد می کنند و گیاه به خوبی برای محیط آشپزخانه و حمام مناسب است . به گفته فلوریداتا ، یکی از مزایای پرورش شیطان پیچک به عنوان گیاه خانگی . توانایی حذف برخی آلاینده ها از هوای داخلی است . پتوس های داخل سالن را مرتباً با استفاده از ابزار هرس استریل اصلاح کنید تا به اندازه آنها کمک کند.

گل پتوس ارتشی ، گل پتوس بنفش

نگهداری

برای جلوگیری از شیوع بیماری ، همیشه دستگاه های اصلاح کننده را قبل و بعد از استفاده. با پاک کردن تیغه ها با پارچه تمیز یا حوله کاغذی آغشته به الکل مالش دهنده ، عقیم کنید.

مسمومیت

تمام قسمت های گل پتوس سمی است ، بنابراین گیاه را از آب دور نگه داریدکودکان و حیوانات خانگی می رسند . همچنین بخاطر داشته باشید که از آنجا که برخی از افراد نسبت به شیره واکنش آلرژیک دارند . هنگام هرس گیاه باید به استفاده از دستکش بپردازید.

منبع : homeguides

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید