مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
مجله خودرو

عوامل موثر در آتش سوزی خودروها

مطالب پربازدید

عوامل های مختلفی موجب آتش سوزی خودروها می شود و به علت یک نقص فنی خودرو دچار حریق نمی شود . با ما همراه باشید تا عوامل مؤثر درآتش سوزی خودرو را برایتان بیان کنیم.

اتش سوزی خودرو

  • اشتباهات در طراحی خودروها

نقص در ساخت و طراحی خودرو، تنها عامل آتش سوزی آن نمی باشد . شرکت های خودرو ساز، علاقه ای ندارند که امنیت خودروهایشان را زیر سوؤال ببرند و اگر یک خودرو دچار مشکلات فنی و امنیتی شود تمام کسانی که صاحب آن مدل از خودرو هستند، فراخوان می شوند تا مشکل آن را بر طرف کنند.

  • مشکلات تعمیراتی

تمام خودروها برای طول عمر بالا و امنیت، نیاز به سرویس کاری دارند .به طور مثال، اگر یک واشری دچار نشتی باشد قطعاً موجب آتش سوزی می شود . پس بهترین کار این است که هفتگی و یا روزانه خودرو را بررسی نمائید.

مطالب پربازدید
  • تصادفات

تصادفات رانندگی یکی از علل های آتش سوزی آن می باشد. البته که تمام تصادفات منجر به آتش سوزی نمی شود .ولی امکان دارد در بعضی مواقع به علت ضربه به باک دچار آتش سوزی شود. در واقع می توان گفت که اگر راهکارهای کاهش تصادفات رانندگی را دنبال کنیم، مسائلی نظیر آتش سوزی خودرو ها هم که به این دلیل روی می دهند کاهش چشمگیری خواهند داشت.

  • آتش سوزی از روی عمد

از عوامل مهم در آتش سوزی های عمدی، برای از بین بردن مدرک جرم، به علت خصومت شخصی و یا برای دریافت هزینه از بیمه و غیره می باشد.

  • داغ کردن موتور خودروها

عامل مهم دیگری که موجب آتش سوزی خودرو می شود، داغ شدن زیاد موتور خودروها است. اگر موتور خودرو دچار مشکلی باشد و خنک نکند و دمای آن بالا رود ،خطرات بسیاری را به همراه دارد.

  • نشت بنزین و روغن در موتور

از آن جایی که بعضی از روغن ها و سوخت با هم در تعامل هستند، پس لازم است همیشه قسمت هایی که دارای روغن هستند را بررسی نمائید و از تجهیزات مناسبی استفاده کنید . روغن موتور، روغن گیربکس، بنزین و گازوئیل ، مایع خنک کننده هم در زیر کاپوت قرار دارند پس حتماً حواستان باشد.

  • وجود مشکل در سیستم الکتریکی

با پیشرفت خودروها، سیستم الکتریکی هم در خودروها جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. اما در صورت اتصالی در یک قسمت خطرناک خودرو ،امکان آتش سوزی را به همراه دارد.

مطالب پربازدید
  • نشت در قسمت سوخت خودرو

در بیشتر خودروها ، بنزین سوخت اصلی خودرو می باشد و اگر دچار نشتی شود، خطر آتش سوزی را بالا می برد .زیرا با یک جرقۀ کوچک فاجعه به بار می آید. حتی گاهی اوقات افراد هنگام سوختگیری اشتباهات جبران ناپذیری را مرتکب می شوند. این اشتباهات مثل صحبت کردن با تلفن همراه حین سوختگیری خودرو، یا باز گذاشتن درب باک بعد از سوختگیری خیلی خطرناک بوده و بعضاً می توانند جان افراد را چه در پمپ بنزین ها و چه سرنشینان خودرو را به خطر بیاندازند.

مطالب پربازدید
وب گردی

یک دیدگاه

  1. یه مورد هم جدیداً اضافه شده اونم اینه که مردم شیشه های اسپری الکل برای ضدعفونی رو میذارن توی ماشین و بعد که پیاده میشن و ماشین رو زیر آفتاب رها میکنن، نور آفتاب توی شیشه الکل مثل ذره بین عمل میکنه و باعث آتش سوزی خودروها میشه. در این زمینه باید حتماً اطلاع رسانی بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا