مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
ترفندهای کامپیوتری

فشرده سازی فایل در ویندوز چگونه است؟ (راهنمای گام به گام)

مطالب پربازدید

فشرده سازی فایل

فشرده‌ سازی فایل و ارسال و دریافت فایل‌ها یکی از مواردی است که در دنیای دیجیتال، به وفور مشاهده می‌شود. پیشرفت تکنولوژی این امکان را فراهم کرده است تا بتوان انواع و اقسام فایل‌ها با حجم‌های متفاوت را انتقال داد. حتما با عکس، ویدئو و یا صوت‌های حجیمی برخورد کرده‌اید.برای فشرده سازی فایل با ما همراه باشید.

حجم زیاد این دست فایل‌ها، مدت زمان زیادی را می‌طلبند تا بتوان آن‌ها را ارسال کرد. یکی از روش‌هایی که وجود دارد تا بتوان حجم آنها را کم کرد، استفاده از روش‌های فشرده‌ سازی فایل است. با استفاده از این روش‌ها، حجم موارد مورد نظر به صورتی کم می‌شود تا از کیفیت آن‌ها کاسته نشود.

برای فشرده ‌سازی فایل روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید این کار را هم با  استفاده از نرم افزارهای فشرده‌سازی انجام دهید و  هم می‌توانید از امکانات ویندوز استفاده کنید، تا بتوانید یک فایل حجیم را فشرده کنید. در صورتی که نرم افزارهای مربوطه را در ویندوز10  خود ندارید، ما به شما کمک خواهیم کرد تا گام به گام بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. تمام دستورات گفته شده در ادامه متن را به ترتیب انجام دهید تا بتوانید فایل خود را فشرده کنید:

فشرده کردن فایل ها

برای فشرده سازی فایل ها در ابتدای کار بر روی فایل مورد نظرتان کلیک راست کنید، تا مانند زیر کادری برای شما باز شود.

مطالب پربازدید

 

سپس بر روی کلمه Send to رفته و بر روی آن کلیک کنید.

فشرده سازی فایل در ویندوز، فشرده سازی فایل های بزرگ

با انتخاب گزینه Send to مجددا کادری با عناوین زیر باز می‌شود که می‌توانید شرح آن را در عکس درج شده در ادامه، مشاهده کنید.

فشرده سازی فایل در ویندوز، فشرده سازی فایل های بزرگ

مطالب پربازدید

از کادری که در بالا باز شده بر روی Compressed (zipped) folder قسمتی که با کادر قرمز مشخص شده، رفته و آن را انتخاب کنید.

بعد از اینکه فایل فشرده شما ایجاد شد، می‌توانید نام دلخواهتان را برای آن انتخاب کنید. در نهایت هم می‌توانید فایل فشرده‌ یا زیپ شده‌ای که برایتان ایجاد شده است را انتقال دهید.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا