مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمانمسائل زناشویی

می دانید ارضا نشدن زن می تواند زندگی مشترک شما را به تباهی بکشد؟

مطالب پربازدید

ارضا نشدن زنان در روحیه آن‌ها تاثیر منفی گذاشته و تبعاتی را به همراه خواهد داشت. ارضا نشدن زنان در زمان دخول و هنگام رابطه جنسی دلایل زیادی دارد. علت ارضا نشدن زنان و همچنین راه های درمان ارضا نشدن زنان را در ادامه مفصلا توضیح خواهیم داد. در صورتی که خانمی در رابطه جنسی ارضا نمی شود امکان دارد به بیماری آنورگاسمی گرفتار شده باشد.

این بیماری یک بیماری جنسی محسوب می شود که مانع از رسیدن خانم به اوج لذت جنسی است که در اصطلاح پزشکی آنورگاسمی نام دارد. توجه کنید یکی از مشکلات با اهمیت زندگی زناشویی ارتباط جنسی به شمار می رود که اگر یکی از زوجین در این مورد گرفتار معضلاتی شوند، امکان دارد زندگی آن‌ها با خطراتی روبه‌رو شود بنابراین از هر نوع مشکل جنسی به سادگی عبور نکنید.

بیماری آنورگاسمی بسیار شایع بوده و حداقل از هر پنج زن در جهان، یک نفر به این عارضه گرفتار می شود. شدت ارگاسم در بین زنان بسیار متفاوت است و زنان از نظر میزان ارگاسم ها یا تعداد تحریک مورد نیاز برای رسیدن به ارگاسم با یکدیگر تفاوت زیادی دارند.

ارضا نشدن دختران

مطالب پربازدید

از نظر طبی ارگاسم یعنی احساس لذت شدید جسمی و رهایی از تنش هست که با گرفتگی غیرارادی و هماهنگ عضلات کف لگن همراه است، ولی بعضی مواقع پیش می‌آید که رویه متفاوتی در برداشته باشد. بعضی از خانم‌ها احساس گرفتگی عضلات کف لگن یا لرزش رحم در زمان ارگاسم را دارند. بعضی از خانم‌ها نیز ارگاسم را با احساس گرمایی در تمام بدن توصیف و بعضی دیگر آن را به صورت مورمور شدن تعریف می کنند. طبق تعریف، نشانه های اصلی آنورگاسمی متشکل از عدم توانایی در تجربه ارگاسم یا تاخیرهای طولانی در رسیدن به ارگاسم است.

تعریف ارگاسم

آنورگاسمی اولیه : یعنی این که زن هرگز تجربه ارگاسم را پیدا نکرده است.

آنورگاسمی ثانویه : یعنی این که زن در گذشته ارگاسم را تجربه کرده اما حالا در رسیدن به آن با مشکلاتی مواجه است.

آنورگاسمی موقعیتی : یعنی این که خانم فقط در وضعیت های خاصی می تواند ارگاسم را تجربه نماید، این معضل در خانم‌ها بسیار شایع است. در حقیقت، حدود ۸۰ درصد زنان فقط در نتیجه تحریک کلیتوریس، ارگاسم را تجربه می نمایند.

آنورگاسمی عمومی: یعنی این که زن در هیچ وضعیتی نمی تواند به ارگاسم برسد.

مطالب پربازدید

اوج لذت جنسی یا ارگاسم، رویه‌ای پیچیده و در حقیقت، واکنشی به بسیاری از عوامل جسمی، عاطفی و روانی محسوب می شود. اگر در هر یک از زمینه های زیرخانم‌ها مشکلاتی داشته باشند، امکان دارد روند رسیدن به ارگاسم را مختل نماید.

ارضا نشدن دختران

علل جسمی ارضا نشدن زنان

طیف وسیعی از بیماری ها، تغییرات جسمی و داروها امکان دارد روند رسیدن به ارگاسم را مختل کنند:

بیماری ها

امکان دارد هر بیماری بر چرخه جنسی تاثیر منفی بگذارد، این بیماری‌ها عبارتنداز: دیابت، بیماری های عصب شناختی مثل ام اس و غیره همچنین امکان دارد ارگاسم به خاطر جراحی های زنانه مثل برداشتن رحم یا جراحی برای سرطان های زنان با اختلالاتی مواجه شود. اضافه بر موارد گفته شده، نداشتن تجربه ارگاسم معمولا با سایر مشکلات جنسی مثل آمیزش دردناک همراه خواهد بود.

داروها

اکثر داروها رسیدن به اوج لذت جنسی را با مشکلاتی همراه می‌کنند. برخی از این داروها عبارتند از: داروهای ضد فشارخون، داروهای آنتی هیستامین و داروهای ضدافسردگی علی‌الخصوص داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین مثل فلوکستین اشاره داشت. داروهای ضدافسردگی در مردان نیز امکان دارد موجب عدم رسیدن به اوج لذت جنسی و اختلال نعوظ شوند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

الکل و مواد مخدر

مصرف بیش از حد الکل و مواد روانگردان رویه رسیدن به ارگاسم را با اختلالاتی مواجه می‌سازند.

فرآیند سالمندی

با بالا رفتن سن، تغییراتی طبیعی در بدن، هورمون ها، دستگاه عصبی و دستگاه گردش خون اتفاق می‌افتد که بر فعالیت جنسی تاثیر مشهودی دارد. پایین آمدن میزان هورمون جنسی زنانه استروژن که در هنگام گذر به دوران یائسگی بروز می‌دهد امکان دارد بر اوج لذت جنسی خانم‌ها اثر منفی بگذارد. مقدار پایین استروژن در بدن خانم‌ها می تواند حساسیت کلیتوریس، نوک پستان ها و پوست را کاهش داده و خون رسانی به واژن و کلیتوریس را با اختلالاتی مواجه سازد.  با این وجود، نرسیدن به اوج لذت جنسی تنها به خانم‌های سالمند محدود نشده و بسیاری از زنان بیان می‌دارند که با افزایش سن، تجربه جنسی آن‌ها رضایت بخش‌تر خواهد شد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا