مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

درمان خانگی مدفوع سبز نوزاد در طب سنتی ” علت مدفوع سبز کودکان “

مطالب پربازدید

سلامتی فرزندان ما بسیار اهمیت دارد و با به دنیا آمدن نوزاد در یک خانواده این موضوع اهمیت بیشتری می یابد یکی از مسائلی که نشان دهنده مشکلات و سلامت نوزادان است مدفوع آن فرد می باشد. مدفوع می تواند نشان دهنده عفونت بیماری باشد گاهی اوقات پیش می آید که مدفوع نوزادان سبز می شود و ممکن است باعث ایجاد نگرانی در مادران شود ممکن است مدفوع سبز در نوزادان دلایل گوناگونی داشته باشند و بعضی از افراد روی به درمان خانگی مدفوع سبز کودکان بیاورند، همچنین بعضی از افراد ممکن است درمان مدفوع سبز نوزادان را به وسیله طب سنتی و درمان گیاهی مدفوع سبز را پیشنهاد بدهند.

ما در این مقاله سعی داریم شما را با درمان خانگی مدفوع سبز نوزاد ، درمان مدفوع سبز کودک در طب سنتی، درمان گیاهی مدفوع سبز آشنا کنیم‌.

علت مدفوع سبز کودکان

مدفوع سبز نوزاد می تواند هشدار دهنده باشد اما معمولا دلیلی برای نگرانی نیست، رژیم غذایی و خوردن سبزیجات و میوه باعث ایجاد رنگ سبز در مدفوع می شود اما اگر فرد سبزیجات مصرف نکرده باشد علت مدفوع سبز می تواند به علت عفونت های باکتریایی باشد. رنگ مدفوع در حالت عادی و طبیعی قهوه ای رنگ است که به علت صفرا می باشد صفرا ماده ای است که توسط کبد تولید می شود و از آن جا که صفرا مایع قهوه ای رنگ مایل به سبز است گاهی اوقات به علت اضافه شدن صفرا به مدفوع به رنگ سبز به نظر می آید و در نوزادانی که مکمل های آهن استفاده می کنند مدفوع سبز رنگ می شود.

درمان مدفوع سبز نوزاد در طب سنتی

مطالب پربازدید

دلایل مدفوع سبز در نوزادان

مدفوع سبز رنگ در نوزادان و اطفال زیر یک سال عادی است و رنگ مدفوع نوزادان با رژیم غذایی مادر تغییر می کند. نوزادانی که از شیرخشک تغذیه می کنند مدفوع آن ها می تواند زرد و دارای رگه هایی سبز رنگ باشد وجود مدفوع سبز در نوزادان همراه با اسهال خطرناک است.

درمان خانگی مدفوع سبز

رنگ مدفوع ممکن است به دلیل کنده شدن پرزهای دیواره روده ایجاد شود و شیر یا غذای هضم نشده باعث ایجاد این حالت شود لازم است که در تغذیه نوزاد تغییراتی ایجاد کنید تا مشکلات برطرف شوند اما اگر این وضعیت تکرار شود و نوزاد بهبود نیابد لازم است که آزمایش مدفوع و کشت ادرار انجام شود.

درمان خانگی مدفوع سبز نوزاد

در بسیاری از نوزادان آش گشنیز با سبزی گشنیز و هویج و عدس و مقدار بسیار اندکی سبزی پونه به هضم غذای وی و جلوگیری از یبوست و مدفوع سبز رنگ بسیار کمک کننده است.

درمان مدفوع سبز با طب سنتی

اگر مدفوع سبز نشانه ای بر وجود عفونت بود باید در تغذیه آبکی کودک به اندازه بسیار کم از پودر گیاهان پونه و یا آویشن و یا دمنوش ترنجبین با شیر خشت با مغز فلوس اضافه شود یک قاشق ترکیبی از موارد فوق را دریک لیوان آب جوش به مدت ده دقیقه می گذاریم و سپس دوبار صاف می کنیم و بعد از ته نشین شدن چند قاشق به کودک و بقیه را به مادر کودک می دهیم و این کار را تا ۱۴ روز تکرار می کنیم آن گاه مشاهده خواهید کرد که مدفوع سبز نوزادان پس از گذشت چند هفته چگونه درمان خواهد شد‌.

مطالب پربازدید

مدفوع سبز نوزاد

درمان خانگی گیاهی مدفوع سبز نوزاد

علت ایجاد مدفوع سبز اگر به علت سو هاضمه و هضم نشدن غذای کودک باشد می توانیم به وسیله درمان گیاهی نوزاد را درمان کنیم اما در این روش باید مواظب باشیم تا نوزاد به گیاهان حساسیت نداشته باشد به عنوان مثال اگر به گیاه پونه حساسیت داشته باشد بدن وی پر از جوش می شود بنابراین همانطور که درمان گیاهی می تواند مفید واقع شود گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد مشکلات عدیده ای در کودکان و نوزادان شود.

مدفوع نوزاد

اگر مدفوع سبز به علت سو هاضمه باشد می توانید از لبنیات یا دانه های برنج، سبزیجات خام و چیزهایی که هضم آن ها برای معده سخت است اجتناب کنید. در صورت استفاده از موارد بالا باید ادویه جاتی مانند زنجبیل، دارچین به مقدار بسیار کم به غذای نوزاد و مادر اضافه شود تا هضم غذای وی آسان تر شود. همچنین سوپ و آبمیوه و عسل و پودر سیر بسیار می تواند کمک کننده باشد اما این درمان برای نوزادان بالای شش ماه تا یک سال است.

اسهال سبز رنگ

اگر نوزاد دچار اسهال سبز رنگ باشد می توان کمی زنجبیل را رنده کرده و به یک چهارم فنجان آب اضافه کنیم همچنین می توان این مخلوط را با مقداری بادیان جوشاند و پس از جوشاندن کمی پودر زردچوبه به آن اضافه کرده و آن را بفشارید و سپس به نوزاد بخورانید.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

اگر ۳ تا ۴ حبه سیر و ۱۰تا۱۲ برگ ریحان و یک چهارم فنجان عصاره علف گندم را با هم مخلوط کنید و روزی یک بار از آن به نوزاد بدهید در درمان سو هاضمه و سو جذب و رنگ سبز مدفوع تاثیر بسیار زیادی دارد.

تمامی مطالب گفته شده راهی برای کمک به شما و فرزندان شما است اما باید به این نکته توجه داشته باشید که نوزادان به دلیل شرایط فیزیکی و بدنی که دارند موجوداتی بسیار حساس هستند لذا لازم است در صورت تغییراتی که به نظرتان نگران کننده است به پزشک مراجعه کنید.

امید است که مطالب گفته شده در مورد درمان خانگی مدفوع سبز کودکان، درمان مدفوع سبز کودک در طب سنتی، درمان گیاهی مدفوع سبز کمکی هرچند کوچک به شما عزیزان کرده باشد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا