مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

نشانه ها و علائمی که باید در مورد بیماری ایدز بدانید

مطالب پربازدید

با علائم ایدز آشنا شوید

اچ آی وی  یا همان ایدز سلول هایی در بدن را که با عفونت میجنگند آلوده می کند و به تدریج آن ها را از بین می برد و در نهایت بدن فرد در برابر بیماری هایی که در گذشته به آسانی با آن ها مقابله می کرده است آسیب پذیر و ضعیف می شود. در صورتی که به دنبال بهبود و کاهش علائم ایدز نباشید نشانه ها و علائمی ایدز سیستم ایمنی بدن ضعیف تر می شود و فردی که مبتلا به بیماری ایدز می باشد در برابر بیماری های عفونی دیگر ضعیف تر می شود و خیلی زود از پا در می آید.

این بیماری از طریق خون، ترشحات واژن، شیر مادر، سوزن آلوده و … منتقل می شود. توجه داشته باشید که انتقال این بیماری از طریق روبوسی، دست دادن و یا استفاده از یک ظرف مشترک ممکن نمی باشد. شما می توانید با شناخت نشانه ها و علائمی ایدز  ، این بیماری را بهتر بشناسید و در صورت بروز هر کدام از نشانه های ایدز فورا به چکاپ بروید زیرا این بیماری در برخی از افراد سال ها نهفته می ماند و خود را نشان نمی دهد و در برخی افراد دیگر علائم ایدز در روزهای اول خود را نشان می دهد. توجه داشته باشید که تا به امروز هیچ درمانی برای ایدز یافت نشده است.

نشانه ها و علائمی ایدز
نشانه ها و علائمی ایدز

نشانه ها و علائم بیماری ایدز

جالب است بدانید که علائم اولیه ایدز یک سری عفونت ها هستند که در برخی از افراد مانند سرماخوردگی بروز می دهد و با گلودرد، تب و… همراه است. از علائم ایدز می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن

مطالب پربازدید

2- کاهش وزن فرد

3- تب و اسهال طولانی

4- تخریب سیستم ایمنی

5- زخم های موجود در دهان

6- برونشیت

مطالب پربازدید

7- عفونت باکتریایی

8- مشکلات ریوی

9- سینوزیت

10- تعریق زیاد شبانه

11- تغییر شکل دادن ناخن ها از علائمی می باشد که در صورت بروز بهتر است جهت چکاپ به دکتر مراجعه نمایید

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

12- تبخال های عود کننده و بسیار زیاد

13- سردرد و گلودر های شدید

سخن آخر

شایان ذکر است که در زنان دو الی 6 هفته بعد از ابتلا به بیماری اچ آی وی علائمی مانند سردرد، سرفه، عطسه، آبریزش بینی، تب خفیف، خستگی  و کوفتگی شدید بروز می دهند. در صورت بروز این علائم بهتر است به پزشک مراجعه نمایید. گاهی افراد به دلیل شباهت این علائم به علائم سرماخوردگی، احساس می کنند که به سرماخوردگی مبتلا شده اند و به درمان خودسرانه می پردازند که بسیار خطرناک می باشد.

علائم ایدز در روزهای اول زیاد مشهود نمی باشد یا به صورت یک کسالت جزئی می باشد، گاهی این علائم به صورت تورم غدد لنفاری و عفونت قارچی واژن می باشد. این بیماری در برخی از افراد تا ده سال  هیچ گونه علائمی از خود بروز نمی دهد در حالی که در صورت تشخیص سریع این بیماری می توان آن را متوقف و بهبود بخشید ولی هر چه زمان بیشتری بگذرد درمان این بیماری سخت تر می شود.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا