مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار حوادث

در حادثه واژگونی اتوبوس | دانش آموزان در تبریز | ۲ نفر کشته شدند

مطالب پربازدید

اتوبوس دانش آموزانحادثه واژگونی اتوبوس تبریز

 اتوبوس دانش آموزان که از اردو درحال بازگشت بود، در تبریز واژگون شد.

ظهر امروز چهارشنبه به دلیل لغزنده بودن جاده در ورودی اتوبان کسایی و نرسیده به ائل گلی، اتوبوس دانش آموزان در تبریز واژگون شد.

تاکنون یک دانش آموز و یک بزرگسال جان خود را از دست داده و دیگر دانش آموزان نیز مجروح شده اند.

حادثه واژگونی اتوبوس تبریز بیش از ۱۰ آمبولانس در محل حاضر هستند و امدادگران و آتش ‌نشانان مشغول عملیات امداد و نجات بوده و گزارش تکمیلی متعاقباً اعلام می‌ شود.

مطالب پربازدید

با توجه به شدت حادثه اتوبوس، عملیات نجات برای جستجوی محبوسین به سختی در حال انجام است.

یکی از اعضای کمیته آموزش و تحقیقات مجلس در مورد واژگونی اتوبوس دانشجویی به آرماند گفت: من به خانواده های دانش آموزان فوت شده
تسلیت می گویم و امیدواریم که آسیب دیدگان هر چه زودتر بهبود یابند.
محمد كومی می افزاید: دانشجویان كشور چندین بار دچار حادثه شده اند. از سال گذشته اقدامات مناسبی برای کاهش این مشکل انجام شده است. به گفته وی ، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده.
 تصمیم گرفته شد که از بازداشت و جابجایی وسایل حمل و نقل دانش آموزان در شب خودداری شود و در صورت امکان در مسافت های طولانی با قطار این کار انجام شود.

حادثه واژگونی اتوبوس تبریز

نماینده مجلس تأکید می کند: در بعضی موارد تصادفاتی رخ می دهد ، اما توصیه می شود دانش آموزان تا آنجا که ممکن است با قطار به اردو بروند. قمی می افزاید: در صورت استفاده از اتوبوس باید از شرکت های معتبر و رانندگان باتجربه استفاده شود.
هماهنگی با پلیس نیز لازم است. قمی می گوید: لازم است هماهنگی های لازم با پلیس راهنمایی و رانندگی در جاده انجام شود و مشکلات برطرف شود.
در هر صورت ، ممکن است یک حادثه رخ دهد. با این حال ، ایمنی و امنیت باید در اولویت دانش آموزان باشد. به گفته وی ، در سفرهای دانشجویی توصیه می شود مربی در كنار آنها باشد و به منظور بهبود ایمنی آنها به بسیاری از مسائل پرداخته شود تا شاهد چنین مشكلی نباشیم.
سال گذشته قوانین مربوط به جابجایی دانش آموزان تغییر کرده و تصمیمات جدیدی اتخاذ شد.
اما این اقدامات کافی نیست و باید بیش از پیش توسط کارشناسان و پلیس راهنمایی و رانندگی ، وزارت راه و وزارت راه انجام شود.” او گفت. و معلمان برای کمک به بهبود مقررات و جلوگیری از قاچاق غیر ضروری برای دانش آموزان.
به گفته وی ، اگر لازم باشد دانش آموزان با ماشین سفر کنند ، راننده باید تمام موارد مربوط به قوانین ایمنی و راهنمایی و رانندگی را وضع کند تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا