مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار حوادث

جدیدترین شیوه کلاهبرداری و سرقت موبایل با ترفند کارت به کارت + عکس

مطالب پربازدید

جدیدترین شیوه کلاهبرداری

جدیدترین شیوه کلاهبرداری معاون اجتماعی فتا ناجا گفت: “شهروندان باید مراقب دلالانی باشند که از ترفندهای رجیستری موبایل خود برای سرقت اطلاعات بانکی قربانیان خود استفاده می کنند.”

پلیس آگاهی موفق به شناسایی کلاهبردارانی شد که با شیوه کارت به کارت موبایل شهروندان را سرقت می کردند.کلاهبرداران

۲۱ خرداد مأموران پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت در جریان یک کلاهبرداری قرار گرفتند.

پسر ۳۵ ساله در تحقیقات گفت: «قصد داشتم تلفن همراهم را از طریق انتشار آگهی در یک سایت فروش اینترنتی به فروش رسانم. همان روز اول مرد جوانی به‌نام سهیل سرلک تماس گرفت و قرار شد شب برای دیدن گوشی به خانه‌ام بیاید.

مطالب پربازدید

همان شب مردی شیک پوش به در خانه‌ام آمد و با پیشنهاد قیمت مناسب برای خرید گوشی گفت: هزینه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از طریق نرم افزار موبایل بانک پرداخت می‌کند. شماره کارتم را گرفت و رسید انتقال وجه را هم نشانم داد.

از آنجایی که پولی به حسابم واریز نشد او به من گفت، چون بانک‌ها تعطیل است انتقال وجه دو ساعتی طول می‌کشد. بعد هم با اپراتور بانک تماس گرفت و مرد جوانی که پشت خط تلفن بود با تأیید کسر پول از حساب خریدار گفت: حداکثر تا دو ساعت دیگر پول واریز می‌شود.

خریدار گوشی‌ام ظاهر موجهی داشت و من نیز با تأیید اپراتور تلفن همراه گوشی را به او دادم. اما هرگز پولی به حسابم واریز نشد و بعداً متوجه شدم از من کلاهبرداری شده است.

 شیوه کلاهبرداری

با شکایت مرد جوان تحقیقات آغاز و در ادامه بررسی‌های صورت گرفته کارآگاهان با شکایت‌های مشابه مواجه شدند. کارآگاهان تیم جعل و کلاهبرداری پایگاه یکم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی دریافتند گوشی مسروقه در یک مغازه موبایل فروشی فروخته شده است؛ بنابراین به محل مورد نظر رفتند و با بررسی تصاویر دوربین مداربسته مغازه موبایل فروشی، تصویر فروشنده موبایل و سارق اصلی به‌دست آمد.

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی موفق به شناسایی هویت متهم به نام «بهرام» شده و با شناسایی محل تردد بهرام در حوالی میدان شوش، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی متهم فراری را دستگیر کردند.

مطالب پربازدید

«بهرام» در همان تحقیقات اولیه به ده‌ها فقره کلاهبرداری با این شیوه و با مشارکت فرد دیگری به‌نام مهدی – اپراتور دروغین بانک- اعتراف کرد که بلافاصله مهدی نیز در ساعات پایانی همان روز در میدان تجریش دستگیر و در تحقیقات پلیسی به کلاهبرداری با مشارکت متهم اصلی پرونده اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه قاسم دست خال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در بررسی سوابق متهمان مشخص شد که متهم اصلی پرونده تحت تعقیب مراجع مختلف قضایی و انتظامی قرار داشته که ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران، متهمان برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

تحقیقات برای شناسایی جرایم متهمان و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی کماکان در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

منبع: yjc

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا