مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
عمومی

درمان طاسی سر با روغن “چوب صندل”

مطالب پربازدید

درمان طاسی سر

درمان طاسی سر تحقیقات محققان آلمانی نشان می دهد مالیدن روغن چوب صندل بر پوست فرق سر می تواند امید میلیون ها نفر در جهان را که با طاسی روبرو هستند تحقق بخشید. این محققان می گویند: مالیدن روغن چوب صندل بر روی پوست سر، باعث میشود رشد مو طی مدت شش روز تحریک شود.

محققان لابراتوار موستریوم آلمان بافت فرق سر انسانی را در معرض روغن چوب صندل قرار دادند. آنها دریافتند این روغن موجب تحریک رشد مو تنها در مدت بعد از ۶ روز شد.

بعد از تست های آزمایشگاهی بافت فرق سر، آنها دریافتند فولیکول های مو حاوی گیرنده های بو هستند که به بوی اسانس واکنش نشان می دهند.

از اینرو فولیکول های مو موجب تحریک تکثیر پروتئین اصلی در مو می شوند.نتایج این مطالعه نشان می دهد اسانس موجب تحریک آزادشدن فاکتورهای رشد می شود. از اینرو می توان از این اسانس برای درمان طاسی استفاده شود.

مطالب پربازدید

روغن چوب صندل

درمان طاسی و ریزش شدید مو با کرچک و روغن نارگیل

درمان طاسی سر روغن نارگیل می تواند به نفوذ بیشتر روغن کرچک به ریشه ها کمک کند ، که به نوبه خود باعث تقویت و رشد بیشتر موها می شود.
3 قاشق غذاخوری روغن کرچک و 5 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را مخلوط کنید.
پس از مخلوط کردن ، مخلوط را کمی گرم کنید و سپس آن را به مدت  15 دقیقه روی پوست سر خود ماساژ دهید و 30 دقیقه صبر کنید و موهای خود را با شامپو و آب گرم بشویید.
این کار را به طور منظم 3 بار در هفته انجام دهید.

روغن نارگیل

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا