مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
عمومی

سرکه: یک پاک کننده خانگی چند منظوره بدون مواد شیمیایی است که باید بدانید

مطالب پربازدید

از طرف دیگر ، سرکه غیر سمی و سازگار با محیط زیست است و آن را به محلول نهایی تمیز کردن چند منظوره تبدیل می کند. و بهترین بخش ، بسیار ارزان است.در این مقاله به بررسی مایع ضدعفونی کننده سرکه ، فواید سرکه سیب و فواید سرکه سیب قبل از خواب میپردازیم.

فواید سرکه

پاک کننده های تمام منظوره مناسب هستند زیرا می توان از آنها در بسیاری از سطوح مختلف استفاده کرد. اما علیرغم اثربخشی آنها ، برخی از این پاک کننده ها کاملاً بهداشتی و دوستدار محیط زیست نیستند.

خواندن را ادامه دهید تا دریابید از چه نوع سرکه استفاده می شود ، و همچنین نه روش استفاده از سرکه برای تمیز کردن و ضد عفونی خانه شما.

خوردن سرکه سیب قبل از خواب برای لاغری

مطالب پربازدید

فواید سرکه به عنوان پاک کننده خانگی

احتمالاً اکنون یک بطری سرکه در کمد خود دارید. اما مانند بسیاری ، شما فقط می توانید از سرکه به عنوان سس سالاد یا به عنوان یک ترشی سبزیجات ، گوشت ، مرغ یا ماهی استفاده کنید.

ساخته شده از اسید استیک

اما سرکه فقط برای پخت و پز مناسب نیست. همچنین یک ماده پاک کننده و ضد عفونی کننده عالی محسوب می شود زیرا با اسید استیک ساخته می شود.

اسید استیک یک ترکیب ارگانیک بی رنگ است که به سرکه مزه ترش و بوی تند می بخشد. این ماده همچنین در برخی از پاک کننده های خانگی خریداری شده از فروشگاه ها است.

ماهیت اسیدی سرکه به قدری قوی است که می تواند رسوبات معدنی ، آهک ، گریس و رنده را حل کند. همچنین به اندازه کافی قوی است که می تواند باکتری ها را از بین ببرد.

انواع مختلف سرکه شامل موارد زیر است:

مطالب پربازدید
  • سرکه سیب
  • سرکه سفید مقطر
  • سرکه بازامیک
  • سرکه شراب قرمز یا سفید
  • بهترین نوع سرکه برای استفاده
  • سرکه مقطر سفید بهترین سرکه برای تمیز کردن است زیرا حاوی ماده رنگ آمیزی نیست. بنابراین ، لکه ها را لکه نمی کند. رنگ آمیزی می تواند هنگام تمیز کردن با سرکه رنگ تیره ایجاد شود.

فواید سرکه سیب برای کبد چرب

علاوه بر این ، سرکه سفید مقطر تقریباً 5٪ اسیدیته دارد ، که در بسیاری از پاک کننده های چند منظوره روزمره نیز مشابه سطح اسیدیته است.

درباره بوی سرکه

بوی قوی سرکه سفید می تواند ناخوشایند باشد ، در این صورت می توانید از سرکه سیب به عنوان جایگزین استفاده کنید.

دارای همان خاصیت تمیز کننده با سرکه مقطر سفید است ، اما از آنجا که با تخمیر آب سیب درست می شود ، رایحه ای کمی شیرین نیز دارد.

سرکه سیب از رنگ تیره تری برخوردار است ، بنابراین قبل از استفاده به عنوان پاک کننده آن را با آب رقیق کنید.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

اگر از سرکه به عنوان مواد شوینده استفاده می کنید ، بوی آن حدود یک ساعت می ماند. با این حال ، این ممکن است قیمت کمی برای پرداخت یک پاک کننده غیر سمی ، طبیعی و سازگار با محیط زیست باشد.

می توانید بوسیله افزودن چند قطره روغن ضروری مانند روغن لیمو ، روغن اسطوخدوس یا روغن نعناع به بطری اسپری حاوی محلول آب سرکه ، بوی آن را نقاب کنید.

خواص سرکه سیب برای بدنسازی

یا پنجره ای را باز کنید و اجازه دهید کمی هوای تازه در آن باشد تا بوی شما سریعتر از بین برود.

در اینجا به برخی از کاربردهای رایج سرکه در اطراف خانه می پردازیم.

فواید سرکه سیب قبل از خواب

شیشه

برای تمیز کردن لیوان خود از سرکه استفاده کنید. یک قسمت آب و دو قسمت سرکه را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. محلول را روی سطوح شیشه ای اسپری کنید و برای پایان بدون رطوبت آن را پاک کنید.

کانتر

از آنجا که سرکه یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی است ، می تواند پس از تهیه غذا ، سطوح را تمیز و ضد عفونی کند.

همچنین سرکه می تواند بوهای ناخوشایند را از بالای میز جدا کند ، اما نباید از آن در گرانیت یا سنگ مرمر استفاده کرد. از یک پاک کننده سنگ طبیعی به عنوان جایگزین استفاده کنید. اسید موجود در سرکه می تواند درخشش یک سنگ طبیعی را کاهش دهد.

سرکه همچنین می تواند مورچه هایی را که ممکن است شب ها سطوح کار را برای ضایعات مواد غذایی تمیز کنند ، مهار کند.

شیرآلات

2 قاشق چایخوری سرکه و 1 قاشق چایخوری نمک را مخلوط کنید تا رسوب کلسیم از شیر آب و وسایل جدا شود. این محلول همچنین می تواند لکه های آب سخت را از سر دوش دور کند.

برای خلاص شدن از شر لکه های سخت ، وسایل و شیرهای آب را با سرکه اسپری کنید ، سپس کیسه را در طول شب بچسبانید. صبح روز بعد آنرا پاک کنید و بشویید.

فواید سرکه سیب برای پوست

فواید سرکه برای حمام ها و حوضچه ها

پاک کردن صابون ضخیم و کپک زده بسیار دشوار است. سرکه سفید بدون آب را روی دیوارهای وان حمام اسپری کنید و دوش بگیرید. چند دقیقه سرکه را رها کنید ، سپس آنرا پاک کنید و بشویید.

یا جوش شیرین و سرکه را مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود.

2 تا 3 فنجان سرکه حل نشده را درون ظرف توالت بریزید و بگذارید تا 3 ساعت بماند. با یک برس توالت پاک کنید و بشویید. این به پاک کردن حلقه ها در اطراف کاسه و از بین بردن بوی نامطبوع از توالت کمک می کند.

طبقه

سرکه همچنین تمیز کننده کف بسیار خوبی است ، اما فقط در انواع خاصی از کف وجود دارد.

سرکه را نباید در کف چوب سخت استفاده کرد زیرا انتها را حل می کند و علامت های سفید را ترک می کند. اسید طبیعی موجود در سرکه همچنین می تواند به کفهای طبیعی سنگ آسیب برساند.

با این وجود می توانید از سرکه روی مشمع کف اتاق بدون موم استفاده کنید.

نصف لیوان سرکه را به نصف گالن آب اضافه کنید. برای تمیز کردن کاشی های سرامیکی ، 1/2 فنجان سرکه را به 1 گالن آب اضافه کنید.

فواید سرکه انگور

فواید سرکه برای ماشین ظرفشویی

برای نفوذ به مانده صابون ماشین ظرفشویی ، 1 لیوان سرکه را به محفظه شستشو اضافه کنید و بگذارید ماشین ظرفشویی یک چرخه کامل را اجرا کند.

سخت افزار

برای خلاص شدن از شر بوی بد در مایکروفر ، یک کاسه حاوی یک چهارم فنجان سرکه و یک فنجان آب را درون میکروفون قرار دهید
برای چند دقیقه گرم کنید. این محلول همچنین می تواند هر لکه ای سرسخت را نرم کند.

سرکه همچنین برای تمیز کردن داخل و خارج وسایل از جمله فولاد ضد زنگ بسیار عالی است. قطعات مساوی سرکه و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید ، سپس وسایل را اسپری کنید.

برای پاک کردن محلول از یک پارچه میکرو فیبر تمیز استفاده کنید. از پدهای ساینده استفاده نکنید که می تواند سطح دستگاه ها را خراش دهد.

شستشو

سرکه سفید مقطر نیز گزینه خوبی برای از بین بردن بو و لکه های پارچه ای است. از سرکه تیره استفاده نکنید زیرا ممکن است لباس شما لکه دار شود. یک فنجان سرکه را به چرخه شستشو اضافه کنید.

آیا سرکه می تواند سلامت هضم را بهبود بخشد؟

سرکه یک پاک کننده عالی خانگی است ، بنابراین آیا می تواند به دستگاه گوارش داخلی کمک کند؟

سرکه – یا به طور خاص سرکه سیب – به عنوان یک داروی طبیعی برای مشکلات گوارشی مورد توجه قرار گرفته است ، اگرچه هیچ مطالعه و یا تحقیقات دقیقی برای حمایت از این ادعاها انجام نشده است.

فواید سرکه ممکن است نفخ را تسکین دهد

اما ، با توجه به اینکه چگونه می تواند سطح اسیدیته در معده را افزایش دهد ، آب سیب می تواند مشکلات گوارشی را بهبود بخشد.

این می تواند به تسکین علائمی مانند نفخ ، که بعضی اوقات به دلیل کمبود اسید معده ایجاد می شود ، کمک کند.

ممکن است با ریفلاکس اسید مبارزه کند

سرکه سیب همچنین ممکن است به مبارزه با ریفلاکس اسید کمک کند.

یکی از عقاید این است که سرکه می تواند سطح pH در معده را متعادل کند ، که نه تنها به خنثی کردن اسید معده کمک می کند بلکه از رشد بیش از حد باکتری های بد در روده نیز جلوگیری می کند.

این ممکن است به کاهش التهاب روده کمک کند.

خواص سرکه سیب برای قلب

فواید سرکه ممکن است سموم بدن را بیرون بیاورد

یکی دیگر از مزایای گفته شده سرکه سیب ، توانایی آن در بیرون راندن سموم از بدن است. برخی افراد از آن به عنوان یک سم زدایی طبیعی و همچنین درمانی برای یبوست و یک ماده کاهش وزن استفاده می کنند.

با آب رقیق کنید و فقط یک فنجان در روز بنوشید

تنها راه دانستن اینکه آیا سرکه سیب می تواند سلامت دستگاه گوارش را بهبود بخشد ، امتحان کردن آن و سپس دیدن احساس شما است. 1-2 قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک فنجان بزرگ آب مخلوط کرده و آن را بنوشید.

از سرکه سیب آلی و بدون فیلتر استفاده کنید و فقط یک فنجان در روز بنوشید.

طبیعی است که برخی رسوبات شناور شوند. به این مادر گفته می شود. بیش از حد سرکه سیب می تواند به مینای دندان آسیب برساند.

خلاصه

سرکه فقط برای پخت و پز نیست. همچنین یک پاک کننده خانگی ارزان قیمت و سازگار با محیط زیست است. در بیشتر موارد ، فقط باید سرکه را با آب مخلوط کنید.

اگرچه می توانید نمک و جوش شیرین به آن اضافه کنید تا یک پاک کننده ساینده تر یا چند قطره روغن ضروری برای ایجاد رایحه سبک تر استفاده کنید.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا