عمومی

راهکار قانونی برخورد با کسی که شارژ ساختمان را پرداخت نمی کند چیست؟

آپارتمان نشینیبرای جلوگیری از مشکلات آپارتمان‌نشینی، قانون تملک آپارتمان‌ها وضع شده، اما مهم این است که فرهنگ و اخلاق آپارتمان‌نشینی در جامعه امروزی نهادینه شود.

راهکارهای قانونی برخورد با کسی که شارژ ساختمان را پرداخت نمی کند، این است که، در صورت خودداری مالک یا مستأجر یا استفاده کننده از پرداخت سهم خود از هزینه های مشترک، مدیر ساختمان مراتب را از طریق ثبت اظهارنامه در دفاتر خدمات قضایی، به وی ابلاغ می کند و اگر ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه، وی سهم بدهی اش را پرداخت نکند مدیر ساختمان می تواند از دادن خدمات مشترک از قبیل شوفاژ، تهویه مطبوع، آب گرم، برق، گاز و غیره خودداری کند.(ماده ۱۰ مکرر قانون تملک آپارتمان ها مصوب ۱۳۴۳/۱۲/۱۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی)
اگر مالک یا مستأجر علیرغم قطع خدمات مشترک بازهم از پرداخت بدهی اش امتناع کرد، مدیر ساختمان به اداره ثبت محل وقوع آپارتمان مراجعه و اداره ثبت بر مبنای اظهارنامه ابلاغ شده علیه شخص امتناع کننده، اجراییه صادر خواهد کرد.
علاوه بر آن مدیر ساختمان می تواند به دادگاه حقوقی دادخواست بدهد. دادگاه به این گونه دعاوی خارج از نوبت رسیدگی می کند و واحد بدهکار را از دریافت خدمات دولتی که به مجموعه ارائه می شود محروم می کند و تا دو برابر مبلغ بدهی او را به نفع مجموعه، جریمه خواهد کرد.

ازدحام جمعیت برای دریافت دینار در مرز مهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید