فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان زگیل تناسلی خفیف | حالت های مختلف زگیل تناسلی و روش های درمانی

درمان زگیل تناسلی خفیف

زگیل تناسلی نوعی عفونت ویروسی است. ویروسی که باعث ایجاد این زگیل ها می شود. ویروس اچ پی وی یا پاپیلومای انسانی است. بیش از ۱۰۰ نوع از این ویروس وجود دارد. نوع تناسلی این ویروس قابلیت انتقال از طریقه رابطه چنسی و ایجاد زگیل تناسلی را دارد. برخی از این زگیل ها حالت خفیف دارند و برخی نیز شدید هستند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد درمان زگیل تناسلی خفیف صحبت کنیم. پس همراه ما باشید.

اکثر زگیل های تناسلی در دو حالت وجود دارند؛

  • حالت اول زمانی است که فرد آلوده به ویروس است اما هیچ گونه علائم بالینی نداشته و اصلا مشخص نیست فرد آلوده شده است.
  • در حالت دوم ممکن است زگیل های ریزی به شکل خال های گوشتی ریز ظاهر می شوند و گاه فقط با میکروسکوپ قابل مشاهده هستند. این زگیل ها گاه خود به خود از بین می روند و خفیف هستند. این نوع زگیل ها معمولا در یک دوره ظاهر می شوند و در یک دوره دیگر از بین می روند.

درمان زگیل تناسلی خفیف

علت ابتلا به زگیل تناسلی

معمولا علت بیش از ۹۰% زگیل های تناسلی، تماس جنسی آلوده از فرد مبتلا به فرد دیگر است.

ظاهر و شکل زگیل های تناسلی خفیف

این نوع زگیل ها، همرنگ پوست هستند و معمولا در ناحیه تناسلی و اطراف مقعد ظاهر می شوند. اکثر این زگیل ها بدون درد بوده و به شکل خوشه ای ظاهر می شوند. اگر به این زگیل ها مبتلا هستید باید قبل از رابطه نسبت به درمان آن ها اقدام نمایید.

روش های درمان زگیل تناسلی خفیف

این نوع زگیل ها یا اصلا ظاهر نمی شوند یا اگر ظاهر هم شدند به شکل خال های ریزی هستند که خود به خود از بین می روند و نیازی به درمان خاصی ندارند ولی یک اسپری کرایو راه درمانی هست که برای از بین بردن زگیل های خیلی سطحی فوق العاده موثر است. بیشترین  جایی که این زگیل ها دیده می شوند روی آلت تناسلی مرد ، بیضه و در ناحیه شرمگاهی می باشد.

درمان زگیل تناسلی خفیف

مدت زمان درمان زگیل تناسلی

مدت زمان درمان این زگیل ها مشخص نیست. گاهی اوقات یک ماه می آیند و یک ماه می روند و گاهی هم کلا دو هفته هستند و خود به خود ناپدید می شوند. اما باید بدانید تا زمانی که زگیل به صورت ظاهری وجود دارد امکان آلودگی فرد دیگر هست باید از انجام رابطه جنسی خود داری کرد، بعد از درمان کامل از زگیل ها، انجام رابطه جنسی بلا مانع است.

زگیل تناسلی نوعی عفونت ویروسی ناشی از پاپیلومای انسانی است که گاه اصلا ظاهر نمی شوند و گاه به شکل خال های ریز گوشتی در ناحیه تناسلی ظاهر می شوند و پزشک با معاینه بالینی این زگیل ها، روش درمانی مناسب را تجویز می نماید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.