مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار پزشکی

معیارهای لازم برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ایمپلنت دندان

مطالب پربازدید

کاشت ایمپلنت دندان یکی از روش‌ های مهم برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته است که می ‌تواند تاثیر چشمگیری در زیبایی چهره افراد و اعتماد به نفس آن ها داشته باشد، اما مراجعه به متخصصین ایمپلنت با تجربه مهم ترین نکته در موفقیت کاشت ایمپلنت محسوب می ‌شود. مزایای کاشت ایمپلنت دندان توسط یک متخصص با تجربه بسیار زیاد است اما مهم ترین آن افزایش زیبایی چهره، بهبود فرآیند جویدن و بلع غذا، بهبود قدرت تکلم و ارتباط با سایرین و محافظت از سایر دندان ها بر شمرده می ‌شود. در ادامه مزیت ‌های کلی انجام کاشت ایمپلنت به طور کامل معرفی خواهند شد.

 

معرفی مزیت ‌های انجام کاشت ایمپلنت

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، با توجه به تاثیر چشمگیر زیبایی و سلامت دندان ها در زیبایی چهره و جلوگیری از پیری زودرس بسیاری از افراد به دنبال پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته خود هستند تا زیبایی چهره خود را تامین کنند. با توجه به اینکه ظاهر ایمپلنت ها کاملاً مشابه دندان های طبیعی است انجام جراحی ایمپلنت می تواند به داشتن لبخندی زیبا و پیشگیری از پیری زودرس کمک کند. همچنین در فرآیند جویدن و بلع غذا تأثیر گذارند. ایمپلنت ها ظاهر و عملکردی شبیه  دندان های طبیعی دارند و همین مسئله موجب می ‌شود افراد بیشتر به جای رفتن به سراغ دندان های مصنوعی از ایمپلنت های دندانی استفاده کنند تا هیچ محدودیتی در مصرف مواد غذایی نداشته و بتوانند رژیم غذایی که پیش از از دست دادن دندان‌ ها داشته ‌اند را ادامه دهند.

نقش ایمپلنت در بهبود روابط اجتماعی

در کنار همه این موارد نقش کلیدی دندان ‌ها در تکلم در نتیجه برقراری ارتباط با دیگران قابل چشم پوشی نیست. اهمیت نحوه تکلم موجب می ‌شود افراد در صورت بروز مشکل در گفتار خود دچار کاهش اعتماد به نفس شده و کم کم در جامعه منزوی شوند. در نتیجه، از دست دادن دندان ها می تواند موجب پرهیز آن ها از برقراری ارتباط با دیگران شده و از نظر موقعیت اجتماعی بیماران را با مشکل روبرو کند. به همین خاطر بیماران باید به سرعت به سراغ کاشت ایمپلنت بروند تا از نظر برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل نشوند. در نهایت باید به این مسئله اشاره کرد که در فواصل خالی ایجاد شده میان دندان ها در اثر از دست رفتن یک یا تعدادی از دندان ها ممکن است باکتری ها و پلاک ها تجمع پیدا کنند و موجب بروز عفونت لثه و یا پوسیدگی دندان ‌ها شوند. به همین دلیل با کاشت ایمپلنت می ‌توان از التهاب و عفونت لثه، تحلیل استخوان فک و پوسیدگی سایر دندان ها جلوگیری نمود.

مطالب پربازدید

ویژگی های حائز اهمیت در انتخاب کلینیک دندانپزشکی

هنگام انتخاب بهترین کلینیک کاشت ایمپلنت،  باید استریلیزاسیون و کیفیت مواد مصرفی را در نظر گرفت. همچنین فضای کلینیک و نحوه رفتار کارکنان آن با بیماران، هزینه ‌ای که برای درمان دریافت می ‌شود و سرعت ارائه خدمات بسیار اهمیت دارد. متخصصین ایمپلنت که در این کلینیک های دندانپزشکی وظیفه ارائه خدمات به بیماران را به عهده دارد نیز مهم ترین ویژگی محسوب می‌ شود. در کلینیک دندانپزشکی دکتر عباس گشاده رو حتی قبل از شیوع ویروس کرونا، کلیه تجهیزات و وسایل و حتی محیط کلینیک به طور کامل ضد عفونی و استرلیزه می شد تا بیماران بتوانند با خیال راحت حتی در این دوران جهت دریافت خدمات دندانپزشکی به کلینیک ایشان مراجعه کنند.

نکته حائز اهمیت دیگر کیفیت مواد مورد استفاده در ایمپلنت است. پایه ایمپلنت از جنس تیتانیوم ساخته می‌ شود تا با بدن انسان سازگار باشد. این پایه در استخوان فک قرار می‌ گیرد و یک تاج مصنوعی دندان از جنس سرامیک روی آن نصب می ‌شود. این تاج ظاهری کاملاً مشابه دندان های طبیعی دارد. در صورتی که هر یک از این اجزا از کیفیت مناسب برخوردار نباشند، فرایند کاشت ایمپلنت با شکست روبرو می شود. در نتیجه مراجعه به کلینیک دندانپزشکی که مواد با کیفیت و مطابق روز دنیا استفاده کند بسیار مهم است.

کلینیک دندانپزشکی دکتر عباس گشاده رو از تجهیزات و امکانات پیشرفته و مطابق با استاندارد های به روز دنیا استفاده می کند. مرحله بعدی محیطی آرام و آرامش بخش در کلینیک است که کارکنان آن کاملا حرفه ‌ای و با اخلاق با بیماران برخورد داشته باشند. بسیاری از بیمارانی که برای دریافت خدمات دندانپزشکی به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می‌ کنند دچار اضطراب و استرس و ناراحتی و درد هستند. به همین دلیل کارکنان باید صبور بوده و با آن ها همدردی کنند و سعی کنند خیلی سریع شرایط را برای دریافت خدمات بیماران فراهم کنند و از آزردگی خاطر آن ها جلوگیری نمایند.

مطالب پربازدید

محیط کلینیک دکتر عباس گشاده رو بسیار آرامش بخش و خوش انرژی است و کار کنان حرفه ‌ای نیز خوش رو و خوش برخورد هستند. همچنین سرعت ارائه خدمات در کلینیک ایشان به دلیل داشتن نیروهای کاربلد و حرفه ای بسیار سریع است. در نتیجه نیازی به مراجعه های زیاد و طولانی مدت جهت دریافت خدمات نیست. همچنین در راستای کاهش هزینه های بیماران خود در شرایط اقتصادی کنونی نیز امکان ارائه قسطی هزینه کاشت ایمپلنت و سایر خدمات دندانپزشکی را فراهم آورده است تا بیماران بتوانند با خیال راحت تحت درمان قرار بگیرند.

نکته حائز اهمیت دیگر در میزان موفقیت فرآیند ایمپانت دندان، میزان تخصص دندانپزشک مربوطه است. علاوه بر مدرک تخصصی دندانپزشک، لازم است که وی از تجربه کافی در فرآیند کاشت ایمپلنت درمان برخوردار باشد. دانش و تجربه دو مولفه اساسی در انتخاب بهترین متخصص کاشت ایمپلنت در تهران و سایر شهرها است و لازم است افراد قبل از تصمیم به کاشت دندان، در این باره تحقیقات لازم را داشته و بهترین گزینه را برگزینند که از موفقیت درمان اطمینان بیشتری داشته باشند. دکتر عباس گشاده رو نه تنها مدرک تخصص جراحی لثه و کاشت ایمپلنت را دارد، بلکه  سابقه بیش از ۵ هزار جراحی موفق در این زمینه را داشته است.

نکته حائزاهمیت دیگر، موقعیت مکانی کلینیک کاشت ایمپلنت است که میتواند در اسایش و راحتی مراجعین نقشی انکارناپذیر را داشته باشد. در شهرهای شلوغ، دسترسی آسان و سریع به کلینیک دندانپزشکی از نقاط مختلف شهر میتواند ارامش خاطر بیماران را در پی داشته باشد و استرس و نگرانی های قبل از فرایند درمان را در آنها به حداقل برساند.

در پایان میتوانید با مراجعه به وبسایت شخصی دکتر عباس گشاده رو به آدرس tehranimplantteam.com/ با نمونه های درمانی موفق متعدد ایشان بیشتر آشنا شده و از مقالات اموزشی ایشان در زمینه کاشت ایمپلنت و جراحی لثه بهره مند شوید.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا