مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار پزشکی

از دور ریختن پوست “تخم مرغ” خودداری کنید

مطالب پربازدید

پوست تخم مرغ

خواص پوست تخم مرغ به عنوان منبعی از کلسیم توجه بسیاری از محققان، کشاورزان، صاحبان حیوانات خانگی و افراد علاقه مند به درمان های طبیعی را به سمت خود جلب کرده به طوریکه از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است. استفاده از پوست تخم مرغ به جای دور ریختن آن به عنوان منبعی از کلسیم برای تغذیه حیوانات یا کوددهی، به حفظ محیط زیست کمک می کند.

چالش ها

استفاده از پوست تخم مرغ به عنوان منبع کلسیم در رژیم غذایی ممکن است به دلیل وجود باکتری سالمونلا باعث مسمومیت غذایی یا سایر آلودگی های باکتریایی شود. کلسیم موجود در هر پوست تخم مرغ ممکن است با دیگری متفاوت باشد و این میزان کلسیم به نحوه ی استخراج این ماده معدنی بستگی دارد. براساس انجمن تخم مرغ امریکا، پاستوریزاسیون پوست تخم مرغ ها با دمای حداقل ۱۴۰ درجه فارنهایت (۶۰.۰ درجه سانتی گراد) به مدت ۳ و یک دوم دقیقه انجام می شود به طوریکه در این شرایط دمایی بیشتر باکتری ها از بین می رود.
پوست تخم مرغ

فواید

براساس نتایج مطالعه چاپ شده در مجله بین المللی تحقیقات دارویی بالینی ، پودر پوست تخم مرغ علائم درد را در آرتروز کاهش داده، باعث افزایش تحرک شده و کاهش تراکم استخوانی را در بانوان بعد از یائسگی متوقف می کند. نور خورشید و کلسیم از بیماری های متابولیک استخوان در لاک پشت تحت عنوان سندرم نرمی پوسته جلوگیری می کند. به صورت پخته و خرد شده، منبعی از کلسیم برای بدن لاک پشت فراهم می کند. پودر پوست تخم مرغ همچنین به مرغ ها و سایر پرنده ها کمک می کند تا تخم هایی با پوسته ی ضخیم تری به وجود آورند.
آماده سازی

زمانیکه پوست ها را به اندازه ی کافی برای از بین بردن هر گونه باکتری می جوشانید، برای خشک کردن در معرض نور خورشید قرار داده و آنها را با پارچه ی منفذ داری بپوشانید تا از ورود میکروب به آنها جلوگیری شود. همچنین می توانید در فر با حرارت ۱۴۰ درجه فارنهایت یا ( ۶۰.۰ درجه سانتی گراد) پوست را خشک کنید. در صورت مصرف برای انسان از چرخ قهوه برای پودر کردن پوسته تخم مرغ ها استفاده کنید. همچنین برای مصرف مرغ ها و سایر پرندگان، مخلوط کن انتخاب مناسبی است. از طرفی لاک پشت ها و خزندگان برای خوردن پوست تخم مرغ ها، تکه های بزرگتری را نسبت به حالت پودری یا شنی ترجیح می دهند.
نگهداری

وزارت کشاورزی ایات متحده توصیه می کند که هر چیز حاوی تخم مرغ یا مرتبط به فرآورده های تخم مرغ را بین ۳ تا ۴ روز بعد از آماده سازی اولیه مصرف کنید. پودر پوست را در ظرف دربسته ای در یخچال بین ۰ تا ۴۰ درجه فارنهایت یا ( ۰ تا ۴.۴ درجه سانتی گراد) نگهداری کنید.

مطالب پربازدید

از گرفتگی لوله های فاضلاب با پوسته تخم مرغ

ریختن پوسته های تخم مرغ خرد شده روی صافی فلزی سینک ظرفشویی باعث تمیز شدن و جلوگیری از گرفتگی لوله ها می شود. آنها همچنین از عبور ذرات جامد و تخلیه چربی به درون لوله ها جلوگیری می کنند.

 استفاده از پوسته تخم مرغ به عنوان ماده تمیز کننده

اگر می خواهید داخل ظرف را با درپوش تمیز کنید ، می توانید مقداری از پوسته تخم مرغ خرد شده را درون ظرف بریزید ، آن را با آب تقریباً سرد پر کنید و چندین بار تکان دهید. نتیجه فوق العاده خواهد بود.

تمیز کردن لباس های سفید با پوست تخم مرغ

اگر نگران خاکستری بودن لباس سفید خود هستید ، کافی است کمی پوسته تخم مرغ را در صافی بریزید و آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

منبع: نسخه

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا