مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

ثبت نام فرزندان غیر شاغل بازنشستگان کشوری در بانک اطلاعاتی برای اولویت استخدام

مطالب پربازدید

فرزندان غیر شاغل بازنشستگانجمشید تقی‌زاده گفت: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری، از ۲۳ تیرماه ۹۷ با هدف جمع‌آوری اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، شغلی و علمی فرزندان بازنشستگان تحت پوشش آغاز به کار کرد تا در زمان مورد نیاز که از سوی هر یک از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری تعیین می‌شود، با در نظر گرفتن تخصص‌ها، دانش و مهارت‌های فردی و با اولویت اشتغال فرزندان بازنشستگان کشوری، از اطلاعات و داده‌های این سامانه برای به کارگیری این افراد استفاده شود.

قرار است در مرحله نخست و پس از گذشت بیش از سه ماه از آغاز به کار این بانک اطلاعاتی، داده‌های جمع‌آوری شده در اختیار شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برای کمک به ایجاد اشتغال فرزندان قرار گیرد.

تا نیمه نخست آبان ماه امسال، تعداد ۲۱ هزار و ۸۵۰ نفر به صورت آنلاین از استان‌های مختلف کشور در این سامانه ثبت‌نام کردند. تحصیلات ثبت شده این افراد، از مقطع دیپلم تا دکتری را شامل می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: براساس ابلاغی که به تمامی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق شده است، حق تقدم به کارگیری نیرو در شرکت‌های تابعه صرفاً با فرزندان متخصص بازنشستگان مشترک صندوق خواهد بود. در این ابلاغ ۲۰۰ شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری موظف هستند که در استخدام‌های جدید خود حتماً از این بانک اطلاعاتی استفاده کرده تا به کارگیری نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده از میان فرزندان بازنشستگان صورت پذیرد.

مطالب پربازدید

تقی زاده ادامه داد: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری همچنان فعال است و فرزندان متخصص و غیرشاغل بازنشستگان کشوری می‌توانند در مهلت باقی مانده با مراجعه به سایت پایش به آدرس www.payesh۸۵۲۳.ir اطلاعات شغلی، تحصیلی و مهارتی خود را ثبت کنند.

 

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا