سیلاببنا بر گزارش اصغری (کارشناس هواشناسی): تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد از سمت شمال غرب (آذربایجان غربی و شرقی و کردستان) ابر‌های باران زا ظاهر شده اند و در بسیاری از مناطق بارش‌ها شروع شده است و هرچه زمان جلوتر می‌رود این ابر‌ها وسعت بیشتری را پیدا می کنند.

وی همچنین گفت: از روز یکشنبه مردم در کردستان، همدان، زنجان، استان مرکزی، کرمانشاه، قزوین، چهار محال و بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد، سواحل دریای خزر، قم، اصفهان، البرز، خوزستان و تهران منتظر بارش باشند و به طور کلی سرتاسر نیمه غربی را این شرایط جوی در بر می‌گیرد و احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر عمومی در استان‌های مرتبط با کوه‌های زاگرس بسیار زیاد است.

این شرایط را با ۲۴ ساعت تاخیر (دوشنبه) در بخش‌های مرکزی‌تر مانند شرق اصفهان خواهیم داشت.

وی گفت: احتمال تگرگ و صاعقه هم وجود دارد. کسانی که در فضای باز رفت و آمد می‌کنند باید مراقب باشند و در تهران هم امشب هوا ابری و بارانی خواهد بود و در ادامه کاهش دما هم خواهیم داشت.

وی گفت: فقط بخشی از کشور که یکشنبه و دوشنبه بارندگی نخواهد داشت منتها الیه جنوب شرق است، یعنی بخش‌هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود.

سه‌شنبه شاخه اصلی موج ایران را جاروب می‌کند و خارج می‌شود، اما با وجود رطوبتی که در منطقه است باید منتظر وقوع رگبار و رعد و برق در ساعات بعد از ظهر باشیم.

وی گفت: در روز طبیعت هم مطابق با سال‌های گذشته در ساعات بعدازظهر باید منتظر بارندگی باشیم. مردم باید تمهیدات لازم را در نظر بگیرند که برای‌شان مشکلی ایجاد نشود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here