مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

کارگران ساختمانی بیمه شده دارای 60 سال سن مستمری بازنشستگی دریافت می کنند

مطالب پربازدید

کارگران ساختمانی بیمه شده دارای 60 سال سن مستمری بازنشستگی دریافت می کنندبر اساس ماده 10 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی، تمامی کارگران ساختمانی بیمه شده با داشتن حداقل سابقه مقرر در قانون تامین اجتماعی و شصت سال تمام سن و یا داشتن 35 سال سابقه پرداخت حق بیمه در ازای دریافت 30 روز مستمری می توانند بازنشسته شوند.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی و عضو شورای عالی حفاظت فنی در این رابطه گفت: افزایش سن بازنشستگی از 30 سال به 35 سال ظلم بزرگی به کارگران ساختمانی بیمه شده است. سال گذشته در خصوص کاهش سن بازنشستگی کارگران ساختمانی از 35 به 30 سال استفساریه ای به هیئت رئیسه مجلس و نمایندگان ارائه کردیم که متاسفانه هنوز جوابی به ما داده نشده ولی ما امسال این مصوبه را با جدیت پیگیری می کنیم.

هادی ساداتی همچنین اظهار کرد: ما در شورا اصل طرح سخت و زیان آور کردن کارگران ساختمانی را بررسی می کنیم و بعد از آن که نهایی شد اگر لازم بود به مجلس برود از طریق شورای عالی حفاظت فنی استفساریه ای به مجلس ارائه می کنیم.

گفتنی است که، سایر بیمه شدگان تامین اجنماعی به شرط داشتن حداقل 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه می توانند خود را بازنشسته کنند.

مطالب پربازدید

 

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا