مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

شرایط معافیت بخشودگی سنی مشمولان سربازی اعلام شد

مطالب پربازدید

سربازیرئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ضوابط و شرایط معافیت بخشودگی سنی مشمولان سربازی را اعلام کرد.

سردار تقی مهری گفت:  طبق ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، برای متولدین سال‌های ۵۴ و ما قبل متناسب با مدرک تحصیلی آنان، معافیت بخشودگی سنی در نظر گرفته شده که افراد واجد شرایطی که تاکنون موفق به بهره‌مندی از این معافیت سربازی نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ درخواست خود را ثبت کنند. در این نوع معافیت علاوه بر شرط سنی، مقطع تحصیلی مشمولان نیز ملاک عمل است.

 

در ابلاغیه شرایط معافیت بخشودگی سنی مشمولان سربازی، شرط سنی برای دارندگان مدارک تحصیلی زیردیپلم تا لیسانس تا پایان سال ۱۳۵۴، فوق لیسانس تا پایان سال ۱۳۵۲ و دکترای غیر پزشکی تا پایان سال ۱۳۵۰ تعیین شده است.

مطالب پربازدید

وی همچنین در مورد دیگر شرایط معافیت بخشودگی سنی مشمولان سربازی اظهار کرد: به استناد تبصره یک ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی، شناسنامه عکس‌دار مشمولان بالای ۵۰ سال به شرط اینکه تغییرات سنی نداشته باشد به منزله تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است و نیازی نیست برای کارت معافیت سربازی اقدام کنند.

افرادی که سن آنان بالای ۵۰ سال است در صورت تمایل و نیاز به دریافت کارت معافیت سربازی، می‌توانند برای ثبت درخواست خود از طریق دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.

مطالب پربازدید
منبع
ایسنا
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا