مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

جزییاتی از تسهیلات سربازی | به مددجویان کمیته‌ امداد

مطالب پربازدید

سربازیجزییاتی از تسهیلات سربازی

جزییاتی از تسهیلات سربازی مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته‌امداد امام خمینی (ره) جزئیات ارائه تسهیلات نظام وظیفه برای مددجویان تحت حمایت این کمیته را تشریح کرد.

مجید زارع فرد با اشاره به اینکه تسهیلات کمیته امداد برای معافیت دو گروه از مددجویان انجام می‌شود، گفت: براساس این تسهیلات یکی از فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار تحت حمایت و یگانه فرزند ذکور خانواده‌های تحت حمایتی که حداقل ۳ خواهر دارند می‌توانند از خدمت سربازی معاف شوند. این افراد حتما باید تحت پوشش کمیته امداد و کمک معیشت بگیر باشند.

جزییاتی از تسهیلات سربازی وی ضمن تشریح جزئیات و شرایط این گروه اظهار کرد: معافیت یکی از فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار نیز ممکن است در اثر طلاق باشد که باید حتما سه سال از زمان طلاق پدر و مادر و دو سال از تحت حمایت بودن مادر در کمیته امداد گذشته باشد. همچنین اگر این شرایط در صورت فوت سرپرست باشد، باید ۶ ماه از تحت حمایت بودن آنها گذشته باشد تا بتوانند از این خدمت بهره مند شوند.

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد با اشاره به تعداد افرادی که از این خدمات استفاده کرده‌اند نیز تصریح کرد: براساس آخرین آمار تا امروز ۴۷۵۵ نفر  از خدمت سربازی معاف شده‌اند.

مطالب پربازدید

زارع فرد در ادامه به تسهیلات دیگر کمیته امداد به سربازان به جز معافیت از خدمت اشاره کرد و گفت: در کنار معافیت چند خدمت دیگر مثل انتقال سرباز نیز به این افراد ارائه می‌شود که در این حالت اگر سربازی تحت پوشش بوده اما نتوانسته است معاف شود، برای نزدیکی به خانواده و اینکه بتواند کمک خرج خانواده باشد توافقی با سازمان نظام وظیفه انجام شده است تا آنها به نزدیک‌ترین پادگان به محل سکونتشان انتقال پیدا کنند. تاکنون ۳۴۷۷ مورد در سال جدید از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

نحوه معافیت پزشکی برای خدمت سربازی

طبق قوانین سیستم گمرکی و قوانین معافیت پزشکی ، اگر افرادی مشکلاتی از جمله بیماری جسمی یا روانی داشته باشند ، می توانند کارت معافیت از خدمات خود را درخواست کنند. به خاطر داشته باشید که این کار فقط پس از معاینات لازم توسط پزشکان نیروهای مسلح و تأیید آنها انجام می شود. لازم به ذکر است که سوابق پزشکی فرد نیز باید توسط کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه تأیید شود. مراحل اخذ معافیت پزشکی در راهنمای زیر نشان داده شده است.

شرکت کننده باید اسناد لازم را که در دفترچه راهنمای سیستم خدمات عمومی ذکر شده است ، پر کند.
سپس معاینات اولیه را انجام دهید تا مطمئن شوید بیماری مورد نظر خود را دارید. (افراد دارای معلولیت یا بیماری های قابل مشاهده نباید به بیمارستان مراجعه کنند.)

در این مرحله ، فرد باید درخواست خود را برای معافیت پزشکی برای خدمت سربازی در سیستم خدمات پلیس + 10 ثبت کند.
پس از ثبت درخواست لازم است فرد علاقه مند فرم ارجاع را در بیمارستان از سازمان نظام وظیفه دریافت کند.

در این مرحله ، برای تأیید مشکل یا بیماری فرد ، معاینات پزشکی مجدداً توسط متخصصان نیروهای مسلح انجام می شود.
نتایج معاینات پزشکان متخصص به کمیسیون مرکز معافیت پزشکی ارسال می شود و جلسه ای به نام شورای پزشکی برای تصمیم گیری نهایی برگزار می شود.

مطالب پربازدید

اگر فرد واجد شرایط معافیت دائم در نظر گرفته شود ، کارت معافیت وی صادر می شود و اگر به عنوان سرباز شناخته شود یا از جنگ آزاد شود ، فرم خدمت برای وی صادر می شود.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا