مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

درمان زگیل تناسلی با سیر | آشنایی با یکی از موثرترین روش های درمانی

مطالب پربازدید

درمان زگیل تناسلی با سیر

ویروس پاپیلومای انسانی عامل اصلی ابتلا به زگیل های تناسلی می باشد. این  ویروس از طریق روابط جنسی از فردی که آلوده است به فرد دیگر منتقل می شود. زگیل تناسلی اگر مزمن شود و درمان نشود عوارض خطرناکی همچون سرطان را به دنبال خواهد داشت. درمان زگیل تناسلی با سیر نوعی درمان طبیعی بدون عارضه جانبی است و اگر کسی به دنبال استفاده از درمان های طبیعی برای رفع زگیل تناسلی می باشد سیر گزینه مناسبی می باشد.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

مطالب پربازدید

درمان زگیل تناسلی با سیر

خواص درمانی سیر

سیر یک داروی ضد ویروسی طبیعی است، سیر یک ماده غذایی است که سال های سال است بعنوان دارو استفاده می شد. امروزه تحقیقات نشان داده اند که سیر به علت وجود allicin اثرات ضد میکروبی و ضد ویروسی فوق العاده ای دارد.

نحوه درمان زگیل تناسلی با سیر

برای اثر بخشی بهتر سیر، بهتر است از سیر تازه خام  یا روغن و عصاره سیر استفاده شود. سیر خرد شده یا روغن سیر باید مستقیما بر روی زگیل اعمال شود سیر تازه می تواند باعث سوزش و حساسیت موقت پوست شود اما به پوست آسیبی نمی زند. برای اثر بخشی کامل توصیه می شود روزانه سه بار سیر مصرف شود، این کار به مدت یک هفته تکرار شود تا زگیل ها شروع به چروک شدن می کند. برای اینکه مطمئن شوید به سیر حساسیت ندارید سیر را به قسمتی از پوست خود بزنید تا از عدم حساسیت به آن مطمئن شوید. اگر پوست فرد به راش پوستی دچار شد یعنی حساسیت دارد در این صورت هم می توان از سیر استفاده کند فقط باید سوزش راش را تحمل کند.

 

نحوه استفاده از سیر

برای استفاده از سیر، ابتدا ناحیه ای که زگیل دارد را کاملا پاکسازی کنید، یعنی ناحیه را با آب بشویید، سپس با یک دستمال نخی خشک کنید، اگر لباس با زگیل در تماس بوده است، لباس را نیز با آب گرم و صابون بشویید،. سپس برای اطمینان از نابودی کامل ویروس، حوله را با محلول ضد عفونی کننده بشویید بعد کمی از سیر تازه را با کارد له کنید  و آن را به ناحیه مبتلا به زگیل بزنید. یعنی سیر را مستقیم بر روی زگیل قرار دهید و با یک چسب نواری یا باند آن ناحیه را بپوشانید.

مطالب پربازدید

این کار را باید روزانه تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید و با یکبار مصرف، نباید انتظار معجزه از آن را داشت. این درمان باید روزانه و حدود سه تا چهار هفته تکرار شود. اکثر افراد بعد از گذشت یک هفته متوجه کوچک شدن زگیل می شوند و با گذشت زمان، این زگیل کامل چروک شده و از بین می رود بدون اینکه کوچکترین عارضه جانبی داشته باشد.

درمان زگیل تناسلی با سیر

سیر به سبب داشتن allicin می تواند انواع ویروس اچ پی وی را از بین ببرد و بر خلاف بسیاری از دارو های رفع زگیل و ضد ویروسی، به کلنی های میکرو ارگانیسم های مفید روده آسیبی نزده و آن ها را نابود نمی کند. حتی ترکیبات دیگر سیر، باعث تحریک عملکرد مفید کبد و روده بزرگ می شود که باعث سم زدایی عمومی در بدن می شود و برای تمام عفونت های بدن مفید است.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا