مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

10 عفونت واژن در بارداری و باکتری واژن و نکاتی در رابطه با خطر عفونت واژینال

مطالب پربازدید

بیماری هایی که در دوران بارداری به سراغ شما می آیند

عفونت واژن در بارداری زمانی رخ میدهد . که هورمون های بدن زن بارداری در دوران حاملگی دست خوش تغییرات بسیاری قرار می گیرد . و بیماری های زیادی را مثل دیابت بارداری، کبد چرب بارداری . عفونت واژن در بارداری  و …ممکن است تجربه کند. به خاطر این تغییرات هورمونی ترشحات واژن زیاد می شود . و ممکن است به بیماری عفونت واژن در بارداری مبتلا شوید . دقت کنید اگر این ترشحات سفید و بدون بو باشد جای نگرانی وجود ندارد .

شایان به ذکر است که ۴ نوع عفونت واژن در خانم های بار دار رایج است که بیش ترین نوع عفونت که به سراغ خانم ها می آید . واژینوز باکتریایی است. البته ممکن است عفونت مخمری، استرپتوکوک گروه بی و یا تریکو مونیازی را نیز به سراغ شما بیایند اما خب احتمال آن ها کم تر است. تمام تلاش خود را می کنیم تا با شما بیش تر در رابطه بیماری عفونت واژن در بارداری، انواع ذکر شده، علت و علائم  آن ها صحبت کنیم پس به هیچ وجه ادامه مطلب را از دست ندهید.

درمان خانگی عفونت واژن ، عفونت واژن

انواع این باکتری ها

همان طور که گفتیم واژینو باکتریایی شایع ترین عفونت واژن در بارداری است. رشد باکتری ها سبب به وجود آمدن آن هستند و از علائم آن می توان به خارش واژن، ترشح سفید و سوزش اداری اشاره کرد . دقت کنید اگر شما باردار نباشید و به این عفونت مبتلا شده باشید ممکن است .

مطالب پربازدید

عوارضی مثل التهاب لگن و یا حتی نازایی را تجربه کنید پس هر چه زودتر به فکر درمان عفونت واژن خود باشید . برای درمان عفونت واژن در بارداری اگر شما در سه ماه اول بارداری باشید پزشک درمان را شروع نمی کند .

اما به محض این که به سه ماه دوم وارد شدید درمان را شروع می کند . شما می توانید با خشک نگه داشتن لباس زیر و یا حتی استفاده نکردن از آن و رعایت سایر نکات بهداشتی خود را از شر ابتلا به این بیماری در امان باشید.

عفونت مخمری نیز یکی دیگر از عفونت ها است . قارچ هایی به نام قارچ کاندیدا در واژن زن زندگی می کنند . اگر این قارچ ها بیش از حد رشد کنند زن دچار عفونت مخمری می شود .  از علت های پیدایش این عفونت می توان به داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری . مصرف آنتی بیوتیک ها اشاره کرد .‌ البته لازم به ذکر است که میزان استروژن و پروژسترون خانم باردار در این دوران تغییر می کند و سبب این بیماری می شود.

درمان عفونت واژن در بارداری با سرکه ، درمان عفونت واژن در بارداری با سرکه

عفونت های واژن نادر تر در دوران بارداری

استرپتو کوک گروه بی کمی از عفونت های واژن در بارداری ذکر شده عجیب تر است . زیرا هنوز مشخص نشده است که چرا خانم ها به این بیماری مبتلا می شوند . معمولا این باکتری در روده و یا واژن خانم های باردار دیده می شود با این که این بیماری علائم دقیقی ندارد . اما گاهی سوزش ادراری، کدر شدن ادرار، درد در ناحیه واژن و تکرر ادرار می توانند . از علائم این بیماری باشند .

مطالب پربازدید

یکی دیگر از نکته های عجیب این بیماری این است که این بیماری هیچ راهی برای پیش گیری ندارد . که شما با رعایت آن ها به آن دچار نشوید .

آخرین و نادر ترین عفونت واژن در بارداری تریکو مونیازی است . این بیماری معمولا بر اثر رابطه جنسی به وجود می آید و هنگام نزدیکی نیز با خارش ، سوزش و یا حتی درد در ناحیه ی واژن همراه است .

از علائم این بیماری می توان به ترشح های بد بود و زرد رنگ اشاره کرد که مایل به سبز هستند . یکی از راه های پیش گیری از این عفونت آزمایش دادن است .

بهتر است شما و البته همسرتان آزمایش بدهید و مطمئن شوید . که این باکتری در بدن شما زندگی نمی کند . البته لازم به ذکر است که نباید از اهمیت استفاده از کاندوم غافل شوید .

کیا تو بارداری عفونت واژن داشتن ، خطرات عفونت واژن در بارداری

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

نکات نهایی در رابطه با عفونت واژن در بارداری

  • اگر عفونت واژن در بارداری زود تشخیص داده شود خیلی زود هم درمان می شود پس نگران هیچی نباشید.
  • برای پیش گیری از این نوع عفونت ها بهتر است ناحیه مورد نظر را همیشه خشک نگه دارید . زیرا مکان مرطوب سبب رشد باکتری های می شوند.
  • علائم بیماری را جدی بگیرید و هر چه زود تر درمان خود را شروع کنید . زیرا هر گونه سهل انگاری سبب عوارض بدی می شود .

منبع : healthline

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا